Skocz do zawartości
koko1108

Oneplus 6 - modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Roy

Podczas OTA nadpisywany jest /system i /kernel, więc dla uzyskania uprawnień SU potrzeba ponownie "rootować".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Hej, chce zrootować swojego OP6 - pierwszy raz się w takie coś bawie i mam pytanie. Czy jest jakaś polska instrukcja do tego? I czy będę musiał rootować telefon za każdym razem jak wejdzie aktualizacja? Czy po prostu sama się pobierze i zainstaluje tak jak teraz?

Pewnie, że trzeba to robić ponownie. Modyfikujesz partycje /system. Zapomnij wtedy o OTA (akt. przyrostowe, małe. Wtedy tylko Full ROM), musisz ręcznie aktualizować. Aktualizacja oczywiście nadpisuje partycję, którą zmodyfikowałeś, więc jest oczywiste, że trzeba to powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ataff

Pytanie:

1. Co zrobić aby zamiast ikony 4G wyświetlała się ikona LTE?

2. Jak poprawić ustawienie automatycznej jasności (jest słabo krótko mówiąc)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2. Wgrac moda z xda poprzez magisk (sam mam i polecam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin
    Pytanie:
    1. Co zrobić aby zamiast ikony 4G wyświetlała się ikona LTE?
    2. Jak poprawić ustawienie automatycznej jasności (jest słabo krótko mówiąc)?

1. Były/są moduły Xposed do zmiany. Sprawdź (chyba jest w GravityBox, był też kiedyś osobny moduł, ale może już nie działać)

Ale wiesz, że to jest to samo? Nawet lepiej, bo jest ciut krótsze i mniej miejsca zajmuje w pasku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ataff
    3 minuty temu, pantin napisał:

Ale wiesz, że to jest to samo? Nawet lepiej, bo jest ciut krótsze i mniej miejsca zajmuje w pasku.

Tak wiem ;) ale wolę LTE niż 4G :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Patroy

Hej, mam pytanie odnośnie rootowania OP6, kiedyś byłem zapalonym power userem i root był pierwszą rzeczą jaką robiłem, no ale to było za czasów Androida 2.3 - 5.0, potem stwierdziłem że w sumie już nie zyskuje się zbyt wiele rootując a zabawy przy tym masa, a do tego często coś lubiło przestać działać. W związku z tym mam kilka pytań takich żeby zorientować się jak dzisiaj wygląda sytuacja z rootem:

1. Czy xposed działa normalnie i w pełni, i nie ma z nim żadnych problemów?

2. Jak jest z aplikacjami bankowymi i płatnościami zbliżeniowymi za ich pomocą?  z tego co kojarzę to były jakieś mody xposed ukrywające roota przed tymi aplikacjami? A da się ogólnie zmodować sobie system z xposed itp i później wyłączyć roota z poziomu systemu? (coś kojarzę że były takie myki ale nie wiem na ile to ma sens)

3. czasami widzę ze niektórzy mają różne inne problemy z apklikacjami z powodu roota, ostatnio widziałem ze komuś przestał z tego powodu działać netflix, ktoś się może wypowiedzieć, jak wyglądają tego typu problemy dzisiaj po zrootowaniu?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Root xposed i magisk to 2 minuty roboty, wszystko działa łącznie płaceniem NFC w banku, magisk ma mozliwosc ukrycia roota dla wybranych aplikacji . Ja od roota zaczynam zabawę a robię to już kilkanaście lat , nie wyobrażam sobie telefonu bez roota choćby dla blokowania reklam czy gravitybox.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

@facet_A działa u ciebie pokemongo jak masz xposed? Niestety u mnie z magiskiem działa Google pay i pokemon, ale już po instalacji xposed pokemongo się obraziło, powiesz mi w jaki sposób instalowales xposed? 

Co do tematu xposed działa jak trzeba gravitybox, amplify greenify działają jak trzeba, moduły z magiska też, wszystkie apki bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

Ja mam nieco ponad 40stke i jedyne pokamony za jakimi latam to moje dzieci :) xposed instalowałem przez instalator framework XPOSED INSTALLER wersja 3.1.5.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi