Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
kisiel999

S7 edge vs s8 czy s9+ - Sens zakupu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

planuję przejść z Samsunga A5 2016 na w/w telefony. Proszę innych mi nie proponować.

Zależy mi przede wszystkim na min 64gb wbudowanej pamięci, bo tego najbardziej mi brakuję w swoim aktualnym telefonie (mimo, że mogę rozszerzyć pamięć).

Zależy mi na ilości ram - myślę, że 4gb jako "minimum" wystarczy (patrząc w porównaniu na A5, bo coś ostatnio.. nie reaguje tak "szybko" jak na początku)

Dużo słucham muzyki, ale to i tak ze słuchawek BT używam.

Android 8.0 minimum.

Podstawowym pytaniem jest.. Czy jest SENS przeskakiwać na s9+? Nie zależy mi aż tak na aparacie (bo rozumiem, że s9+ to tylko lepsze zdjęcia po zmroku w gorszych warunkach?). Czy odczuję diametralną różnicę przechodząc z A5 na taki telefon np s8? Zależy mi także na baterii - bateria w A5 była super, ale na początku, teraz to muszę ładować praktycznie codziennie.

Z tego co czytam to s8 czy s9 nie jest aż tak rewolucyjny względem poprzedników. Jakaś tam poprawka i telefon kosztuje nagle ponad 3 kafle.

Dziękuję z góry za opisane spostrzeżenia co warto bardziej  w tym momencie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

S7 nie spełnia warunku 64GB pamięci.

S9+ ma 2GB RAMu więcej więc starczy na dłużej. Ma też dużo lepszy skaner linii papilarnych niż S8. Działa lepiej. Ma lepszą baterię niż S8 (ale niekoniecznie S8+). W żadnym bateria nie będzie tak dobra jak w A5 2016 na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S9+ ma też o wiele lepsze audio w porównaniu do S8+, moim zdaniem S8+ samsungowi średnio wyszedł, jak przechodzić z A5 lub S7 to tylko na S9+.

Uwierz mi poczujesz różnicę, 6gb ramu robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@kisiel999

Zarówno czy wybierzesz S7 EDGE, S8, S9, to poczujesz ogromny przeskok. A5 2016 to była średnia półka (2GB RAM, itd.) i to jeszcze blisko 2,5 roku temu. Wszystkie mają aktualnie na pokładzie 8.0 Oreo. Najlepszy stosunek ceny do jakości ma według mnie  S8 (na chwilę obecną).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S8 to zabawka, lub pilot do tv - wąski a długi, z przeciętną baterią i 4gb ramu co w przypadku słabo zoptymalizowanej jednostki jaką jest samsung nawet bym w to nie wchodził.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi. Okazało się, że jestem zmuszony kupić iPhona, ponieważ jest mi bardzo potrzebna funkcja MFI. Temat można zamknąć albo zostawić dla potomnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    17 godzin temu, kisiel999 napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Okazało się, że jestem zmuszony kupić iPhona, ponieważ jest mi bardzo potrzebna funkcja MFI. Temat można zamknąć albo zostawić dla potomnych.

Którego ajfona wybrałeś tak pytam z ciekawości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Którego ajfona wybrałeś tak pytam z ciekawości?
    Prawdopodobnie dzisiaj kupię iPhona 8. Cenowo 3100, drogo, ale no cóż.. chyba nigdzie taniej w sensownym miejscu nie znajdę.
    Byłem nastawiony typowo na któregoś Samsunga, ale opcje które są mi potrzebne znajdę tylko w iPhonie. Obym był z iP8 zadowolony

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

iPhone 8, miałeś go w ręku? jest malutki jak na dzisiejsze realia jest zbyt mały i niewygodny w użytkowaniu i jeszcze taka kasa - szook.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szerox

3100 za zwyklego iphona 8? Kompletnie się nie opłaca...to już chyba wolałbym jakąś ładną używkę X. Teraz i tak można sprawdzić kondycję baterii w iphonie więc łatwo określić jak intensywnie telefon był użytkowany. Ewentualnie 7 plusa nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi