Skocz do zawartości
zuli007

LG G7 - pierwsze opinie, porównania, dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

zuli007

Cześć. Ktoś już dostal G7? Ja użytkuje od wczoraj. Na dzień dzisiejszy moge napisać, że ekran na duży plus -po przesiadce z Note8 sprawia wrażenie ostrzejszego, biel jest bielą (z tym, że dla mnie każdy dobry LCD jest lepszy niż OLED. Dodatkowo jest bardzo jasny. Urządzenie bardzo zgrabne, dobrze leży w dłoni. Baaardzo sie palcuje, przynajmniej czarny. Jestem wielkim przeciwnikiem notcha,  jednak w zasadzie w niczym on nie przeszkadza i już do niego przywykłem. W weekend potestuje aparat. Nie rozumiem dlaczego LG zmniejszyło szeroki kąt w obiektywie - widać rożnicę porównując do G6 ale dla mnie nadal to najlepsze wykorzystanie drugiego aparatu i pewnie większość zdjęć bedzie robiona przeze mnie w 107 stopniach. Przedni aparat nie ma juz szerokiego kąta jak w G6 to na minus. Bateria póki co dość pozytywnie choć maratonczyk to raczej nie będzie. Po całym dniu normalnej pracy mam ok 40% czyli w zasadzie jak w Note8.

Jak dla mnie to póki co najlepsza propozycja tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zawarx

Bo to naturalny kąt widzenia przeciętnego Kowalskiego w PL czy Smitha w USA. Ktoś w LG jednak przesadził i powinno być tyle co w G6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Trzymanie aplikacji w ram bez porownania do Note8 (6 GB RAM). LG ciagle ubija mi chroma, w Note non stop miałem odpaloną Samsungowską przegladarkę+chroma. Nic sie tygodniami nie zamykało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

@zuli007  Jak jakość zdjęć? W ciemnościach głównie. Z tego co widzę po samej specyfikacji to niewiele poprawili (ciągle bardzo mały rozmiar pixela w stosunku do konkurencji). 

Wrzuciłbyś jakieś zdjęcia po zmroku?

Edytowane przez lasica
    Dodana treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Wrzucę wieczorem jak wrócę do domu, jeszcze nie miałem okazji przetestować przy mniejszej ilości światła.

Poprawka z trzymaniem aplikacji w pamięci  - LG agresywnie ubija wszystko co się da(oszczędzanie enegrii). Można to wyłączyć w opcjach dla poszczególnych apek.

Kilka zdjęć z szerokiego i zwykłego.

https://drive.google.com/open?id=197_YE91e4CT2ALrPiwBIop2bSEWPl1ji

Edytowane przez zuli007
    • Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lasica

Nie wygląda to niestety dobrze :( Napisałbyś o tym sławnym głośniku boombox?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Zachwycony zdjęciami przy mniejszej ilości światła nie jestem. Jeśli chodzi o głośnik to moim zdaniem daje radę. Używam go dziennie wieczorem przy kąpieli - w skrócie jest dużo lepiej niż w np. w Note 8. Po położeniu na jakiejś płaskiej powierzchni (stół, pralka etc) słychać wyraźną różnicę. Pod tym względem jestem zadowolony.

Edytowane przez zuli007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Po kilku dniach telefon zaczyna mnie irytować ciągłym zamykaniem aplikacji z tła. Mimo ~700 ramu wolnego i tak uparcie ubija z tła Chroma lub wiadomości. Oczywiście odznaczyłem zamykane aplikacje z oszczędzania energii i przypiąłem w recent apps.  Multitasking jest mocno średni. Jeśli czegoś nie poprawią w ciągu miesiąca- dwóch to się pożegnamy z G7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zuli007

Można już odblokować bootloader i zrobić roota. Pojawił się nawet pierwszy custom ROM.
    Sam się zastanawiam nad rootem - można poprawić oom`a i pozbyć się problemu przeładowywania aplikacji. 

Edytowane przez lasica
    Usunięto zdublowaną część.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na kanale x-kom był test tego fona i znowu kod rabatowy: youtube-g7 i cena spada o 180 zł :) info z filmu https://www.youtube.com/watch?v=3dz1gFPem6M
    https://www.x-kom.pl/p/431745-smartfon-telefon-lg-g7-thinq-czarny.html na drugi kolor też działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi