Skocz do zawartości
foregare

Kilka klas w jednym pliku

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.06.2018 o 07:24, foregare napisał:

Tak dokładnie, napisy na butonach też będą różne, ale w ramach jednego xml. Jakby to chcieć zobrazować graficznie to wyglądałoby jak diagram, takie drzewo rozrastające się na różne możliwości. Generalnie wiem jak to zrobić, ale wiąże sie to z tworzeniem osobnego pliku do każdej jednej możliwości, a chciałem to uprościć i podzuelić przynajniej, że powiedzmy 10 możliwości odpowiednio powiązanych między sobą znajduje się w jednym pliku. Panuję nad ich uporządkowaniem, bo stworzyłem sobie diagram możliwości z odpowiednim nazewnictwem w osobnyn programie, więc zawsze jakby coś się poplątało to łatwo sobie to odnajdę.

I jak udało się rozwiązać problem ?
    Szczerze mówiąc chyba dokładnie wiem co chcesz osiągnąć. Na twoim miejscu najpierw zastanowił bym się nad jakąś strukturą danych
    No i jeżeli mają to być takie zależności to pamiętaj że będzie ci to rosło wykładniczo, już na 5 poziomie drzewa będzie to 3^5 = 243 opcji (każdy wierzchołek ma 3 opcje). A to tylko 6 "odpowiedź/wybór" czy co to tam ma być użytkownika.

No chyba że jeszcze coś innego to ma być.

Ja bym skorzystał tutaj właśnie z grafów a jego elementy były by właśnie tymi twoimi napisami w tych buttonach, dzięki czemu przy nieskończonej pętli możesz przejść przez cały graf zależnie od drogi jaką sobie ktoś wybrał zmieniając cały czas teksty na buttonach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak rzeczywiście to strasznie wygląda z założenia, ale nie zawsze będą 3 opcje, czasem tylko dwie i wtedy napisu na trzecim butonie nie będzie. Poza tym, na pewnym poziomie niektóre z klawiszy prowadzą w diagramie do tekstów / opcji równoległych, do których dotarłoby się wybierając na początku inne rozwiązania. Ten diagram opcji nie jest geometrycznie uporządkowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi