Skocz do zawartości
Mos Wass

Brak trybu LTE po aktualizacji do Oreo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

niestety po aktualizacji telefonu do oreo (branding plus gsm) z ustawień wyboru trybu sieci zniknęła opcja 4G/LTE. Mogę wybrać: tylko 2G, tylko 3G, automatyczny 2G/3G.
    W opcji Operatorzy sieci > Wyszukaj wszystkie dostępne sieci nie ma wyboru sieci LTE ani dla nju (orange), ani też dla innych operatorów. Tylko gsm oraz wcdma.
    Przywracałem telefon do ustawień fabrycznych, sprawdzałem z kartą innego operatora. Bez powodzenia.
    Karta sim sprawdzana w innym telefonie działa w trybie LTE.
    W opcjach dostępnych po wpisaniu kodu *#546368#*870# > field test > modem settings > rat selection mogę wybrać gsm/wcdma/lte auto lub lte only i wtedy telefon działa w tym trybie (ikona LTE/LTE+ przy paskach zasięgu).
    Ale po ponownym uruchomieniu telefonu lub wejściu do opcji Sieci komórkowe telefon natychmiast przełącza się w tryb 3G.

dodana zawartość

Problem prawdopodobnie zdiagnozowany. Plus gsm w aktualizacji do oreo zablokował sieci LTE innych operatorów. Karta sim Plusa pokazuje sieci LTE, inne karty tylko 2G oraz 3G.

Edytowane przez Mos Wass
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mitusm

Ten sam problem. Brand plusa, karta Play. Brak LTE. Może by odbrandować i wgrać czysty tom.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten sam problem, dzięki Wam wielkie :]. *ciach* Czy to w ogóle, legalna praktyka ze strony Plusa?? Nie wydaje mi się, że brand ograniczający inne sieci spodoba się LG, kiedy do nich napiszę w tej sprawie odn. Plusa. Ostatni raz kupiłem telefon z Plusa!!! Polecam idźcie w moje ślady.

Edytowane przez balwanekbuli
    Słownictwo!!! Gwiazdki w wyrazie nic nie dają!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj na telefonie pojawiła się aktualizacja o nazwie PLUS Customizer (0,97 MB), po instalacji której jest dostępna sieć LTE. Sprawdzane na karcie sim nju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako ze jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.  :)

Kupiłem używany G6. Poprzedni własciciel samodzielnie go zaktualizował do 8.0.
    Brak jest jednak LTE. Telefon był z Orange ale soft nie wyglada na brandowany , żadnyc nowych aktualizacji mi nie pobiera.

wersja softu z ustawień V20a-ORG-MCV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radwan000 Nie wygląda na brandowany bo Orange nie daje od siebie aplikacji ani logo startowego. Jeżeli pierwszy właściel wgrał soft ręcznie to niestety, ale nie będziesz miał aktualizacji musisz też wgrywać ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meilbox

pewnie tel z plusa ... ściągnij najnowsza wersję 20b (ponoć już LTE działa na innych kartach SIM niż plus) i daj znać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jako ze jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich.  :)
    Kupiłem używany G6. Poprzedni własciciel samodzielnie go zaktualizował do 8.0.
    Brak jest jednak LTE. Telefon był z Orange ale soft nie wyglada na brandowany , żadnyc nowych aktualizacji mi nie pobiera.
    wersja softu z ustawień V20a-ORG-MCV

Wersja softu wskazuje na to, że jest to Brand Orange, a v20a na tę chwilę jest najnowszą wersją. Co do braku LTE to zacznijmy od tego czy masz prawidłowo ustawiony tryb sieci i APN.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi