Skocz do zawartości
Kikus_

Galaxy A5 2016 SM-510 VoLTE i VoWifi

Rekomendowane odpowiedzi

Kikus_

Hej,

dzięki wpisom na forum udało mi się finalnie uruchomić usługi na moim A5. Dzięki wielkie dla użytkownika @sondejm

Zostawiam info dla reszty.

1) instalacja najnowszego brandowanego ROM'u

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5-/SM-A510F/TPL/download/A510FXXS5CRE5/220361/

2) użycie kodu udostępnionego przez @sondejm

Kod *#272*62826# UWAGA PO WYBRANIU TPL ZROBI SIĘ FULLWIPE!!!

CZYLI WSZYSTKIE DANE BEDA SKASOWANE!!!

3) aktywacja obu! usług:

Cytat

Aby uruchomić technologię VoLTE wyślij bezpłatny SMS o treści TAK na numer 80 534. Po otrzymaniu SMS potwierdzającego aktywowanie usługi możesz dzwonić, SMSować i MMSować korzystając z technologii LTE.

Aby uruchomić technologię VoWiFi wyślij bezpłatny SMS o treści TAK na numer 80 535. Po otrzymaniu SMS potwierdzającego aktywowanie usługi należy włączyć rozmowy przez WiFi w ustawieniach telefonu. Teraz możesz dzwonić, SMSować i MMSować korzystając z bezprzewodowej technologii WiFi.

4) restart telefonu i voilà.

Pozdrawiam

VoWifi.png

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sondejm

Dodam że jeśli jest słaby zasięg w domu można WŁĄCZYĆ tryb samolotowy po czym włączyć tylko wifi i mamy wydłużony czas pracy z zaoszczędzonych mA na nadajniku GSM/LTE. Jest to trochę uciążliwe ponieważ wychodząc z domu trzeba WYŁĄCZYĆ tryb samolotowy aby mieć zasięg. Ale można dobić do 7h SOT.

/Edit

Jeśli są to stałe pory, np praca, szkoła, to jakiś program typu automate lub na podstawie lokalizacji będzie załatwiał za nas to przełączanie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kikus_

Hej @sondejm,

zauważyłem że nie mogę wysyłać smsów przy włączonym VoWifi. Z odbieraniem nie ma problemow. Tylko wyłączę wificalling i już działa.. Miałeś taki problem?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sondejm

Nie używam smsów, nie pomogę :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grzesk

Taka procedura dobrze działa dla T-Mobile.

A da się jakoś ręcznie coś w systemie poprzestawiać aby VoLTE i VoWiFi odpaliły w innych sieciach bez stosowania ich aplikacji?

Z PLAY nie ma problemu bo też wrzucamy brand i VoWiFi zacznie działać a być może za jakiś czas VoLTE.

A co z Orange ? Inne słuchawki dodają nawet jak są XEO a A5 2016 jakoś pomijają pomimo, że telefon to obsługuje i oferują tylko apkę do obsługi VoWiFi (dla Orange jak i nju).

Plus na razie nie ma tych funkcjonalności uruchomionych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek

Tak przyszła mi do głowy jedna myśl. Z innych modeli wiem, ze BTU jest wielo-regionalne. Podobnie powinno być w przypadku A5 2016. Czy zatem instalując firmware BTU (xeo) nie ma w nim WiFi Calling?

Co do VoLTE to po testach na S7 EDGE uważam, ze nie ma czym się podniecać. Rozmowa w włączonym VoLTE mocno drenuje baterię w stosunku do rozmowy klasycznej czy tej z WiFi Calling. 

Edytowane przez Puniek
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kikus_
    W dniu 27.06.2018 o 14:39, grzesk napisał:

Taka procedura dobrze działa dla T-Mobile.

A da się jakoś ręcznie coś w systemie poprzestawiać aby VoLTE i VoWiFi odpaliły w innych sieciach bez stosowania ich aplikacji?

Z PLAY nie ma problemu bo też wrzucamy brand i VoWiFi zacznie działać a być może za jakiś czas VoLTE.

A co z Orange ? Inne słuchawki dodają nawet jak są XEO a A5 2016 jakoś pomijają pomimo, że telefon to obsługuje i oferują tylko apkę do obsługi VoWiFi (dla Orange jak i nju).

Plus na razie nie ma tych funkcjonalności uruchomionych.

Wydaje mi się że to kwestia ROM'u udostępnionego przez operatora. Jest gotowa lista pod tym adresem http://wificalling-volte.pl/ + włączenie Country Sale Codu po restarcie.

W dniu 8.08.2018 o 01:37, Puniek napisał:

Tak przyszła mi do głowy jedna myśl. Z innych modeli wiem, ze BTU jest wielo-regionalne. Podobnie powinno być w przypadku A5 2016. Czy zatem instalując firmware BTU (xeo) nie ma w nim WiFi Calling?

Co do VoLTE to po testach na S7 EDGE uważam, ze nie ma czym się podniecać. Rozmowa w włączonym VoLTE mocno drenuje baterię w stosunku do rozmowy klasycznej czy tej z WiFi Calling. 

Możliwe, na volte tak mi nie zależało. Ciężko o zasięg LTE w budynkach a na zewnątrz raczej jak nie masz normalnego zasiegu to LTE również więc raczej przerost formy nad treścią. Za to WiFi Calling jeżeli nie masz normalnego zasięgu to zbawienie.

Pozdrawiam.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi