Skocz do zawartości
covo

Jaki dialer wybrać i dlaczego?

Rekomendowane odpowiedzi

covo

tak sie zastanawiam i zastanawiam :) cóż takiego ciekawego jest w dialerach, że warto niektórym instalowac... U mnie prosty samsung j3 2016, sprawdziłem co może zaproponować np. exDialer i wychodzi mi na to, że nic (specjalnego), czego nie mam już w natywnym dialerze. Odrobinę inaczej exDialer zdłubany/zorganizowany, ale żadnej jakiejś super funkcji nie ma.

Jesli czegos bym oczekiwał - to funkcji re-dial. A nie ma. Jako i w natywnym. Powtarzanie wdzwaniania się w zajęty nr tel. i to powtarzania z możliwością (prawie) natychmiastowego powtarzania dzwonień "do"  - bardzo potrzebne...

Edytowane przez Gwozdek
    Uogólniłem nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xantor

Właśnie mi odpowiada jedynie ExDialer ale usuneli go ze sklepu play nie wiem czemu poza tym z niewiadomej przyczyny nie chce mi działać wtyczka xMissedCall pomimo że prawa Roota zostały jej przydzielone, dlatego szukam czegoś podobnego co by wybierało kontakty za pomocą klawiatury T9 i grupowało połączenia w jednym kontakcie, ale jakoś szukam instaluję przeróżne dialery z Google Play i nic nie mogę znaleźć co by działało tak samo jak exdialer i działało w 100%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc
    tak sie zastanawiam i zastanawiam cóż takiego ciekawego jest w dialerach, że warto niektórym instalowac... U mnie prosty samsung j3 2016, sprawdziłem co może zaproponować np. exDialer i wychodzi mi na to, że nic (specjalnego), czego nie mam już w natywnym dialerze. Odrobinę inaczej exDialer zdłubany/zorganizowany, ale żadnej jakiejś super funkcji nie ma.
    Jesli czegos bym oczekiwał - to funkcji re-dial. A nie ma. Jako i w natywnym. Powtarzanie wdzwaniania się w zajęty nr tel. i to powtarzania z możliwością (prawie) natychmiastowego powtarzania dzwonień "do"  - bardzo potrzebne...
    Oj ma exdialer 1 zasadniczą funkcję, której za czorta nie mogę znaleźć w innych dialerach (w sumie, nie mam pojęcia, czemu) a mianowicie, grupowanie połączeń z 1 numerem do 1 pozycji na liście połączeń, z liczbą wszystkich wykonanych połączeń z danym nr. I to jest zasadnicza przewaga tej apki nad innymi tego typu. Przewaliłem sporo apek z GP, i może z 1 miała coś podobnego, ale za to była zbyt zasobożerna, więc odpadła w przedbiegach. Reszta robi straszny burdel w rejestrze połączeń, a ja lubię mieć tam porządek.

Huawei P10 | Tapatalk

dodana zawartość

@Xantor, jak chcesz instalkę exdialera, to daj znać. Swego czasu, jak się skapnąłem, że go z gp usunęli, zrobiłem sobie plik. apk

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Xantor
    Napisano (edytowane)

Dzięki za propozycję, ale z poprzedniego telefonu zrobiłem sobie apk exctraction również wtyczki Geocoder której nie ma też na GP. Trudno będę żył bez xMissedCall, bo i tak nie ma nic lepszego od Exdialer...

Pa. Sam exdialer jest do pobrania na www ?

Ps. Miało być, mam S7 EDGE od niedawna, jeszcze się nie przestawiłem do innego rozmiaru ekranu ?

Edytowane przez Xantor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo
    17 godzin temu, xperiagosc napisał:

ma exdialer 1 zasadniczą funkcję  (...)  - grupowanie połączeń z 1 numerem do 1 pozycji na liście połączeń, z liczbą wszystkich wykonanych połączeń z danym nr.

fakt, np u mnie natywny dialer nie ma tego;  z tym, ze jakos specjalnie braku nie odczuwam :) natomiast natywny w moim samsungu  jest zgrabny, a z odpowiednim motywem (pobranym) daje b. wyraźnie dzielona dwoma estetycznymi kolorami listę sm-ow od/do, dobry panel dzwonienia/klawiatura i w zasadzie o to chodzi. Ja z dzień/dwa poukładałem sobie w exdialerze to i owo, i nic ciekawego, co bym uważał za ważne, ułatwiające używanie tel nie odkryłem. Bo to, ze można w exdialerze nawet "kolor kropki" dobrać - to mnie nie kręci :) Dobrze dobrany motyw wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A mi w natywnym dialerze właśnie tego grupowania brakuje. I choć stock dialer z Huawei niby jakąś tam opcję scalania po kontakcie ma, to jednak, nie do końca to jest to, o co mi chodzi.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    P.M.

Jak dla mnie ExDialer potrafił jedną bardzo ważną i zarazem prostą rzecz: w kontaktach, po kliknięciu w jakiś kontakt po prostu zaczynał wykonywać połączenie do tego kontaktu. Wszystkie dzisiejsze dialery niestety tego nie potrafią. Za trudne ? Po kliknięciu w kontakt pokazują "zawartość" kontaktu, gdzie dopiero można kliknąć w numer telefonu i dopiero wtedy zaczyna się łączyć. Niby tylko jedno kliknięcie więcej.... Ale gdy się wykonuje setkę połączeń dziennie to robi to różnicę.

Niestety, dobrych dialerów w Google Play NIE MA ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    covo
    1 godzinę temu, P.M. napisał:

ExDialer potrafił jedną bardzo ważną i zarazem prostą rzecz: w kontaktach, po kliknięciu w jakiś kontakt po prostu zaczynał wykonywać połączenie do tego kontaktu.

zwazywszy na to, ze kontakt u mnie ma zapisanych w swojej "zawartości" ( dosyc czesto ) więcej niż jeden nr tel.  - to powyższe jest średnio poręczne... Tablica pośrednia pozwalająca wybrać właściwy nr (np. praca stacjonarny, prywatny kom., domowy stacj., etc.) jest w takich przypadkach niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

@P.M. Dialer w Huawei tak ma

Czasami przez nieuwagę nawet się do kogoś zadzwoni, przy przewijaniu rejestru.

Huawei P10 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję spróbować DW Dialer. Korzystam od wielu lat i uważam, że ma wiele opcji o których powyżej. Mam telefon dual sim i nie znalazłem dotychczas lepszego dialera a trochę ich przejrzałem. Wymaga trochę poznania, ale naprawdę warto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi