Skocz do zawartości
SpyAmericano

Działanie Asystenta Google/Google Now po upgrade do Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

A czy pojawiło się komuś coś takiego, że po aktualizacji do 8.0 telefon w kieszeni uruchamia głosowe wyszukiwanie Google Now? U mnie na weekendzie włączyło się to kilka razy, gdy telefon leżał niby spokojnie w kieszeni spodni. Nie wiem czy jest jakiś skrót klawiszy sprzętowych, czy reaguje na słowa pomimo zblokowanego ekranu... Trochę to irytujące szczerze mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SpyAmericano miałem o tym pisać. Wczoraj w nocy oglądałem coś w TV a telefon leżał obok. Kilka razy włączył się ekran i było uruchomione nasłuchiwanie google now. Czyżby wujek nas podsluchiwal?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hesu

To mnie teraz zaciekawiliście, w sobote miałem imprezke na działce i muzyka leciała z telefonu przez glosnik BT, rano wstaje biore telefona a w nim wlaczone google i na ekranie:

Jak ci się podobał pobyt na działce?

Czy dobrze się bawiłeś wczoraj na działce ze znajomymi?

i jeszcze 3 pytania co nie pamiętam... i byłem w szoku, oczywiście od razu google zostało wyłączone!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@SpyAmericano @kenczorf @hesu Ale przecież wykrywanie "OK Google" i nasłuchiwanie, przy ustawionym języku polskim jest tylko z aplikacji Google. Może bierzecie udział w testach Asystenta Google, które rozpoczęły się w Polsce?. BTW zajrzyjcie na swoje konta Google w aktywność związaną z głosem i dźwiękiem i zobaczcie co Google zapisuje na swoich serwerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nasluchiwanie ok google jest wylaczone a zablokowany telefon sam sie 3 razy wlaczyl w opcje rozpoznawania piosenki czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    19 godzin temu, waldemark70 napisał:
    [mention=342681]SpyAmericano[/mention] [mention=130581]kenczorf[/mention] [mention=78637]hesu[/mention] Ale przecież wykrywanie "OK Google" i nasłuchiwanie, przy ustawionym języku polskim jest tylko z aplikacji Google. Może bierzecie udział w testach Asystenta Google, które rozpoczęły się w Polsce. BTW zajrzyjcie na swoje konta Google w aktywność związaną z głosem i dźwiękiem i zobaczcie co Google zapisuje na swoich serwerach.

Asysta Googla jest już oficjalnie w polscy, a żeby nie uruchamil się OK GOOGLE wystarczy wyłączyć tą opcję żeby nie działa na wyłączonym ekranie. To pozwala głosowa z daleka np wybrać numer telefonu z książki telefonicznej itd

Edytowane przez lasica
    Usu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    29 minut temu, bluemindtom napisał:

Asysta Googla jest już oficjalnie w polscy, a żeby nie uruchamil się OK GOOGLE wystarczy wyłączyć tą opcję żeby nie działa na wyłączonym ekranie. To pozwala głosowa z daleka np wybrać numer telefonu z książki telefonicznej itd

O ile mi wiadomo to jeszcze nie jest oficjalnie dostępny. Trwają poufne beta testy, dostępne dla zaufanych testerów. Odnośnie wyłączenia Ok Google, to tak jak napisałem, jak mamy włączony domyślny język polski wyszukiwania głosowego, to ta funkcja działa tylko z poziomu aplikacji Google (jak włączymy aplikację). Chyba, że ktoś używa domyślnego angielskiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sos3n

ta funkcja działa tylko z poziomu aplikacji Google (jak włączymy aplikację). Chyba, że ktoś używa domyślnego angielskiego.

Działa też na innych launcherach, np. na Nova działa wywoływanie z ekranu głównego.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    9 godzin temu, sos3n napisał:

Działa też na innych launcherach, np. na Nova działa wywoływanie z ekranu głównego.

Faktycznie, działa też na stockowym launcherze, ale tylko jak mamy na pulpicie widget serchbar (ja nie miałem). Widocznie Google traktuje widget na pulpicie jak włączoną aplikację. To by tłumaczyło te aktywacje aplikacji o których pisano wcześniej. W ustawieniach jak byk stoi tylko to:

Spoiler

936d80db734bce6f59746e7df6ec1c57.jpg

dodana zawartość

A po zmianie języka na angielski już jest tak:

Spoiler

f1632b024eee7e71fc6a39b895a472ce.jpg

Edytowane przez balwanekbuli
    Poprawa wizualna postu, spojler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam to wyłączone. Film oglądałem po angielsku i samo się włączało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi