Skocz do zawartości
psajtex

Mi Mix 2s - pierwsze wrażenia, opinie, dyskusja.

Rekomendowane odpowiedzi

psajtex

Witam, ma ktoś już może wersję 2s?
    Warto dopłacić do 2?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ

@psajtex  ja mam ale dwójki zwykłej nie miałem. Jak masz pytania to śmiało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KunDun

@MroziQ

Jak ogólne wrażenia? Gdzie kupowałeś? Jaki soft?

Pytanie bonusowe - moje zrozumienie tematu "czystego" Androida P na Mi Mix 2S jest takie, że tylko beta będzie udostępniona - finalna wersja będzie tylko MIUI - ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MroziQ
    Napisano (edytowane)

@KunDun mam wersję global z GearBest. Wrażenia super, świetna jakość dźwięku na słuchawkach, mega ekran i wygląd, super aparat tylny (co prawda fotki robi gorzej niż w P20 Pro ale lepiej niż w Note 8 czy iPhone X). Bateria powyżej średniej, dual LTE to jakieś 4-4,5h SOT. Dla porównania w Note 8 miałem 3h, w P20 Pro 5,5h. Z minusów - żałosny głośnik zewnętrzny i kiepski aparat przedni. Cena i przede wszystkim design rekompensują dla mnie wszystko, działa jak złoto, jest prawie 2x tańszy niż wymienione modele na półkach sklepowyh, choć zmieniłem launcher bo mi MIUI nie podchodzi (za duże ikony na taki ekran) :)

Edytowane przez MroziQ
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Od kilku dni mam Mi MIX 2s, wersja 64 GB, Global, biała, zakupiony na Gearbest za 2000 zł w sumie (telefon, dhl, ubezpieczenie, opłata celna). 

Jestem zadowolony, mam to, czego oczekiwałem: piękny, zgrabny telefon z szybkim systemem. Ustawiłem wszystko wg swoich potrzeb i po prostu korzystam, ciesząc się nową zabawką :)

Od razu wyłączyłem przyciski ekranowe i obsługuje system gestami - bajka! Wygodne, szybkie i proste, polecam bardzo spróbować. Doceniam zoom 2x w aparacie i łatwość jego włączenia jednym dotknięciem. 

Przegladarka - rewelacyjny Samsung Internet śmiga jak błyskawica. Na moim poprzednim SGS 8+ otweranie stron trwało 2 razy dłużej. Oczywiście po zalogowaniu się na konto samsungowej wszystkie zakładki zostały automatycznie zsynchronizowane. Brakuje mi jednak logowania się za pomocą czytnika, to było szybkie, bezpieczne i wygodne. Za to sam czytnik jest o wiele szybszy niż w SGS 8+ i lepiej umieszczony. 

Nieco tęsknię też za AOD, fajna funkcja i szkoda, że tylko na AMOLED-ach można ją implementowac. No ale obejdę się. Mi MIX 3 pewnie będzie mieć AMOLED :)

Co jeszcze? Zamówiłem jakieś szkło na ekran, a dołączone w zestawie etui jest tak dobre, że nie ma sensu zamawiać innego (ale i tak zamówię :).) I jakieś słuchawki na USB-C też by się przydały. 

Postaram się odpowiedzieć na pytania,jesli by ktoś był zainteresowany. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jordi

Mozesz wrzucic kilka fotek wykonanaych tym telefonem? Jak z Bateria?

No wlasnie ja tez czekam na swojego 2S z GearBest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Bateria jest standardowo dobra - wytrzymuje jeden długi dzień intensywnego użytkowania lub dwa dni umiarkowanego. 

Fotki - jest tego cała masa w necie. Są bardzo dobre za dnia i przeciętne w nocy - chyba że przejdzie się na tryb manual i ustawi iso100 oraz dlugi czas naświetlania. To wymaga nieruchomego telefonu podczas robienia fotki, ale efekt jest spoko. AI spisuje się poprawnie, dobrze dobiera parametry zdjęć. 

IMG_20180609_134703.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko do użytkowników mix2s. Czy to prawda, że w tym telefonie czujnik zbliżeniowy jest na dole ramki i tym samym zdarza się, że nie gaśnie nam ekran podczas rozmowy, i również z uwagi na to, że ekran nie zgasł czasem rozłączamy rozmowę policzkiem?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Podczas rozmowy ekran gaśnie i jeszcze mi się nie zdarzyło, aby rozlaczyc rozmowę policzkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie po wielu miesiącach rozstania.

Mam MIX2S kupiony w kraju za 2099 pln. Jedynie co sprawia jakieś drobne kłopoty to ultrasoniczny czujnik zbliżeniowy w czasie rozmowy. Czasami gaśnie ekran i nic się nie dzieje, a czasami potrafi się zapalić w czasie jej trwania. Odnośnie aparatu i zdjęć to już wielokrotnie podkreślałem, że odczyt jest obecnie iście subiektywny dla jednych lepsze zdjęcia robi jeden dla drugich inny telefon. Mix 2S na pewno należy do ścisłej czołówki i nie zgadzam się z kolegą MROZIq  , który stwierdza, że lepsze zdjęcia robi P20 Pro bo w/g mnie oba telefony robią bd zdjęcia, natomiast o czym nikt nie wspomina P20 Pro ma straszne problemy ze stabilizacją obrazu przy kręceniu filmów, czego nam kolega już nie napisał. W sumie wolę aby mój telefon robił porównywalne zdjęcia jednak miał lepszą kamerę jak w tym przypadku. Posiadam jeszcze kilka innych telefonów bo od wielu lat kupuję wyższe modele i je testuje (moje hobby) wśród nich Archos Diamond Omega, który ma aż 4 aparaty po dwa z każdej strony i zdjęcia robione tym telefonem również są jakościowo porównywalne z najlepszymi. Pozdrawiam

Ps. Archos Diamond Omega vel ZTE Z17S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi