Skocz do zawartości
szczuru

Zenfone 5 ZE620KL - Pierwsze wrażenia, opinie, wady, zalet

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
    W dniu 17.02.2019 o 20:52, Ardaenye napisał:

Właśnie odkryłem port apki od aparatu Pixela dla Zenfona 5Z (w zasadzie to dla Xiaomi ale z racji Snapa 845 działa na 5Z również). Zrobiłem małe porównanie i Night Mode z apki robi robotę, zdjęcia są wyraźniejsze, jaśniejsze i mniej zaszumione. Nie ma jakiejś przepaści ale mimo wszystko zdecydowanie na plus.

A ty masz 5, czy 5z? Bo temat dotyczy tego pierwszego. Zdjecia wydają sie dobre, nie wiem za co ta krytyka. Ale szkoda, że tylko jedno wstawiłeś w nocnych warunkach. Na podstawie jednego zdjecia niewiele mozna stwierdzić

Co do tej aplikacji od google, to moze po prostu ustawia dluzszy czas naświetlania, ktory mozna tez zmienić w manualnym trybie

Edytowane przez liver128

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat dotyczy obu modeli, czemu taka jest nazwa tematu to nie wiem.

Zdjęcia z 5/5Z dobre nie są. Zwłaszcza jak masz porównanie do konkurencji, często znacznie tańszej. A ja mam i widzę co potrafi 5/5Z a co np. S7, G6 czy nawet biedny Redmi 4X.

Apka od Google nie ustawia dłuższego czasu naświetlania bo byś tego nie utrzymał w rękach nieporuszonego, tzn. tak ustawia ale ok 1/2 - 1/3 sekundy ale robi kilka zdjęć i w ten sposób składa to w jedno zdjęcie redukując w ten sposób ewentualne drgania. Im ciemniej tym ten tryb daje lepsze efekty, potrafi zrobić nawet całkiem dobrze naświetlone zdjęcie w warunkach gdy światła jest bardzo mało. Jedynym warunkiem jest to aby fotografowana scena była w 100% statyczna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@liver128 Ja uważam że aparat daje radę i nawet nocne zdjęcia w "manualu" wychodzą naprawde dobrze.

Poza tym to w końcu jest telefon a nie lustrzanka.

Dla mnie najlepszy fon jaki miałem po testach wielu marek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam zakupiłem sobie i żonie Asusa Zenfona 5 tydzień temu. Już podczas pierwszego ładowania miałem problem z podłączeniem ładowarki do gniazda telefonu. Myślałem że to kwestia wyrobienia przy ostatnim ładowniu, jednak zauważyłem że w gnieździe telefonu jest ukruszona krawędź elementu który wchodzi w ładowarkę. Widać, że ta część została fabrycznie źle docięta czy wylana. Telefon ładuje i teraz wtyk wchodzi normalnie, ale gniazdo jest lekko ukruszone.
    Reklamować to rękojmia, gwarancja, odstąpić od umowy nie minęło jeszcze 14 dni ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

rozważam zakup ZenFone 5z. Na papierze wygląda super, a jak to jest w codziennym użytkowaniu? 

Czy ktoś ma ten model? Jak wygląda obecnie sprawa stabilności softu? Czy opisane w innych wątkach nadmiernie ubijanie apek i battery drain w idle nadal występują, czy zostały naprawione w aktualizacjach? Czy odtwarzanie na słuchawkach jest już pozbawione falowania i muzycznie (słuchawki jack) jest to model godny polecenia?

Pozdrawiam
    Damian

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

- Audio od Pie jest w porządku, nie ma falowania, jakość jest dobra
    - Battery drain w idle dalej występuje 4-5% w ciągu 8h bezczynności nawet w trybie samolotowym
    - Od Pie ubija intensywnie apki z tła, wcześniej często znikały z ekranu "Ostatnio używane/otwarte" ale były aktywne w tle, teraz totalnie je ubija
    - Stabilność jest w porządku, choć na Pie zdarza mi się, że telefon zaliczy nagły reset sam z siebie
    - Aparat z racji portu gcam jest w porządku, tryb nocny robi robotę ale szeroki kąt to w dalszym ciągu żałość
    - Wsparcia dla Google AR Core jak nie było tak nie ma, doprosić sie producenta o cokolwiek nie sposób

Drugi raz bym go nie kupił, zwłaszcza że teraz w jego cenie są lepsze smartfony zwłaszcza pod względem softu. Nova 3, V30, Mi 9. Jeszcze wcześniej nie chciałem smartfona z 4 GB ale co mi z tych 6 jak ubija apki w tle jak oszalały.

Edytowane przez Ardaenye

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Szeroki kąt aparatu nie ma dla mnie znaczenia, generalnie aparat w ogóle nie jest priorytetem. Zależy mi na stabilności i wydajności. Zawieszanie i ubijanie apek przy 6GB to porażka. Widzę, że niewiele zmienili updatami tylko same pierdoły poprawiają pomijając to co istotne. Miałem możliwość zdobycia tego telefonu w dobrej cenie, ale widzę, że faktycznie lepiej kupić coś innego. Dziękuję za odpowiedź.

Można zamknąć temat.

Edytowane przez jol.us_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    janpat

Mój 8/256 w nocy pożera 2% z baterii, audio po poprawkach jest OK, aparat daje rade, ubijania aplikacji brak, ani razu telefon sam się nie zrestartował. Telefon kupiłem w lipcu zeszłego roku w promocji. To mój 4 Zenfone i jestem z niego zadowolony. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

U mnie tez nie ubija apek w tle.W nocy spada o 3%.Żadnych restartów.Audio ok.Polecam telefon.

Edytowane przez Chatecek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zenfona 5z 6/64 od kilku dni. Mam zainstalowane wszystkie aktualizacje. Generalnie żadnych negatywnych zjawisk nie odnotowałem, nie zauważyłem żeby apki wylatywały z pamięci - a korzystam bardzo dużo z telefonu, dźwięk jest suuuper, bateria też na plus. Jestem właśnie zaskoczony czasem działania na baterii, w sensie że jest on zaskakująco dobry. Przesiadłem się z galaxy s5, i muszę przyznać że telefon rakieta. Od razu wiadomo że ma się do czynienia z flagowym modelem. Jestem bardzo zadowolony z telefonu.

Screenshot_20190704-170528879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi