Skocz do zawartości
Roosevelt

Umi Diamond. Jak się pozbyć wyskakujących reklam?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,
    Jakieś półtora miesiąca kupiłem telefon - Umi Diamond - i działał dobrze. Po jakmiś czasie zaczęło mi wyskakiwać okno z jakąś reklamą (zdj), ale zrobiłem powrót do ustawień fabrycznych i było ok, a teraz spowrotem wyskakuje. W dodatku "nieznane źródła" zaznaczają się same, nawet jak odznaczę po jakimś czasie same się zaznaczą. Jeśli ktoś wie o co chodzi mógłby mi pomóc?

Z góry dzięki :)

33139991_932896620224322_5282234647894294528_n.jpg

33379617_932912923556025_4682890421506932736_n.jpg

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby krótko streszczały poruszany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Zwrot do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem podobny więc napiszę w tym wątku.

Jakoś także około miesiąca temu kupiłem Umi Diamond X (skusiła mnie niska cena oraz 2GB pamięci RAM, niestety). Wczoraj zaczęły wyskakiwać co dłuższą chwilę pełnoekranowe reklamy aplikacji i nie dało się kliknąć nigdzie indziej, niż w "Install", co powodowało oczywiście ściągnięcie - raz w tle, innym razem przez Sklep Play - randomowych aplikacji. Opcja "Nie instaluj z nieznanych źródeł" za każdym razem się odznaczała sama. Za którymś razem po restarcie telefonu załączył się bootloop i nie idzie go włączyć, pojawia się tylko logo Umi Diamond i reset i tak w kółko. Po podłączeniu telefonu do PC próbuje zainstalować jakiś sterownik MT65xx Android Phone (jak podłączałem za pierwszym razem po zakupie, zainstalowało normalnie Umi Diamond X Device). Jeszcze chwilę przed tym jak telefon "zdechł" udało mi się go przeskanować Malwarebytes i wykryło trojana w Aktualizacja Bezprzewodowa, UpgradeSys i ostrzeżenie w jeszcze jakiejś innej systemowej aplikacji.

A teraz w czym potrzebuję pomocy. Chcę zgrać kilka plików z telefonu, ale on sam się nie włącza a PC nie może zainstalować jego sterowników (z drugiej strony się obawiam, że jakiś syf mi zainstaluje na komputerze). Więc jak bezpiecznie mogę zgrać pliki z telefonu w takim razie? Proszę o pomoc jeśli ktoś ma jakiś pomysł co z tym przysłowiowym fantem zrobić.

Dodam jeszcze, że po zgraniu plików chciałbym zupełnie sformatować cały telefon (nie ufam już temu stockowemu software) i wgrać nowy ROM (choć nie wiem czy znajdę jakiś na Umi Diamond X). Także w tym względzie też prosiłbym o pomoc jak to zrobić. :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

UmiDiamondXPCDev.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi