Skocz do zawartości
Gwozdek

Co sądzisz o aplikacjach systemowych?

Rekomendowane odpowiedzi

malpaso

@dzidexx Nie robi w TWRP. 

Sprawdziłeś że piszesz że się nie da zrobić? Bo ja przetestowałem na sobie i twierdzę że Swiftkey, Chrome i parę innych aplikacji zostało ODINSTALOWANYCH a nie wyłączonych. Przy okazji zauważyłem że był w systemie ukryty instalator fb. Oczywiście też został wywalony bo nie używam fb. Po resecie nie wróciły mi te apki.

Przy okazji polecam xda

Patrząc na Twoją rangę niemożliwe żebyś był takim ignorantem.

Edytowane przez malpaso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie były systemowe.

Nie sprawdzałem toola - z głowy mogę ci napisac co robi:

adb shell pm uninstall ....

@malpaso

dodana zawartość

30 minut temu, malpaso napisał:

niemożliwe żebyś był takim ignorantem.

Podepnij, uruchom tool, kliknij uninstaller i przetłumacz sobie info z angielskiego.

To info:

Spoiler

B1.thumb.jpg.b0a38f5dafecae4b4372fd24745602ba.jpg

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Nie da się niczego systemowego odinstalować bez root. Dzidexx ma 100% racji i tak to działa. Po resecie zawsze wrócą bo one ciągle są tylko dany user ich nie ma na swoim koncie. Tak czy inaczej, tool all in one jest po prostu wygodny bo nie trzeba niczego pisać, wystarczy kliknąć i znikają aplikacje. Sam tego tak używam bo szybciej niż wyłączać z poziomu aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi
    W dniu 30.05.2018 o 07:47, sp4ubw napisał:

1. Nagrywanie ekranu - zostawia na nagraniu przycisk z licznikiem i napisem "zatrzymaj" - kompletnie bez sensu, oraz brak ustawień parametrów obrazu.

2. Brak możliwości nagrywania rozmów, powinien być wybór, skoro jest natywnie.

3. Aplikacja wiadomości nie daje się motywować :).

4. Launcher - kompletny brak ustawień i przez to brak opcji zmiany akcji związanych z gestami.

5. Pogoda - po zmianie launchera na lepszy, pozostaje widget pogodowy dostępny, ale nie można go wykorzystać przez co trzeba instalować dodatkowy do pogody.

6. Aplikacja kamery - brak ustawień AF, jest tylko ciągły.

Co do apki Wiadomości to ma przecież opcję zmiany motywu z jasnego na ciemny ;) 

Po zmianie launchera można zastosowac widget pogody google i nic innego nie rzeba instalować chyba że ktoś chce niewiadomo czego,mi pogoda od google wystarcza w zupełności jest naprawdę bardzo dokładna ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    W dniu 1.09.2018 o 20:51, Kazuyoshi napisał:

Co do apki Wiadomości to ma przecież opcję zmiany motywu z jasnego na ciemny ;) 

Po zmianie launchera można zastosowac widget pogody google i nic innego nie rzeba instalować chyba że ktoś chce niewiadomo czego,mi pogoda od google wystarcza w zupełności jest naprawdę bardzo dokładna ;)

Ten tryb chyba niedawno wszedł, bo wcześniej go chyba nie widziałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@Gwozdek dodano tą opcję jakies 2-3 aktualizacje temu ;)

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GoRo

A gdzie jest ta opcja, bo przeszukałem ustawienia i nie znalazłem?
    Mam wersję 3.4.048

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

Ja aktualnie 3.5.053 ale juz we wcześniejszych wersjach zostala dodana ta opcja ;) niepamietam dokladnie od której, zaktualizuj w sklepie play lub pobierz ostatnią wersje z apk mirror ;)

Screenshot_20180903_161125.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

Jest już tryb ciemny, ale co z tego jak wiadomości od Google nie mają nawet opcji wysłania kontaktu w wiadomości (za to można wysyłać miliony naklejek i GIFów - po co????), nie da się ich dalej motywować, nie ma mozliwości włączania pasków rozdziału na listach, brak zmiany czcionek, głównie wielkości, 

Inaczej, da się tego używać, ale dalekie to jest od porządnej aplikacji, bardzo dalekie i bez podstawowych funkcjonalności.

Więc dalej do zmiany jest ta aplikacja na coś sensownego.

Moja lista aplikacji, które bym zmienił:

- Kalkulator - brzydki, niefunkcjonalny, nie ma przeliczników;

- Wiadomości, opisane wyżej;

- Dialer, brak nagrywania rozmów, ustawiania tła;

- Ustawienia, ikony nie pasują wyglądem nijak do reszty, nie da się ich zmieniać;

- Aparat, nie da się wyłączyć HDR w trybie auto, chociaż nie jest włączone;

- WiFi+ - niepotrzebne, więcej z tym problemów niż pożytku;

- Pasek kafelków - brak automatycznej jasności;

- Launcher - brak jakichkolwiek ustawień

- Widgety - działają w większości tylko w stockowym launcherze- mogłyby na kazdym;

- Pogoda Huawei - brak opcji zmiany dostawcy i przez to średnio się sprawdza;

- Czytnik QR - nie ma jako odzielna aplikacja, wygodnie jest gdy jest;

- Przeglądarka internetowa - powinno być coś od razu z adblockiem i możliwością ściągania filmów jak np: ArmorFly;

- Galeria - więcej opcji konfiguracji, usunięcie animacji paska przy przewijaniu zdjęć (bo teraz wygląda jakby się cięło), większy wspólczynnik powiększania, usunięcie kosza lub opcja wyłączenia;

- Pliki - lubię Total Commandera więc to co jest jest dla mnie nieużywalne,;

- Nagrywanie ekranu, brak opcji, przyciski na nagranym filmie. 

Właściwie tylko tyle, cała reszta działa dość przyzwoicie i jest używalna :)

Edytowane przez sp4ubw
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kazuyoshi

@sp4ubw Wiadomości maja opcję zmiany motywu z jasnego na ciemny, kontakty również można wysyłać w formie wiadomości jako zwykly tekst, kod qur lub vcard !?

Wi-fi+ można włączyć jeśli komuś niepotrzebne.

Galeria !? Zupełnie nie mam pojęcia co tam jest nie tak i kosz według mnie jak najbardziej przydatny, kilka razy zdarzyło mi się zaznaczyć przypadkiem nie to co chcialem i usunąć i gdyby nie kosz to już by przepadło.

Przegladarka internetowa to też niewiem w czym widzisz problem, jest tego troch w sklepie play i nikt nie każe Ci używać Chroma przecież mozna go wyłączy.

Pogoda jak na razie u mnie sprawdza się bardzo dobrze.

Nie rozumiem o co ten lament.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi