Skocz do zawartości
niice

Bateria w j7 2017 - statystyki zużycia baterii.

Rekomendowane odpowiedzi

niice
    Napisano (edytowane)

Witam

I tak jak w temacie - ile w waszych J7 z 2017 roku trzyma bateria? Bo ja mam wrażenie, że u mnie coraz krócej. Po pierwszym malowaniu fona po ok.  3h fon wyliczył, że bateria i jej szacunkowy czas użytkowania to 22h. 

Edytowane przez Camulos
    korekta tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj AccuBattery z sklepu play i daj znać. 

Baterie optymalnie ładować od 40-75%

Jak rozladowujesz do końca i ładujesz do pełna to skracasz żywotność 10 krotnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice
    Napisano (edytowane)

@szpachla Witaj. Rozumię program - statystyki ładowania i rozładowania baterii. Ale chodzi mi też o to jak wydłużyć rzeczywisty czas pracy baterii. Czyli aby w Konserwacji urządzenia zaczęło mi pokazywać po naładowaniu fona Szacunkowy czas urzycia baterii zamiast 22h to np. 48h.

Piszesz o optymalnym ładowaniu baterii od 40-75%. W poprzednim fonie j5 2016 tak ładowałem i miałem wrażenie, że bateria z dnia na dzień padała coraz szybciej a nie dłuże. Tak, że głównie chodzi mi o to by używając standardowo fona wydłużyć jego czas użytkowania.

Co do programu to chyba też fałszuje wyniki. Ostatnio fonik (bateria) przy minimalnym użytkowaniu cudem wytrzymał 1,5 doby. Przy czym konserwacja urządzenia dalej wskazuje 22h, według programu jednak fon na baterii przy takim użytkowaniu powinien wytrzymać 75h. Jednak tak nie jest. Co do mocy baterii jak wiesz fabryczna to 3600mAh, aplikacja po pierwszych wyliczeniach wskazala moc baterii na 3336mAh, teraz zaś wskazuje 4665mAh. Jedną aplikace wyliczyło, Ze pobór mocy czy spadku baterii na jednej apce to 10,3%/h. W rzeczywistości ta apka pobiera ok. 20%/h. I ponawiam tu pytanie co zrobić by szacunkowy wskaźnik w Konserwacji urządzenia zaczął wskazywać np. 48h a nie jak do tej pory 22h.

Edytowane przez niice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj może wstaw na forum screenshoot z zakladki zdrowie i rozładowanie z tego programu. To moze uda sie powiedziec cis wiecej. 

Na pewno musisz włączyć oszczedzanie enegrii i obnizenie czestotliwosci procesora. 

Zużycie rosnie gdy jestes połączony z siecią wifi albo lte. 

Również w tle może dIalac jakas aplikacja która rozladowuje baterie. 

Lub bateria jest padnięta. 

Wklej screeny to moze uda sie powiedziec cos wiecej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak gram, to bateria trzyma mi max 1 dzień (6 godzin non-stop grania spokojnie), a używanie typu zadzwonić, napisać wiadomość, przeglądnąć coś na necie to spokojnie 2 dni (rekord 5).
    Żadnych oszczędzań baterii nie mam włączonych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@szpachla witaj. Już sobie poradziłem. Zrobiłem format do ustawień fabrycznych, dzięki czemu zrestartowałem baterię. Potem odłożyłem fona naładowanego na 100% na ok. 3 dni, i teraz bateria trzyma dwa razyb dłużej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Mój model przeleżakował ponad 2 tygodnie z poziomem baterii 53% Był wyłączony. Dziś chciałem go włączyć, okazało się że bateria rozładowana. Zdaje się, że nie jest to normalna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    14 minut temu, melis napisał:

okazało się że bateria rozładowana

a jak miało być?
    to że wyłaczyłeś nie oznacza że nie pobierało prądu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    Napisano (edytowane)

@Camulos naładowane do połowy tel, leżakują w magazynach długo dłużej, niż dwa tyg z kawałkiem i nie ma takiego ubytku. Rozumiem, że w czuwaniu padnie po paru dniach, ale całkiem wyłączony? Na co bierze ten prąd, a? Na zegar? Proces samorozładowania w NiMh to było bodajże 1% na dobę. A na LiPo jest więcej?

@Camulos wyszło szydło z worka :D żona chwilę się nim bawiła i nie wyłączyła chowając do pudełka.

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

a widzisz, @melis , cuda się zdarzają,
    to nie duchy, jednak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi