Skocz do zawartości
chalax

menu odblokowywania poziomu w android studio

Rekomendowane odpowiedzi

chalax

Cześć
    Borykam się z takim problemem bo zastanawiam się jak zrobić takie menu jak w grach tylko, że w Android Studio, np. jest parę buttonów i użytkownik dostaje do nich dostęp dopiero po wykonaniu jakiegoś zadania wcześniejszym buttonie.

O czym poczytać? jakieś sugestie/rady w jaki sposób ugryźć można ten temat? 

Myślałem o tym na razie, żeby nie iść w nic skomplikowanego więc chciałem uzyskać taki efekt:
    wejdziemy w 1 button będzie do wpisania hasło(ciąg liczb ustalonych w kodzie) jak wpiszemy poprawnie to odblokuje się nr 2 itd...

unnamed.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo zrób sobie bazę danych i tam przetrzymuj progres albo używaj Shared Preferences. Zrób sobie metodkę w controllerze, która sprawdza progres i odblokowuje buttony, które masz w tablicy ułożone zgodnie z kolejnością ich występowania.

Wiem, że jesteś początkujący, ale jeśli planujesz zrobić z tego swój wielki projekt to dobrze się nad tym zastanów, bo nie jest to w mojej opinii najlepsze rozwiązanie.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chalax

Dziękuje, Ci za odpowiedź.

Nie jest to jakiś wielki projekt raczej taki, który usłyszałem, że by się komuś przydał, daje swoim uczniom obrazek z tekstem jak odgadną wzkazówkę to idą do kolejnego etapu aż do nagrody.
    Więc pomyślałem, że można to trochę zautomatyzować.
    Spróbuję, przemyślę, może jakieś inne rozwiązanie wymyślę .

Jeszcze raz dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@chalax chodzi mi tutaj o to, że takie przyciski to duży bagaż informacji, które te obiekty ze sobą ciągną, z którego Ty zapewne nie skorzystasz w pełni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi