Skocz do zawartości
Gwozdek

[#2] Q&A z Senior Product Managers Honora.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Witajcie fani Honora!

image.png

Premiera Honora 10 w zeszłym miesiącu okazała się ogromnym sukcesem, o czym świadczą ostatnie wyniki sprzedażowe. Klienci z całego świata są zachwyceni oryginalnym designem, flagowymi podzespołami i przede wszystkim rozsądną ceną tego modelu.

Dla przypomnienia, Honor 10 wyposażony jest w:

Spoiler

• Podwójny aparat 24 MP + 16 MP wspierany przez algorytmy sztucznej inteligencji
    • Aurora Glass Design
    • wyświetlacz 5.84' Honor FullView
    • ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych
    • procesor ze sprzętowym wsparciem SI dzięki jednostce NPU
    • 5v/4.5A Honor SuperCharge

Więcej informacji o Honor 10 znajdziesz tutaj:  https://www.hihonor.com/global/products/mobile-phones/honor10/index.html

Zachęcamy także do obejrzenia recenzji na naszym kanale YouTube:

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała droga od pierwszych konceptów do samej premiery, to warto by było zapytać ludzi bezpośrednio z tym związanych. Wkrótce nadarzy się na to idealna okazja!

Już za kilka dni ruszamy z kolejną edycją Q&A. Tym razem na Wasze pytania odpowiadać będą senior product managers czyli osoby, który czuwały cały czas nad procesem produkcyjnym Honora 10.

Ten Q&A potrwa tydzień, a rozpocznie się 15 czerwca. Chcemy zebrać od Was jak najwięcej pytań, żeby móc odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Was kwestie. Komentarze będzie można pozostawić w tym miejscu, a od 25 do 28 czerwca będziemy sukcesywnie na nie odpowiadać.

Tematem przewodnim tego chatu będzie najnowszy flagowiec firmy - Honor 10. Jeśli macie wobec niego jakiekolwiek uwagi i sugestie, albo chcecie się dowiedzieć innych ciekawych rzeczy na jego temat, to lepszego miejsca na to nie znajdziecie! 

Dla najbardziej zaangażowanych przewidujemy prezenty w postaci słuchawek bluetooth.

Serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji!

Wpis powstał we współpracy z Honor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nadszedł czas, aby rozpocząć ten Q&A!

launch-KV880X440.jpg

Przypominam, że ten wątek jest poświęcony pytaniom na temat najnowszego flagowca - Honora 10. A dla twórców najciekawszych pytań przyznamy kolejne prezenty w postaci słuchawek bluetooth.

Nadmienię, że na Wasze posty odpowiadać będą:

Pei Song Xiao - Honor Senior Product Manager/ Product Domain General Manger

Qiang Gan - Honor LMT(Lifecycle Management Team) manager

Kun Li - Honor PDU (Product Development Unit) manager

Gorąco zachęcam do udziału w temacie! Pytania zbieramy od dnia dzisiejszego do 22 czerwca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    edi194

Czemu Huawei zamierza blokować bootloader i nie dawać możliwości jego odblokowania w tym Honorze 10 czy innych przyszłych swoich urządzeniach?

Edytowane przez edi194

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

A ja również w kwestii bootloadera tylko trochę z innej beczki. Czy projekt Pixel Experience jest jakoś wspierany przez honor'a 10? Powiem szczerze że mnie interesuje ten projekt ze względu na czystego Androida, podobno działa na wszystkich telefonach wspierających projekt treble. Czy jest jakieś oficjalne stanowisko co do tego projektu?

Klepnięte cegłą Mate 10 L

dodana zawartość

No i drugie pytanie, czemu tak mocno bronią się przed aktualizacjami telefonów. To że ich nie dają, nie zmienia faktu że ludzie będą masowo zmienić telefony z nowym Androidem w tym wypadku na honor 10, fakt jest to bardzo dobry telefon, ale nie każdego stać na nowego flagowca. Niestety takie są realia.

Klepnięte cegłą Mate 10 L

Edytowane przez Seiko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam chcialem zapytac o kilka kwestii, a mianowicie:

1. Dlaczego Honor 10 nie jest kompatybilny z europejskim systemem nawigacjii Galileo tak jak to miało miejsce w przypadku Huawei P10 i czy w związku z tym istnieje możliwosc w przyszłości dołączenia tej technologi w postacji odpowiedniej aktualizacji.

2. Dlaczego telefony Honor (w tym Honor 10) nie posiada funkcji wideorozmów poprzez sieć komórkową (nie mam tu na myśli aplikacji typu Whatsapp czy Skype) tak jak implementuje taką funkcję wiekszość telefonów Samsunga nawet tych z niższej półki cenowej.

3. Dlaczego funkcja volte jest zarezerwowana głównie na rynek azjatycki.

4. Szkoda że nie udało się zaimplementować diody powiadomień pod grillem głośnika tak jak to miało miejsce w przypadku H8 i H9.

5. Czy do produkcji frontu Honora 10 zastosowano szklo Gorilla Glass a jesli tak to której wersji i czy szkło pokrywające obiektywy aparatu jest jakos szczególnie wzmocnione ze względu na wystawanie poza obrys obudowy.

6. Czy Honor 10 bedzie dostępny w ofercie operatorów komórkowych w Polsce a jeśli tak to kiedy można się go spodziewać w sieci Plus.

I jeszcze pytanie dodatkowe troche nie na temat czy pojawi się w końcu jakieś jednoznaczne stanowisko odnośnie aktualizacji Honora 8 do androida Oreo. Jestem posiadaczem tego właśnie bardzo udanego modelu i brak odpowiedniego wsparcia bardzo mnie rozczarował.

Edytowane przez matti1001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raiun

Mnie osobiście ciekawią inne rzeczy niż kwestia samego sprzętu :)

1. Ciekawi mnie, ile kosztuje produkcja takiego Honora 10 nie licząc reklam itp. :)
    2. Jak prezentuje się sprzedaż tego modelu w Polsce i na świecie w porównaniu do innych telefonów Huawei np. P20

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    harnax

Jako to coraz większy fan chińskiej marki mam kilka dość ciekawych pytań:

A iż sam zajmuję się częścią produkcyjną to od tego zacznę :)

1. Ile dokładnie trwa produkcja  Honora 10? Od zera aż do pełnego użycia (nie mam na myśli do czasu kupna)

2. Ilu ludzi pracuje nad tym wyróżniającym się smartfonem?

Sprecyzuję: 1. Ilość względem produkcji fizycznej / 2. Ilość ludzi wraz z programistami (aparat, kamera, oprogramowanie)

3. Jaka jest wytrzymałość przycisków? ( ile razy mogę nacisnąć,  test na prasie)

4. Odblokowanie twarzy to fajny dodatek , czytałem, że działa również w nocy. Interesuje mnie co gdy ma się brata bliźniaka. Wtedy wykrywa minimalne różnice? :)

5. Czy to, że znajduje się gniazdo słuchawkowe minijack 3,5 milimetra to wybór odgórny czy jednak otwarcie i wysłuchanie klienta? - tak szczerze

6.  I póki co to ostatnie pytanie, dlaczego Honor? Rozwinięcie historii nazwy, niebanalnej nazwy w końcu HONOR to coś więcej :)

Bądź co bądź to troszkę czasu zajęło mi napisanie tych pytań (a gdzieś z tyłu głowy mam odpowiedzi)- zobaczymy czy będę chociaż blisko, a może i trafię w któreś :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Nadszedł czas na odpowiedzi! Oto one:

W dniu 15.06.2018 o 12:38, edi194 napisał:

Czemu Huawei zamierza blokować bootloader i nie dawać możliwości jego odblokowania w tym Honorze 10 czy innych przyszłych swoich urządzeniach?

Taka decyzja została podjęta ze względu na napływające zgłoszenia dotyczące niestabilności urządzeń, zawieszania się i nadmiernej konsumpcji energii w telefonach z odblokowanym bootloaderem. Usługa generowania kodów do odblokowania bootloadera dostępna będzie do 24 lipca 2018r. Dziękujemy za wsparcie!

W dniu 20.06.2018 o 15:41, matti1001 napisał:

I jeszcze pytanie dodatkowe troche nie na temat czy pojawi się w końcu jakieś jednoznaczne stanowisko odnośnie aktualizacji Honora 8 do androida Oreo. Jestem posiadaczem tego właśnie bardzo udanego modelu i brak odpowiedniego wsparcia bardzo mnie rozczarował.

W czerwcu ma zostać wydana aktualizacja, która usprawni system oraz doda kilka nowości, między innymi: tworzenie screenshotów gestem przeciągnięcia trzema palcami na raz lub knykciami, ulepszenie funkcji szybkiego wybierania kontaktów, dodanie przycisku w oknie ostatnio używanych aplikacji do podziału ekranu na dwie części.

W tej chwili nie planujemy wydania Androida Oreo dla Honor 8. Jeśli jednak ta sytuacja się zmieni, czym prędzej Was poinformujemy na forum.

W dniu 20.06.2018 o 17:59, raiun napisał:

Jak prezentuje się sprzedaż tego modelu w Polsce i na świecie w porównaniu do innych telefonów Huawei np. P20

Honor 10 sprzedaje się fenomenalnie! Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Dla przykładu, w 618 (jeden z największych festiwali zakupowych online w Chinach) Honor zajął pierwsze miejsce pod względem sprzedaży.

W dniu 20.06.2018 o 21:05, harnax napisał:

Odblokowanie twarzy to fajny dodatek , czytałem, że działa również w nocy. Interesuje mnie co gdy ma się brata bliźniaka. Wtedy wykrywa minimalne różnice? :)

Naturalnie. Nasz Face ID ma bardzo dużą skuteczność.

Jak możecie zauważyć, nie są to wszystkie odpowiedzi. Będą one zamieszczane w tym temacie jeszcze przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    W dniu 15.06.2018 o 13:03, Seiko napisał:

A ja również w kwestii bootloadera tylko trochę z innej beczki. Czy projekt Pixel Experience jest jakoś wspierany przez honor'a 10? Powiem szczerze że mnie interesuje ten projekt ze względu na czystego Androida, podobno działa na wszystkich telefonach wspierających projekt treble. Czy jest jakieś oficjalne stanowisko co do tego projektu?

Honor 10 wspiera Project Treble.

Dlaczego telefony Honor (w tym Honor 10) nie posiada funkcji wideorozmów poprzez sieć komórkową (nie mam tu na myśli aplikacji typu Whatsapp czy Skype) tak jak implementuje taką funkcję wiekszość telefonów Samsunga nawet tych z niższej półki cenowej.

Funkcja ta jest też zależna od operatora sieci. Pracujemy wspólnie z operatorami, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego funkcja volte jest zarezerwowana głównie na rynek azjatycki.

Funkcja VoLTE jest domyślnie dostępna w Europie, jednakże trzeba mieć na uwadze, że odpowiednie wsparcie musi zapewnić także operator. Wspólnie z sieciami komórkowymi, staramy się ciągle zwiększać zasięg tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dziękujemy forumowiczom za udział! @Seiko @harnax @matti1001 @raiun zostaną nagrodzeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x