Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
buhahapl

[MXQ Pro+ 2/16GB] System widzi tylko 1GB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

MXQ Pro+ 2/16GB
    Chipset WiFi: ssv6051

W wyniku uwalenia "oryginalnego" systemu zaczęły się poszukiwania odpowiedniego obrazu ze sterownikami.
    Cholernie ciężko jest znaleźć obraz ze sterownikami do tej karty WiFi. Udało mi się znaleźć wszystkomającą wersję dla MXQ Pro (bez plusa).

Niestety jest jeden problem - system widzi 1GB RAMu zamiast 2GB.

Czy można coś zrobić żeby system widział całą pamięć?
    Co zmienić i w jakich plikach?
    Ewentualnie gdzie można o takie coś zapytać?

pozdrawiam, wk

Edytowane przez buhahapl
    zwiększenie czytalności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdzieg
    W dniu 5.06.2018 o 20:24, buhahapl napisał:

Witam.

MXQ Pro+ 2/16GB
    Chipset WiFi: ssv6051

W wyniku uwalenia "oryginalnego" systemu zaczęły się poszukiwania odpowiedniego obrazu ze sterownikami.
    Cholernie ciężko jest znaleźć obraz ze sterownikami do tej karty WiFi. Udało mi się znaleźć wszystkomającą wersję dla MXQ Pro (bez plusa).

Niestety jest jeden problem - system widzi 1GB RAMu zamiast 2GB.

Czy można coś zrobić żeby system widział całą pamięć?
    Co zmienić i w jakich plikach?
    Ewentualnie gdzie można o takie coś zapytać?

pozdrawiam, wk

Aby nie uwalić urządzenia nie sprawdzonym softem (nie dedykowanym do wersji sprzętowej) poczytaj o librelec dla s905x poczytaj tutaj 

Wgrałeś do MXQ wersję 1/8 a nie 2/16, osobiście kiedyś też tak zrobiłem ale udało się przywrócić do wersji 2/16 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie ma wyjścia musisz wgrać oprogramowanie na wersję z  2 GB RAM.  Nawet jak przypadkiem uceglisz urządzenie,  jest ratunek przez wgranie właściwego oprogramowania poprzez zwarcie nóżek pamięci NAND.

Pozdrawiam

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wdzieg
    W dniu 15.08.2018 o 09:53, Arkady1964 napisał:

Nie ma wyjścia musisz wgrać oprogramowanie na wersję z  2 GB RAM.  Nawet jak przypadkiem uceglisz urządzenie,  jest ratunek przez wgranie właściwego oprogramowania poprzez zwarcie nóżek pamięci NAND.

Pozdrawiam

No nie spotkałem się z wersją MXQ Pro + z chipem wifi ssv6051, informacja o chipie w firmware często jest podawana w nazwie pliku.

Jaką masz wersję płyty głównej, możesz rozebrać i zrobić zdjęcie, na płycie będzie symbol płyty który pomoże z identyfikacją firmware do tego urządzenia, ale jak masz flesha toshiby to wgrywanie na pałę nie pewnego softu jest ryzykowne, urządzenie może się nie uruchomić i nie będzie widziane przez program do fleszowania. Z drugiej strony sterowniki do wifi można dograć ale jest z tym sporo zabawy. 

dodana zawartość

Ja w swoim MXQ Pro+ 4K 2/16 mam wgrane firmware z A95x i działa dużo szybciej i stabilniej do oryginalnego ale od czasu jak zainstalowałem  na pendriva libreelec, to już z tego nie korzystam, na twoim miejscu wypróbował bym tej metody która jest bezpieczna bo nie ingeruje w zawartość MXQ wszystko odpala się z kart SD lub USB Pen i tam się wszystko zapisuje, minimalna Sd lub USB to 4GB, po spreparowaniu libreelec do swojego MXQ wsadzasz karte SD lub USB Pen w gniazdo na wyłączonym boxie, wciskasz rest w gnieździe i podłączasz zasilanie i z wciśniętym resetem czekasz aż na TV pojawi się logo i puszczasz reset, reszta zrobi się sama na twoim nośniku bez ingerencji we flesha i być może w systemie pojawi się poprawnie wielkość pamięci, aby działała karta wifi i pilot trzeba zidentyfikować wersje sprzętową urządzenia, mój mxq ma oznaczenie p212  i działa super szybko (ważne by karta SD była klass 10 lub szybki USB Pen)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi