Skocz do zawartości
krzysmat94

ccs [Rozwiązany] Serwis CCS odmawia naprawy gwarancyjnej przycisku home

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Posiadam s7 dwa lata, nieraz byl wysyłany do CCS odnośnie wyświetlacza, naprawy przebiegły pomyślnie, lecz teraz "kochany" serwis odmawia naprawy i tłumaczy to absurdalnym uzasadnieniem. 

Zauważyłem że z mojego przycisku home tak jakby "schodzi" fabrycznie naklejona folia (warstwa lakieru?). Uznałem to za wadę w konstrukcji smartfona - kto wie może to potem powodować problemy z czytnikiem lini papilarnych. Jak widać na założonym zdjęciu. 

Spoiler

Wysłałem smartfona do CCS w celu naprawy gwarancyjnej , przyjęli smartfon itp. Po paru dniach dostałem od nich odpowiedź 

"Szanowni Państwo,

Informujemy, że podczas czynności diagnostycznych stwierdzono uszkodzenie mechaniczne przycisku home. Uszkodzenie nie podlega naprawie w ramach gwarancji.
    Proponujemy odpłatną naprawę. Kosztorys przedstawiamy poniżej..."

Pytanie to Was. Jakie uszkodzenie mechaniczne tam widać? Nie ma nawet rysy na nim, widać że to samoczynnie zeszło, nie było drapane itp. No i teraz dochodzić swojej racji i" kłócić " się z nimi? Czy odpuścić już to? 

Dzięki za pomoc co dalej działać z tym tematem :)

1005447829.jpg

Edytowane przez krzysmat94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, zapytam inaczej, home działa, czytnik odcisków działa ? Jeśli tak to wszystko ok, najlepiej jechać osobiście i im to przedstawić i wyjaśnić, że tu chodzi tylko o tę warstwę (ochronną?) Mechaniczne uszkodzenie to musiałby home przestać działać lub być pękniety, a u Ciebie wyraźnie widać, że to takie niby nic, a jednak przeszkadza. Minus tej naprawy, że trzeba odklejać ekran, żeby dostać się do tego "home" przyciska, ale serwis ma do takich napraw sprzęt, więc dla nich to bułka z masłem, pytanie za ile ? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koszt  według nich to. 200 zł. 

Najpierw zaoferowali mi naprawę poza gwarancją przycisku home, a dopiero po odmowie wymianę wyświetlacza na gwarancji..

Dodam że przycisk działa bez problemu, czytnik też reaguje bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciąg dalszy przygody z CCS.

"Naprawili" urządzenie lecz nie do końca. 

Przycisk home wygląda gorzej niż było wcześniej (widać na zdjęciu). Ewidentnie widać że osoby odpowiedzialne za naprawę "uszkodziły" dodatkowo go.  Warstwa jeszcze bardziej zeszła jak na zdjęciu poniżej. 

Jedyny pozytywy z tego to to że wymienili moduł wyświetlacza, głośnik.. " 

I teraz powinienem dobiegać swojej racji z nimi, i żądać ponownej naprawy. 🤔 

Screenshot_20180619-121347.jpg

Screenshot_20180619-121356.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rób jeszcze jedno podejście tylko może do jakiegoś innego serwisu. Ludzie na forum pisali , że zdarta farba na przycisku kwalifikuje się do wymiany i sporo osób pisało że w takim wypadku wymieniali im wyświetlacz i przycisk. Czemu Tobie wymienili tylko ekran jeśli to z przyciskiem był problem to nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie zostawię tego tak, napisałem do CCS, czekam na ich reakcję. 

No jak widać głupota. Serwis jest zdania, jest to mechaniczne uszkodzenie przycisku home, lecz działa bez problemów, nawet nie ma rysy, tylko odchodzi ta warstwa (ochronna?). Z wymianą wyświetlacza mogli wymienić przycisk (absurd!) 

Inny serwis? Masz na myśli no Regenersis? Też brałem to pod uwagę żeby wysłać do innego serwisu 🤔 

Dodanie treści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawa załatwiona, może komuś przyda się ta wiedza :)

Zamiast szukać niewiadomo jakich serwisów, poszedłem ze swoją S7 do Samsung Premium Serwis Plaza w Katowicach. Pracownik przyjął smartfon bez problemu, powiedział że technicy którzy są na miejscu (dosłownie za szybą było ich widać) zajmą się problemem i określają czy można to zrobić. Dostałem informację że do tygodnia zadzwonią do mnie. Dziś dostałem telefon, że można odebrać smartfon. No i ku mojemu zdziwieniu wymienili w ramach gwarancji przycisk home, lcd, głośnik i baterie. Pełna profesjonalna obsługa! Widać że jest dls nich ważny klient, i jeszcze w tak krótkim czasie!. Mogę śmiało polecić każdemu (o ile ma możliwość) naprawę swojego Samsunga właśnie w "Samsung Premium Serwis Plaza". 

IMG_20180621_155253__01.jpg

Screenshot_20180621-155819.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi