Skocz do zawartości
Maria09

oreo A3 2017 | Wrażenia i opinie po aktualizacji do Android'a 8.0 OREO

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli macie już zainstalowaną nową wersję Andka Oreo jakie są wasze opinie / wrażenia?

Ja zauważyłam że nie ma możliwości instalowania aplikacji z zewnątrz czego wcześniej nie wiedziałam... I trochę jestem zaskoczona tym. 

Zmiany jakie zauważyłam:

ogólnie interfejs zmienił się troszkę. Dodano Kategorię Biometria i Zabezpieczenia  w której mamy np funkcje google play protect

fajną funkcją jest monitorowanie uprawnień który ukazuje nam jakie aplikacje mają do czego dostęp i można to usunąć np. aplikacja Inpost ma dostęp do SMS i Aparatu i można to wyłączyć.

Bateria jest uważam bez zmian (przynajmniej u mnie) i lepiej byłoby po testować to na zupełnie czystym sofcie ale nie bardzo mam do tego głowę więc tak jakby "testuję" ze swoimi aplikacjami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geralt

W moim osobistym odczuciu na pierwszy rzut oka nie zmieniło się wiele głównie kosmetycznie wygląd menu i drobne zmiany w ustawieniach. Bateria jak trzymała tak trzyma, czyli stedni 2-3 dni. Jedyne co mnie irytuje po instalacji Oreo to zdecydowanie słabsza reakcja czytnika. Wcześniej wystarczyło go musnąć i telefon był odblokowany, a teraz trzeba przytrzymać chwilę palec na czytniku by w końcu urządzenie ożyło. Hard resetu nie robiłem ze względu na brak czasu w zabawę z przywróceniem wszystkiego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odczucia podobne do kolegi @Geralt . Czytnik linii papilarnych trochę jakby był wczorajszy, bateria i wydajność tak samo jak na poprzedniej wersji za to w aplikacji aparatu pojawiła się funkcja szybkiego przełączania pomiędzy formatem 4:3 a 16:9 - bardzo fajna sprawa. U mnie wykonałem hard reset i różnicy żadnej - działa tak samo jak przed więc nie ma sensu się w to bawić :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okej. A macie jakieś pomysły czy można jakoś obejść zabezpieczenie co do instalowania aplikacji z zewnątrz. Ja czasem ratowałam się takim rozwiązaniem i pobierałam aplikacje ze stron a później plik apk przerzucam na telefon i hop instalowało się. Teraz jest tak, że instalacja jest nie możliwa. Jest jakaś alternatywa do tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XV2010

U mnie katastrofa. Żałuję tej aktualizacji.

Co z tego, że telefon chodzi szybciej, skoro nie mogę go ładować, bo cały czas wyświetla się ostrzeżenie o wilgoci w gnieździe USB. A bateria leci na łeb na szyję po tej aktualizacji.

Czytnik działa tak samo, albo nieco lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@XV2010 A przywracałeś do fabrycznych, skoro tak leci ta bateria? (Oczywiście z zachowaniem backupu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    XV2010

Oczywiście, że tak. I zrobiło się jeszcze gorzej pod tym względem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@XV2010 Odczekaj kilka dni, bateria się dostosuje do użytkowanych aplikacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Robiłem dziewczynie na A3 aktualizację OTA i bez wipe'u i chodzi telefon jak marzenie. Ma ona wersję bez brandu. Jak coś to leć z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomaSE

Instalacja z zewnątrz jest normalnie możliwa. Trochę zmieniło się włączanie opcji instalacji nieznanych aplikacji. W ustawieniach należy wskazać aplikacje uprawnioną do instalowania nieznanych aplikacji, np.: nasz ulubiony "manager" i tylko on uruchomi instalator nieznanej apki.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi