Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

boogeyman

Problem z SMSami na nadajnikach Play - wysyłane z opóźnieniem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

na wstępie dodam że problem zgłosiłem już do Play, lecz nie daje mi to spokoju. Jakiś tydzień temu po powrocie do domu miałem problem z sms'ami. Korzystam z Textra, brak było informacji o wysłaniu sms. Zostawały wysłane dopiero po jakimś czasie. Z dochodzącymi też był problem. Reinstalka Textry, korzystanie ze standardowej apki, bez skutku. Skończyło się HR i wgraniu nowego softu. Pomogło dosłownie na chwilę. Mały "przełom" nastąpił wieczorem jak wyjechałem z domu, brak problemów. Tak więc podejrzenie padło na BTS Playa. W ramach testu, po powrocie wysyłam SMS będąc na nadajniku Play, klapa. Przełączyłem się na Orange. Śmiga bez zarzutu. Kolejny dzień podobna sytuacja, Play jakby się korkował, Orange śmiga. Tak więc kontakt z Play, wyjaśniłem sytuację, ale zbytnio nic nie mogą stwierdzić gdyż nie widzą tych SMS na BTS. Przekazali to dalej, a ja cały czas korzystałem z Orange. Dzisiaj kolejny kontakt ze strony Play z pytaniem czy problem nadal występuje. Proponują dwa rozwiązania, test wieczorem i spisanie godzin kiedy sms nie dochodzą i jutro spróbują dokładniej zdiagnozować problem. Druga opcja to zmiana na karcie SIM aby korzystała priorytetowo z Orange. Tak więc pozostałem przy pierwszej opcji, od razu też zmieniłem sieć na auto. Jestem w pracy, 10km od domu i co? Nie mogłem wysłać SMS 😕 Przełączyłem się na Orange, od razu poszło. Czyli problem stał się globalny, nie dotyczy tylko jednego BTS.

Tak więc przechodząc do meritum, czy ktoś spotkał się z taką sytuacją? Trochę dziwnie to wygląda i nie bardzo wiem co jest przyczyną. Tak jakby telefon zblokował się na Playa (rozmowy działają bez zarzutu, net różnie). Przed problemami nic nie zmieniałem ani nic nie instalowałem. Tak więc problem softwarowy odrzucam, hardware raczej też. Spotkał się ktoś kiedyś może z taką sytuacją? Nie wiem czy Play coś pomoże poza zmianą preferowanego opa...

Tel to LG G5, rom najnowszy Fulmics

Pozdrawiam 

Edytowane przez spec-naz1
    Korekta tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

Skoro problem występuje na kilku nadajnikach, to bardziej prawdopodobne jest to, że wina leży po stronie karty sim lub telefonu.

Jeśli winny byłby jeden nadajnik, to zapewne zgłoszeń było by więcej, nie wspominając już o problemie na kilku. Problemy z BTSami zazwyczaj dotyczą osób które są w zasięgu nadajnika niż pojedynczych jednostek.

Z mojego doświadczenia wynika że przy takich problemach w 80% winna jest karta sim:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartę wczoraj wymieniłem na nową, problem nadal występuje, tak więc to można wykluczyć. Pozostaje więc telefon. Software raczej wykluczam, problem występował na różnej wersji romu (co prawda ten sam, lecz korzystam z niego już prawie 2 lata i nigdy nie było takich problemów). Możliwe że to coś hardwarowego? Nie wiem czy jest to możliwe, co innego gdyby problem dotyczył wszystkich sieci, a nie tylko jednej konkretnej. 

Telefon co prawda jest po małych przejściach (3-4 razy coś mi się niego wylało, próbowałem też wymienić uszkodzony włącznik - bezskutecznie), ale żeby to miało jakiś wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi