Skocz do zawartości
RattusNorvegicus

Dock do TV - propozycje, porównania, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio docka pod TV/monitor z Allegro za 50-kilka złotych (jakiś no name, pewnie sprowadzany z Ali), bardziej w celach testowych, póki co, zanim kupię coś zdecydowanie lepszego. Na razie jestem mega zadowolony, pulpit śmiga pięknie, tylko że niektóre aplikacje przy uruchamianiu pokazują komunikat, że niektóre funkcje mogą nie działać w trybie telewizyjnym...

No i faktycznie, np. w grach jest spory problem... Klawiatura/mysz nie działa, jedynie dotyk na telefonie. Skoro sama aplikacja nie ma zdefiniowanej obsługi urządzeń typu pad/klawiatura/mysz, to wiadomo, ale może jest jakiś sposób?

Ja wiem, że do gier na dużym ekranie to raczej służy komp/konsola, no ale przy mały dziecku raczej czasu nie ma na porządne granie :D Więc na razie telefon od czasu do czasu przejmuje taką rolę wraz z jakimiś małymi produkcjami na kilka minut. no i fajnie by było jakoś to ruszyć ;)

Ktoś może to przerabiał?

Poza tym do spraw czysto biurowych/internetowych, to sprawdza się wyśmienicie. Laptopa będę chyba aktualnie używał mniej dzięki temu :)

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie kupowałaś jeśli możesz powiedzieć? Też się nad tym zastanawiam bo coraz mniej lapka używam.
    A myszka i klawiatura nie działają wcale czy tylko w grach? Ja je podłączasz do docka/telefonu?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jender17 Kupiłem na Allegro za jakieś 50-kilka złotych + przesyłka (http://allegro.pl/bg2-adapter-usb-3-1-typ-c-do-hdmi-usb-3-0-usb-c-i7164727564.html). Jest tego od groma w tej cenie, pewnie sprowadzane z Ali :D Klawiatura i mysz nie działa tylko w grach, choć sam wskaźnik po oknie się przesuwa, nieraz gra zareaguje na kliknięcie na animacji i ją wyłączy, jak tapnięcie, ale już kliknięcie w opcję w menu nie działa. W aplikacjach (tych co testowałem) jedynie co zauważyłem, to język na klawiaturze jest inny (problem z polskimi znakami), ale to trzeba się w opcjach pewnie jedynie pobawić. Ogólnie docka mam od poniedziałku, ale jeszcze nie miałem czasu porządnie potestować, pewnie dopiero w piątek około na dłużej siądę.

Ale np. sprawa ze stronami bankowymi - na telefonie nawet po ustawieniu w tryb standardowy i tak jest wykrywana wersja mobilna, która ma u mnie ograniczenia, a przez docka jest wszystko tak jak na kompie. Ogólnie super sprawa ten dock, do codziennych spraw telefon z dockiem w zupełności wystarcza, jeszcze jakby gry normalnie ruszyły....... 

Jak nie kupisz do weekendu, to jakoś do tego czasu porobię screeny najwyżej i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź! No u mnie to jest kwestia jeszcze co najmniej paru dni. Do weekendu raczej nie kupię więc będę bardzo wdzięczny jak dokładniej odpiszesz po weekendzie swoje wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kajtus

Mi się ten dok bardzo grzeje jak jest podłączony telefon.Myszka po kablu działa bardzo dobrze, dokupiłem sobie klawiaturę z touchpadem z Microsoftu all in one media i do 1 m wszystko fajnie działa, a powyżej  1,5m zacina się (oczywiście ta sama klawiatura w kompie idealnie działa nawet w następnym pomieszczeniu).

Na desktopie nie ma aplikacji Sklep by zainstalować apki. Dodatkowo aplikacje które są w telefonie, nie są dostępne na desktopie. 

Edytowane przez Kajtus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogolnie rzecz biorac wszystko git, oprocz, jak widac, polskiego jezyka z klawiatury.... nie udalo mi sie na razie aktywowac.  Takze wybaczcie za brak polskich ogonkow, ale pisze z Desktop mode  Jak probuje zrobic 's' z ogonkiem, do dostaje ß... Pewnie jakis sposb jest...

W grach typu Bloons jest ok, ale takie, dla testow, World of Tanks, klawiatura nie dziala, a mysza trzeba klikac po wirtualnych przyciskach. Pewnie zalezy od gry, czy obsluguje peryferia, czy nie. Ale w proste gry pewnie bez problemu mozna pograc sterujac myszka.

Moj dock nie grzeje sie ani troche, poki co, dzisiaj okolo godzinki zabawy i testow. Niestety moj monitor nie ma HDMI, a adaptery HDMI->DisplayPort sa dosc drogie (w odroznieniu od DisplayPort->HDMI), ale dziala HDMI->DVI. Tylko dzwiek jest z telefonu (moj monitor ma wbudowane glosniki).

Podstawowe czynnosci bez problemu mozna zrobic. Taki bank - na stronie mobilnej mam limity i z telefonu nie wszystko moge zrobic. Podlaczam docka i strona dziala jak a kompie. Rewelacja  Coz, nawet do pracy zdalnie moge sie zalogowac przez RDP bez najmniejszego problemu. Laptop w domu wlasnie traci na znaczeniu  Pracuje w IT, wiec mimo wszystko po 8-10h pracy w domu mam dosc kompa i wole posiedziec z synem...

Ze swojej strony mimo wszystko polecam, pewnie poszukam jakiegos lepszego docka z wieksza iloscia portow. Na razie mam jedno wejscie usb-c, hdmi i standardowe usb 3.0.

Screenshot_20180607-211946.thumb.jpg.e165f0d8366db21a237d4e94f8340af0.jpg

Screenshot_20180607-211644.thumb.jpg.8776b050c0f201de228ee34377a0b1c0.jpg

Screenshot_20180607-211633.thumb.jpg.8c82a6f9781865a6d349a533ca751d56.jpg

Screenshot_20180607-212531.thumb.jpg.a8194af239d6c38ee6fe0137848ce750.jpg

Screenshot_20180607-212100.thumb.jpg.7074684714bff9c7abaaf01dbb50f0d3.jpg

Screenshot_20180607-212021.thumb.jpg.0db44a48b5e23b3275d4f3c4f4c6def2.jpg

Screenshot_20180607-211214.thumb.jpg.dd641cf04f482d1ed8dba377be5fd03c.jpg

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super dzięki wszystkim za opinie. Jeszcze takie jedno pytanie na koniec. Czy ktoś z Was używał z dockiem myszki i klawiatury bezprzewodowej? Chodzi mi o takie podłączane przez USB do kompa. W domu używam kompa podpiętego pod TV i obsługuje go z kanapy więc z telefonem chciałbym robić tak samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jender17 Ja tak używam. Mój dock ma wejście USB-C, wyjście HDMI i wejście USB 3.0. Do tego ostatniego podłączam adapter od klawiatury+myszki z zestawu i śmiga :) No poza tym językiem polskim jeszcze póki co... ale to pewnie da się rozwiązać jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kajtus

Nagrzewanie się doc'a chyba jest uzależnione od wielkości matrycy, na dwóch tv 55" grzeje się bardzo, a na  mniejszy 42" już mniej jest letni. Polskie znaki uzyskujemy np przez klawiaturę SwiftKey bo (obsługuje QWERTY) klawiatura google tego nie obsuguje dlatego nie macie znakw polskich.

PS. może ktoś potwierdzić grzanie się doc'a na większej matrycy np. 55"

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=334804]jender17[/mention] Ja tak używam. Mój dock ma wejście USB-C, wyjście HDMI i wejście USB 3.0. Do tego ostatniego podłączam adapter od klawiatury+myszki z zestawu i śmiga  No poza tym językiem polskim jeszcze póki co... ale to pewnie da się rozwiązać jakoś.
    To bardzo dobra (dla mnie) wiadomość. Ja niestety mam dwie wtyczki od USB do wetknięcia bo klawa ma swoją a myszka swoją. Poszukam w takim razie docka z dwoma portami USB i (być może) żegnam lapka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi