Skocz do zawartości
RattusNorvegicus

Dock do TV - propozycje, porównania, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

@Kajtus A tak rzucę głupim pytaniem, dla pewności - używasz ładowarki od telefonu?

A podłączenie jakiegoś sprzętu, choćby zwykłej myszki przez przejściówkę na USB-C działa? Nie pomyślałem o tym wcześniej, ale właśnie po pracy sprawdzę, czy u mnie to wejście jakkolwiek działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hbn

Kontaktowałem się z przedstawicielem Unitek w Polsce,  po dosyć długiej wymianie korespondencji zaproponował mi, abym zamówił jednak w sklepie online i najwyżej zwrócił ich model, ponieważ oni nie mają jak tego przetestować. Wzamian zaproponował mi, krótką recenzję z działania aby mogli wrzucić na profil za co mają wysłać jakiś gadżet...

Problem polega na tym, że te HUBy na USB C są w większości produkowane i projektowane pod MacBooka, i mało jest w sieci informacji o kompatybilności z Androidem, a gdzie dopiero z P20stkami... Ludzie niestety nie są zbyt doinformowani, że w ogóle można taki tryb odpalić -nawet w mojej pracy, wśród znajomych czy rodzinie do póki nie odpaliłem filmu na YT mało kto wierzył, że jest w ogóle taka możliwość. Huawei też nie chwali się tym jakoś bardzo, a wg mnie szkoda, bo niektórym to byłoby przydatne

Podsumowując zostaje zamówić online i najwyżej zwrócić jak to już kolega wyżej zauważył :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd
    W dniu 10.06.2018 o 17:04, RattusNorvegicus napisał:

No niestety na moim docku nie działa dodatkowo ładowanie :( może jak kupię coś lepszego...

kolego, piszesz, że na Twoim docku (właściwie to jest adapter/przejściówka) nie działa ładowanie.

Pytanie podstawowe jest takie czy podłączyłeś ładowarkę do portu USB-C?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@robertd oczywiście. Nie jestem amatorem kontaktowałem się ze sprzedawcą i faktycznie ładowanie nie działa. Ten port to tylko kolejne rozszerzenie. Szukam już innego modelu i ten zapewne oddam.

Aż chciałoby się rzec, że nie, że podłączyłem do minijacka... ?

To wytapatałem ja. P20 pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@RattusNorvegicus

tak na wszelki ... zapytałem, bo ludziska opisują, że takie adaptery jak Ty kupiłeś pozwalają na ładowanie. Oczywiście po podłączeniu ładowarki do portu USC-C, a z Twoich wypowiedzi jasno nie wynikało czy podłączałeś ładowarkę i ew jaką.

Ale to znaczy, że tak jak napisałeś, Twój jest walnięty.

Jeżeli będziesz wymieniał to daj znać czy w nowym działa ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@robertd nie jest walnięty. W moim usb-c to tylko kolejne rozszerzenie. Rozmawiałem o tym ze sprzedawcą i potwierdził mi swój błąd. Tyle dobrze, ale i tak go chyba zachowam. Ktoś tutaj wyżej pisał chyba, że kupił z funkcją ładowania.

To wytapatałem ja. P20 pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    robertd

@RattusNorvegicus

ale jaja, to po co jest tam ten port USB-C???

Są już jakieś pamięci na USB-C? Może jakieś zewn. dyski?

Chyba ktoś wyżej pisał, że zaczęli produkować takie adaptery do Maców ew Dell chyba też ma zasilanie przez USB-C.

Więc zamysł był, żeby można było podłączyć kompa do TV i dodatkowo kompa zasilać.

Też bym myślał, że ładowanie będzie. Właściwie to tak myślałem, stąd moje pierwsze pytanie do Ciebie. A tu widzę lipa jakaś.

Ew można by się zastanawiać nad obciążeniem, tzn jaki prąd takie pudełko zniesie ew moc.

Bo W P20 Pro max może popłynąć ~5A a to już sporo. I niestety np o takich wtyczkach magnetycznych możemy zapomnieć, bo się normalnie upalą. No chyba, że zrezygnujemy z szybkiego ładowania Huawei. A przy Samsungu używałem trochę innych i muszę powiedzieć, że świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hbn

Jutro powinien dotrzeć wspomniany wcześniej Y-3707, dam znać czy działa HDMI i ładowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@robertd widziałem już pendrive'y na usb-c, a raczej z dwoma końcówkami ;) Także jak do jednego portu USB mam podpięty zestaw klawiatura+mysz, to do usb-c można podpiąć inne akcesoria. No i gdzieś mi w oko wpadło, że takie akcesoria są produkowane głównie pod Apple, na Andku raczej niewiele telefonów wspiera tryb TV... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kajtus

W DOKu który podałem powyżej ładowanie działa z oryginalnej ładowarki p20. Jedyny minus to normalne wolne ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi