Skocz do zawartości
bruneros

[Rozwiązany] Kopiowanie plików zdjęć z zachowaniem daty stworzenia

Rekomendowane odpowiedzi

No siema... Takie pytanie - przesiadam się z s7 na p20, I jak skopiować do niego stare fotki, ale tak aby pliki miały zachowane daty? Bo kopiuja się daty ale z momentu kopiowania i rozwalaja galerie... No a karty microsd nie wloze... 

Uprzedając ewentualne sugestie - phone clone tez zamienia daty.

jedyna opcja to przez chmurę (zdjęcia google) ale chodzi mi o to by fizycznie miec pliki w telefonie...

jakies pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gwozdek
4 godziny temu, bruneros napisał:

jedyna opcja to przez chmurę (zdjęcia google) ale chodzi mi o to by fizycznie miec pliki w telefonie...

Szczerze mówiąc, to nigdy przez chmurę nie kopiowałem, ale... Gdy tak robisz, to data jest zachowana? Jeśli tak, to chyba żaden problem. W każdym momencie potem będziesz mógł usunąć dane z chmury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ale napisałem, ze wiem, ze przez chmure googla sie da, ale ja tak nie chce. chce skopiowac fizycznie pliki z zachowaniem daty....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
m4s

A total Commander?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przez zadnego managera plików nie działa. zamienia daty. probowalem wrzucac do telefonu paczki ZIP i je rozpakowywac, ale tez pliki mają nowe daty....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
2 godziny temu, bruneros napisał:

no ale napisałem, ze wiem, ze przez chmure googla sie da, ale ja tak nie chce. chce skopiowac fizycznie pliki z zachowaniem daty....

Przecież można je pobrać na urządzenie.

Problem stwarza raczej Emui - nie powinien zmianiać dat przy rozpakowywaniu.

Pendrive/dysk przenośny próbowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sp4ubw

Powinien, gdyż pliku są tworzone z datą rozpakowania. Robi to jak najbardziej prawidłowo. Fakt, mogłaby by być opcja odczytu daty z EXIF, ale nie ma. Wtedy problem były rozwiązany.

BTW. po co zgrywać zdjęcia do telefonu? Zawsze mnie to ciekawiło. Osobiście zgrywam co mam na PCta, a w telefonie usuwam. Do tego im szybciej tym bezpieczniej bo telefon może paść w każdej chwili (rozbić się, wpaść do wody) i po zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx
3 godziny temu, sp4ubw napisał:

Powinien, gdyż pliku są tworzone

Bardzo ciekawe.

Spoiler

Screenshot_2018-06-06_04-37-32.thumb.png.5249990323a1628565fac47f696301f6.png

Jaki sens miałaby wtedy archiwizacja plików?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sp4ubw

W sumie masz rację za szybko napisałem. Zrobiłem test teraz. Na pewno problemem jest tryb MTP przy zwykłym kopiowaniu. Tu robi plik z datą kopiowania.  Potem sprawdzę pendrive i inne metody :)

Schowek01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cos poczytalem i prawdopodobnie bez roota się nie da

https://forum.xda-developers.com/android/general/guide-timestamp-attributes-correct-t2960935

https://forums.androidcentral.com/general-help-how/856133-how-copy-photos-android-pc-correct-date.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi