Skocz do zawartości
bo0ze

Zachlapany telefon i nieznikający komunikat "sprawdź port ładowania/usb"

Rekomendowane odpowiedzi

@balwanekbuli Sprawa wyglądała tak, w piątek byłem w serwisie popołudniu powiedzieli że wszystko zależy od dostępności części, przed zamknięciem okazało się że nie mają złącza USB, więc czekamy  do poniedziałku. W poniedziałek były jakieś problemy z dostawcami,we wtorek dostałem od nich telefon że będzie gotowy do odbioru,po godzinie zadzwonili że jednak mam do wymiany jeszcze gniazdo jacka. Więc czekamy znów i był gotowy do odbioru w środę. Więc nie było aż tak źle czasowo :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, telefon zanurzony na 10 sekund w morzu Śródziemnym i niestety, ciągle pokazuje się sprawdź port ładowania USB. Minęły już 3 dni od tego zdarzenia i ciągle nic się nie zmieniło, może ktoś pomoże? 

Edytowane przez balwanekbuli
    Poprawiłem temat. Proszę lepiej opisywać tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Pewnie zanurzyłeś, gdy w ustawieniach baterii było i jest włączone "szybkie ładowanie"... takie specjalne zabezpieczenie Samsunga.

Gdy wyłączysz "szybkie", komunikat powinien zniknąć, a gdy znowu włączysz, to i on pojawi się znowu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, było włączone szybkie, ale jak je wyłączam to dalej komunikat się utrzymuje, spróbować przepłukac pod wodą? Przeczyscic alkoholem? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reniew

Chemia się kłania... żaden alkohol!!!
    Kup wodę destylowaną. Wykąp telefon w wodzie by rozpuścić sól. Woda w Morzu Śródziemnym jest bardzo zasolona. Masz sól w porcie ładowania.
    Dobra kąpiel w wodzie i suszenie. Ale nie suszarką. Wystarczy na słońcu, portem ładowania skierowanym do góry. Pomoże

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie po bałtyku za kazdym razem jak zamocze telefon to by ładowanie ruszyło musze ponownie uruchomic telefon - oczywiscie czas odczekany, ale bez restartu poprostu mi odłącza ładowanie po 2 sekundach, na początku myslałem ze popsułem ładowarke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Już tu raz cytowałem Instrukcję obsługi Galaxy S9 i S9+ ; 5 strona, zerknij na trzeci odnośnik...

Cytat

Utrzymanie wodo- i pyłoszczelności.

Twoje urządzenie jest wodo- i pyłoszczelne. Aby utrzymać wodo- i pyłoszczelność swojego urządzenia, dokładnie przestrzegaj podanych niżej wskazówek. W przeciwnym razie może dojść do jego uszkodzenia.

• Nie należy zanurzać urządzenia w wodzie słodkiej na głębokość większą niż 1,5 m ani utrzymywać go w zanurzeniu przez ponad 30 minut. Jeśli zanurzysz urządzenie w dowolnej cieczy niebędącej wodą słodką np. w wodzie słonej, jonizowanej lub w napoju alkoholowym,szybciej dostanie się do urządzenia.

• Nie należy wystawiać urządzenia na działanie wody poruszającej się z dużą siłą.

• W wypadku kontaktu urządzenia z wodą słodką należy dokładnie wytrzeć je czystą miękką szmatką. W razie kontaktu urządzenia z inną cieczą, na przykład wodą morską, wodą jonizowaną lub napojem alkoholowym, należy spłukać je wodą słodką, po czym dokładnie wytrzeć czystą, miękką szmatką. Nieprzestrzeganie tych instrukcji może negatywnie wpłynąć na działanie lub wygląd urządzenia.

• Jeśli urządzenie było zanurzone w wodzie lub mikrofon albo głośnik są mokre, podczas rozmowy dźwięk może być niewyraźny. Po wytarciu urządzenia suchą szmatką przed użyciemwysusz je dokładnie.

• Ekran dotykowy i inne funkcje mogą nie działać prawidłowo, jeśli urządzenie jest używane w wodzie.

• Jeśli urządzenie zostanie upuszczone lub uderzone, urządzenie może utracić funkcje wodoszczelności i pyłoszczelności.

• Na podstawie prób przeprowadzonych w kontrolowanym środowisku potwierdzono

certyfikatem, że to urządzenie jest wodoszczelne i pyłoszczelne w określonych warunkach (spełnia wymogi klasyfikacji IP68 zgodnie z międzynarodową normą IEC 60529 — Stopnie ochrony zapewniane przez obudowy [Kod IP]; warunki próby: 15–35°C, 86–106 kPa, woda słodka, 1,5 metra, 30 minut). Pomimo tej klasyfikacji w pewnych sytuacjach i tak może dojść do uszkodzenia urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    reniew

Dlatego z punktu widzenia praktycznego podałem by użyć wodę destylowaną. Albo jak kto woli taką do żelazka. Słodka woda czyli kranówka zawiera wiele innych związków np. Ca2+.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiadomienie zniknęło, podladowal się trochę, rozlaczylo ładowanie i już więcej w ogóle nie ładuje... 

Wymusilem restart i znowu powiadomienie się pojawiło. 

Edytowane przez Jandiabel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmk

Wyłącz na razie szybkie i dopiero kombinuj.
    Temat zalania często wraca i jak pisaliśmy kiedyś o identycznym przypadku, chyba o S7, to komunikat po jakimś czasie ustępuje.
    Jednak, żeby działało szybkie ładowanie, to teraz już chyba tylko serwis.

TT | S9+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi