Skocz do zawartości
cr0ni

Jak sprawdzić czy dana aplikacja korzysta z mikrofonu

Rekomendowane odpowiedzi

cr0ni
    Napisano (edytowane)

Witam, piszę aplikację która ma sprawdzać czy dana aplikacja korzysta w tle z mikrofonu, czy da się wykonać takie coś bez roota ?

Edytowane przez mmaciejow
    poprawa tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile mnie pamięć nie myli to możesz zrobić coś takiego po przez działanie na AudioRecord i sprawdzaniu jego stanów root nie jest potrzebny tutaj

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr0ni

Czyli mogę sobie zrobić we własnej aplikacji dziennik tych aplikacji które korzystały z mikrofonu w tle w ostatnich  np.24h?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to wpłynie na baterię urządzenia nie badałem tematu bliżej, więc ciężko mi powiedzieć na ten moment. Jutro mogę Ci napisać coś więcej na ten temat jak pogadam z kumplem, który coś podobnego robił

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr0ni

wiem że ciągłe badanie na pewno obciąży baterię, ogólny  zamysł jest taki by sprawdzać czy jakaś aplikacji korzysta w tle z mikrofonu i jeśli są to dźwięki w powyżej konkretnej częstotliwości to 'blokować' mikrofon na przykład przez nasłuchiwanie moją aplikacją 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cr0ni właśnie rozmawiałem ze znajomym i jego zdaniem wykrycie dokładnie, która aplikacja korzysta z mikrofonu nie jest możliwe w normalny sposób. Możliwe jest wykrycie czy mikrofon jest dostępny - a jest dostępny gdy aplikacje z niego nie korzystają. Jeśli jakaś aplikacja korzysta z mikrofonu to musi to być zdefiniowane w manifeście i wtedy ograniczasz swój obszar poszukiwań do tych aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr0ni

@Coders Lab Z tego co rozumiem to mogę monitorować mikrofon (jest w użyciu/ nie jest) i to może działać cały czas w tle?(to będą te stany w AudioRecord? ) :) czyli te aplikacje którym przyznałem de facto uprawnienia do mikrofonu do nich zawężam zakres poszukiwań a czy mogę to zawęzić jeszcze bardziej np monitorując czy wykonywany był jakiekolwiek czynności w tle przypisane do jakiejś aplikacji? Wielkie dzięki za odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cr0ni możesz sprawdzać jakie aktualnie działają procesy i na podstawie tego to weryfikować ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Dostęp do mikrofonu może mieć tylko jedna aplikacja tak jak do kamery, Wiec jeśli poprosisz o uprawnienia do mikrofonu to żadna apka nie używa MIC w przeciwnym wypadku dostaniesz błąd z informacją, że inna aplikacja już ma uprawnienia i musisz czekać. 

Zobacz to:

https://stackoverflow.com/questions/35633513/how-to-check-whether-microphone-is-used-by-any-background-app

A jeśli chcesz sprawdzić, która apka korzysta to jedynie coś z roota byś mógł coś ściągnąć. tak jak  @Coders Lab  pisze, możesz po procesach, ale to na pewno nie łatwe zadanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi