Skocz do zawartości
szumi85

Nie działa wifi 5ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój mate 10 pro nie widzi sieci wifi 5Ghz. Router dobrze skonfigurowany telewizor, laptop i drugi telefon (samsung xcover 4) działa bez problemu. Może zna ktoś jakieś rozwiązanie moje oprogramowanie to 8.0.0.142 (c432) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    38 minut temu, szumi85 napisał:

Witam mój mate 10 pro nie widzi sieci wifi 5Ghz. Router dobrze skonfigurowany telewizor, laptop i drugi telefon (samsung xcover 4) działa bez problemu. Może zna ktoś jakieś rozwiązanie moje oprogramowanie to 8.0.0.142 (c432) 

Mój funbox 2.0 wysyła 2,4 oraz 5 Ghz. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby "mejcik" podłączył się pod 2,4.

Może masz ustawione w routerze tak, że sieć wpuszcza tylko wcześniej zatwierdzone urządzenia i ma zapamiętanego "mejcika" na 2,4 Ghz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Router przywróciłem do ustawień fabrycznych zresztą jest nowy i wogóle nie widać jej w telefonie. Sprawdziłem też u kumpla w 2.4 wszystko ok a 5 GHz nie widać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W telefonie nie będzie widać poza tym jeśli jakieś urządzenie połączy się do routera na 2.4 to on już zostaje na tej częstotliwości i nie daje 5 np. Fun box, więc zależy jaki masz ruter bo bardzo mało daje się częstotliwości na raz. Jeśli chodzi o 10pro to mój łączy się na 5Ghz, a jeśli masz lova z fun boxem to ściągnij apkę "mój funbox" tam z tego co pamiętam jest rozrusowana mapa na jakich częstotliwościach wszystko się łączy z routerem i który sprzęt ewentualnie obniża częstotliwość całego routera na 2.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam router który wysyła dwie częstotliwości na raz. Stare sprzęty są na 2.4 ale że mieszkam w bloku jest dość zapchana i prędkość spada. Inne telefony działają mi na 5 GHz telewizor i drukarka też tylko z mate mam problem. Telefon przywróciłem do ustawień fabrycznych i dalej zonk. Więc chyba odpuszczę widocznie ten typ tak ma ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    47 minut temu, szumi85 napisał:

Więc chyba odpuszczę widocznie ten typ tak ma ?<span>  

Ten typ kolego obsługuje 2.4 GHz jak i 5 GHz. U mnie cały czas hula na 5 GHz nieprzerwanie, problemów zero!

2.4 GHz trzeba zapomnieć a łączysz się z 5 GHz, ale pewnie już to wiesz :)

47 minut temu, szumi85 napisał:

Stare sprzęty są na 2.4 ale że mieszkam w bloku jest dość zapchana i prędkość spada. Inne telefony działają mi na 5 GHz telewizor i drukarka też tylko z mate mam problem.

Jeśli inne kompy / urządzenia widzą tę sieć, a jedno urządzenie nie, to na 99,9% jest to wina tego ze karta sieciowa po prostu nie obsługuje pasma 5 GHz. Dalej już sobie poradzisz :)

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ten sam problem co kolega dziś zainstalowano mi router 2.4 i 5ghz i 5 nie widzi tylko cały czas na 2.4 router nadaje obie częstotliwości jednocześnie jak to rozwiązać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Slepy

Zainstaluj dowolną aplikacje do monitoringu WiFi. Tam zobaczysz czy to telefon nie widzi 5GHz czy router nie nadaje, albo np. nadaje ale z opcją ukrytej nazwy.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blest

Co to jest za router?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Totolink a3002ru. W sumie na razie sobie odpuściłem. Inne urządzenia widzą sieć 5ghz na razie nie przywracałem ustawień fabrycznych w telefonie może to by pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi