Skocz do zawartości
Spartan500

Modyfikacje S7 edge nougat 7.0 (root).

Rekomendowane odpowiedzi

@the_naturat_com

To, że jest możliwość optymalizacji usług Google Play. Mam inne pytanie, czy można bezpiecznie usunąć z systemu 3 aplikacje facebooka ? I czy nie będzie żadnych problemów z systemem ? 

Screenshot_20170531-192047.thumb.png.c6ee5695480417729018c8f8cf5ec315.png

dodana zawartość

I jeszcze jedno, czy ten wpis mogę spokojnie dodać do others.xml, znaczy jeśli wykonam "OPTYMALIZUJ" to nie usunie mi moich plików na telefonie, a tym bardziej z karty pamięci SD ? 

<CscFeature_SmartManager_ConfigSubFeatures>roguepopup|autoclean|autorestart|applock|networkpowersaving|storageclean|trafficmanager|notificationmanager|applicationpermission|devicesecurity|data_compression|UDS</CscFeature_SmartManager_ConfigSubFeatures>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spartan500 to przecież oczywiste, że można optymalizować usługi google, tylko chodziło o to, że nie wiem w jakim celu był ten screen? W celu informacyjnym ot tak sobie, bo raczej nic z niego nie wynika.

Co do tych śmieci od FB to ja wszystko usuwam od razu po instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@the_naturat_com

Ten screen z aplikacjami facebooka to było pytanie czy te 3 facebooki mogę bezpiecznie usunąć razem z folderami z systemu, więc mogę bez żadnych konsekwencji ? Jeśli chodzi o ten wpis csc do pliku others.xml to chodziło mi czy po dodaniu tego wpisu co podałem wyżej do others.xml nie usunie mi żadnych danych, jak aplikacje, czy muzykę, którą mam ściągnięte na pamięci wewnętrznej, więc ? A jeśli chodzi o optymalizację usług Google Play to inny temat. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Optymalizacja usług Google Play, wystarczy nadpisać zmodyfikowany plik google.xml do 

root/system/etc/sysconfig/google.xml i sprawdzić czy są poprawne uprawnienia 644 i następnie restart telefonu (wcześniej skopiować oryginalny plik google.xml na kartę pamięci w razie problemów ) 

google.xml

Po restarcie usługi Google Play są zoptymalizowane 

Screenshot_20170531-224407.thumb.png.9b49627e8df051def458ecd4a0de074e.png

Podziękowania dla @otonieru za ten mod. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spartan500 w jakim sensie optymalizowane? Chyba chciałeś napisać, że po prostu pozwoliłeś systemowi ubijać procesy google, w tym wszystkie wiadomości push gmail? To nie jest optymalizacja. Optymalizacja usług google polega na świadomym decydowaniu jakie procesy i usługi mają być aktywne, a zbędne/niechciane są wyłączone na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikixx

Mam pytanko, jak wiadomo istnieją romy bazujące na czystym androidzie (lineage,RR itd). Teraz pytanie... Dlaczego to wszystko tak strasznie działa? Brak źródeł, czy jakiś inny problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cinekk

Czy jest jakaś wersja aplikacji pogody Samsungowej, która będzie działać z Nova luncher? Nie mogę dodać widgetu, brakuje na liście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mikixx tak, są ROM'y oparte na czystym androidzie. Co strasznie działa?

@Cinekk zmieniałeś aplikację pogodową czy masz fabryczną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cinekk

Fabryczna pogoda od Samsunga, na Note 4 też był ten problem po przejściu na Nova luncher. A u Ciebie jest ten widget?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi