Skocz do zawartości
Szymon035

stock S7 EDGE [G935F] - [8.0] Oreo - G935FXXS5ESF6 - [XEO] - [24.06.2019]

jeronimo

Do wszystkich zainteresowanych. Softy które ukazały sie z aktualizacją lipcowych zabezpieczeń 2018 r mają blokade bootloadera i nie mozna juz powrócic do softów z czerwcowymy zabezpieczeniem. Nawet nie mozna zmienić wersji modemu na wersję wczesniejszą.

Wiadomość dodana przez jeronimo

Rekomendowane odpowiedzi

@Spartan500

wgrywam wersję z zabezpieczeniami z 01.06, na fonie miałem najświeższe czyli z 01.08, to oznacza że muszę zaczekać aż wypuszczą najnowszy firmware?

@the_naturat_com

tak miałem superSU. Rozumiem że to kiepski sposób na roota? Proszę zatem o jakiś tutoriał na zrobienie prawidłowego roota na androidzie.

firmware.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mormarx wgraj tymczasowo coś na inny region lub jakiś brand.

SuperSU jest dobre dla KitKat. Powinieneś wgrać Magisk.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Spartan500 Dzięki za podpowiedź, faktycznie tak było.

Widzę w wątku u góry jest też informacja 'Do wszystkich zainteresowanych. Softy które ukazały sie z aktualizacją lipcowych zabezpieczeń 2018 r mają blokade bootloadera i nie mozna juz powrócic do softów z czerwcowymy zabezpieczeniem. Nawet nie mozna zmienić wersji modemu na wersję wczesniejszą.'

Pobrałem najświeższy soft https://samfrew.com/download/Galaxy__S7__Edge__/qo5z/DPL/G935FXXS6ESH1/G935FDPX6ESH2/

Miałem jeszcze problem, bo po załadowaniu wszystkich plików (BL, AP, CP, CSC) dochodziło do 95% i wywalało błąd, a później na smarfonie widniał komunikat 'an error has occured while updating the device software. Use the Emergency recovery function in the Smart Switch PC software'.

Ostatecznie ponowiłem wgrywanie stocka ładując jedynie pliki BL i AP. Podczas instalacji telefon wykrył uszkodzenie pamięci telefonu i sam przywrócił partycję. A później to już tylko bck z googla i telefon śmiga.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, Mormarx napisał:

'Do wszystkich zainteresowanych. Softy które ukazały sie z aktualizacją lipcowych zabezpieczeń 2018 r mają blokade bootloadera i nie mozna juz powrócic do softów z czerwcowymy zabezpieczeniem. Nawet nie mozna zmienić wersji modemu na wersję wczesniejszą.'

Też mi nowość. Od bodaj roku tak jest 😅

Edytowane przez Puniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się świeża aktualizacja z poprawkami zabezpieczeń z 1 wrzesnia 2019. 

Screenshot_20191016-073019_Software update.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi