Skocz do zawartości
Gwozdek

Jak usprawniacie swoje P20?

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Android to system z mnóstwem możliwości. Nawet jeżeli producent zapomni załączyć pewnych funkcji do swojego software'u, to bardzo często pewne braki da się uzupełnić aplikacjami firm trzecich.

Na jakie usprawnienia zdecydowaliście się w swoich P20 i jakimi narzędziami się do tego posłużyliście?

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nova launcher to podstawa i wyglad stockowego androida + tesla unread dla powiadomien + lightflow do kontroli diody powiadomien.

usunalem/wylaczylem wszystkie aplikacje firm trzecich jakie zainstalowal huawei.

niestety nie da sie wylaczyc kalendarza od huawei ale w sumie synchronizuje sie on z kalendarzem google i nie wyglada najgorzej.

niefajna jest natomiast aplikacja zegara ktora juz z zegarkiem google sie nie synchronizuje. ta apka zostala bo w sumie nie jest duza

nie mozna tez odinstalowac ani wylaczyc galerii od huaweia poniewaz bardzo mocno jest ona powiazana z aplikacja aparatu. to wielki minus ze aplikacja aparatu nie pozwala na przelaczenie domyslnej aplikacji do wyswiatelania zdjec. mimo to zainstalowalem zdjecia google i musze teraz recznie przelaczac sie pomiedzy aplikacjami paratu i zdjec google.

wszystkie zbedne aplikacje od huawei ktorych nie moglem wylaczyc/odinstalowac ukrylem na liscie aplikacji dzieki nova launcher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw

@highlander Zgadzam się w 100%. 

U siebie przed ADB pousuwałem te, których nie można wyłączyć, żeby nie pracowały w tle. Spróbuj programu "Tool all in one" i w nim masz "APK uninstaller".

Schowek01a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sp4ubw dzieki za info popracuje nad tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    W dniu 6.06.2018 o 06:54, highlander napisał:

nie mozna tez odinstalowac ani wylaczyc galerii od huaweia poniewaz bardzo mocno jest ona powiazana z aplikacja aparatu. to wielki minus ze aplikacja aparatu nie pozwala na przelaczenie domyslnej aplikacji do wyswiatelania zdjec. mimo to zainstalowalem zdjecia google i musze teraz recznie przelaczac sie pomiedzy aplikacjami paratu i zdjec google.

Jest to bardzo logiczne, jakby się nad tym zastanowić. W fabrycznej apce Galeria, po wykonaniu zdjęć w konkretnych trybach, można sterować: AI - on/off, zmieniać wartość przysłony, albo zmieniać oświetlenie w portretach. Takich rzeczy już byś nie mógł kontrolować w zewnętrznej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie polecial root i praktycznie wszystko od huawei poszlo w smietnik i zastapione innymi apkami.

Jedynie galeria zostala ze wzgkedu na edycje efektow wykonanych zdjec i tylko w tym celu jej uzywam, normalnie quickpica.

Launcher nova premium + tesla

wiadomosci - textra pro

Galeria - quickpic

Adaway do blokowania reklam

Muzyka - poweramp 

Zegar google

Kalendarz google

Wywalone duzo usług od googla jak pisanie glowose i kilka innych.

Wywalone zbędne apki od huawei jak kopia zapasowa jakies hicare ,email,notatki  itp  itd. Generalnie wsio od huaweia.

Do kopi zapasowej - titanium backup

Menedzer plikow - mixplorer pro

Root - magisk + kilka modułów dla optymalizacji usług google dla lepszej baterii.

Youtube vanced (dzialanie w tle i kilka fajnych dodatkow których brak w ori)

Videoder do pobierania filmow i mp3 z yt

Do notatek google keep.

Pogoda - pogoda m8

Do czysZczenia systemu rewelacyjny SD Maid pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Jestem w posiadaniu p20 od tygodnia. Telefon uzytkuje normalnie, fb, wiadomości i sporo maili oraz Excela. Powiedzcie po co instalować przykładowo ten Nova Launcher? Co to daje? Bez tego wszystko śmiga aż miło. Jeśli pytanie jest głupie to wybaczcie, jestem zielony tym temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko po to by zmienić wygląd nakładki systemowej (po części). Sprawdź co to launcher i będziesz wszystko wiedział ;) Ja siedzę na samym EMUI.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    14 godzin temu, Bosman1705 napisał:

Witam. Jestem w posiadaniu p20 od tygodnia. Telefon uzytkuje normalnie, fb, wiadomości i sporo maili oraz Excela. Powiedzcie po co instalować przykładowo ten Nova Launcher? Co to daje? Bez tego wszystko śmiga aż miło. Jeśli pytanie jest głupie to wybaczcie, jestem zielony tym temacie. 

Novą możesz cuda zdziałać. Swój pulpit dopasujesz tak, jak Ci się tylko podoba. Ograniczyć Cie może tylko wyobraźnia.

Ty decydujesz o układzie ikon, wielkości, stylu, o folderach, czcionkach, itd. Możesz też dodać gesty, które działają jak skróty do poszczególnych działań. Wersja premium kosztuje kilkanaście złotych, ale jest zdecydowanie warta tej ceny. A czasami na święta jest dobra przecena.

Tak sobie skonfigurowałem Novą pulpit ;)

Spoiler

Screenshot_20181129_113328_com.teslacoilsw.launcher.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi