Skocz do zawartości
RattusNorvegicus

Dock do TV - propozycje, porównania, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

hbn

Jeśli HUB ma możliwość ładowania, i ono działa, to wydaje mi się, że problem może leży po stronie softwaru Androida, może sprawdza czy ładujemy czy korzystamy z OTG/MHL i co pierwsze wpadnie tak się ustawia... nie wiem, już szczerze zgłupiałem. Niby standaryzacja i wygoda, ale widać , że są smaczki.. Niestety problem ciężko namierzyć na zagranicznych forach, albo mam słaby research. Tak czy siak ciężko zarzucić jednogłośnie winę adapterowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tak czytam o problemach z ładowaniem, to jeszcze zastanawiam się nad bezpieczeństwem adaptera/ładowarki/telefonu... Teoretycznie nic nie powinno się stać, ale...

Na pewno takie adaptery też udostępnia Huawei, są to Mate Dock i Mate Dock 2. Tylko że ceny, jak na Huawei, uważam, są wysokie. Tak czy inaczej ciekawi mnie jak to jest właśnie w tym wypadku... No i raczej są dedykowane do notebooków, nie do telefonów... 

Mate Dock: https://www.x-kom.pl/p/329315-replikator-portow-huawei-mate-dock-czarny.html

Mate Dock 2: https://www.x-kom.pl/p/412895-przejsciowka-huawei-mate-dock-2.html

Na pewno też nie bez znaczenia jest fakt, że takie przekazywanie obrazu i sama praca z telefonem do w zasadzie względna nowość w świecie Androida. Proste przekazywanie pulpitu na inny ekran już było, tutaj mówimy o trybie desktopowym. No i też każdy producent może to zaimplementować na swój sposób, więc dodatkowo problem z przejściówkami może być większy. Mojego znajomego Galaxy S8 pomimo tego, że wspiera tryb desktopowy, to na moim adapterze to nie działało... No ale Samsung ma swój Samsung DeX,  czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hbn

@RattusNorvegicus Gdyby ktoś potwierdził, że Mate dock ten z hdmi działa bez problemu, to może warto byłoby się nim zainteresować (btw powinni dorzucać ładowarkę za tą cenę to by się kalkulowało.. ) za to tansza wersja z D-SUB wg mnie całkowicie nieopłacalna.. Wolałbym dorzucić stówkę do tego Uniteka co kupiłem i mieć już coś co działa (adapter przydaje mi się w pracy), ale może inni forumowicze coś dodadzą do tematu :) Może ktoś już testował inne adaptery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qsqa

Właśnie kupiłem tego Mate Dock https://www.x-kom.pl/p/329315-replikator-portow-huawei-mate-dock-czarny.html

Podłączyłem przez HDMI do telewizora i działa bez problemów - po podłączeniu oryginalnej ładowarki (do P20 Pro) telefon się ładuje ale w normalnym trybie (nie ma napisu "Super Ładowanie"). Ma dwa porty USB więc klawiaturę i myszkę też podłączyłem ?

Jak macie jakieś pytania, to chętnie odpowiem

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w którym miejscu on ma wejście na ładowarkę, bo jakoś nie mogę wypatrzeć na tych fotach z x-koma? mógłbyś zrobić foto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up kabelek usbc, który jest przeznaczony do wpięcia do telefonu jest wpięty w miejsce gdzie podłączasz ładowarkę, widać to na 3 i ostatnim zdjęciu

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qsqa

Dokładnie, górny port USB C służy do ładowania

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, podsumowując jest jakiś adapter typu c na HDMI i USB, który ma w sobie ładowanie telefonu i po prostu dobrze działa na P20 PRO?

Kilka dni szukam tematu i widziałem Wasze posty np. na xda, ale brakuje podsumowania od najbardziej obeznanych w temacie :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja dzisiaj tak na szybko podpiąłem do swojego P20 Pro dock Microsoft HD-500 ten sam, który działa np. z Lumią 950/950XL w trybie Contiuum i... działa!

Bałem się trochę, bo na wejściu do przystawki jest 9V/3A, ale znalazłem w sieci info TU, że na wyjściu jest 5V/2A.

Wygląda na to, że spokojnie można używać i bateria się nie zniszczy, co najwyżej będzie się wolniej ładować.

Niestety nie miałem pod ręką myszki i klawiatury, żeby sprawdzić, ale jak tylko będę miał stosowne akcesoria to przetestuję.

EDIT.

Niestety z dockiem HD-500 nie współpracują myszki i klawiatury usb zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. Kicha :(

Edytowane przez bluebob
    Literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo fajnie mi działa urządzenie firmy Ugreen, i ładuje działają porty usb można podłączyć myszkę klawiaturę itp. bez problemu działa hdmi, można też podłączyć internet..

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi