Skocz do zawartości
Lukiner

NVIDIA SHIELD Wieczny problem z brakiem pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kartę pamięci SD 32GB. Wszystkie gry/apki instaluję na karcie pamięci (za każdym razem dla pewności sprawdzam w ustawnikach aplikacji czy na pewno jest na karcie SD czy jednak pamięć wewnętrzna) jednak mimo to pamięć wewnętrzna jest w 95% pełna i za każdym razem kiedy chce zaktualizować coś albo zainstalować nową grę/aplikację to muszę najpierw odinstalować kilka aplikacji/gier żeby zwolnić miejsce na pamięci wewnętrznej.... mimo że owe aplikacje są przeniesione na kartę SD. Musiałem nawet wyłączyć automatyczne aktualizację w google play store aby ratować resztki pamięci wewnętrznej.

wszelkie zdjęcia/inne pliki graficzne w folderze download bądź DCIM zajmują 32mega, folder z muzyką który również znajduje się w pamięci wewnętrznej zajmuje około 700 mega, wszelkie gry/aplikacje które instalowałem są przeniesione na kartę SD. Nie liczę aplikacji które były automatycznie wgrane na tablecie (masa aplikacji google, etc) których nie mam możliwości przenoszenia na kartę SD, a mimo to stan pamięci wewnętrznej to: 11,40 na 11,95GB i wg tego co pokazuje mi system większość pamięci zajmują aplikacje... to jakiś słaby żart

Czy da się w jakiś sposób w 100% przenosić aplikację na kartę SD aby pamięć wewnętrzna była w miarę luźna na wypadek aktualizacji lub instalowania czegoś nowego...

Czy mimo wszystko że przenoszę coś na kartę SD to i tak system musi zarezerwować masę pamięci również w pamięci wewnętrznej z jakiegoś powodu? Jak przeglądam zawartość pamięci wewnętrznej gdy tablet jest podłączony do komputera to wygląda na to że tak właśnie jest. Przykładowo w lokalizacji Android->Data znalazłem folder który jest powiązaną z aplikacją "X" który zajmuje prawie 3GB MIMO ŻE ta apka jest przeniesiona na kartę SD wg tego co pokazuje mi system

Screenshot_20180617-143305.thumb.png.00f67841fc3bab0b9dbca4a3bc090dcb.png.

Czy Android w momencie przenoszenia aplikacji na kartę SD nie usuwa plików z pamięci wewnętrznej i trzeba to robić ręcznie (albo może są do tego jakieś wygodne aplikacje które to robią) czy tak powinno być czyli jednymi słowy karta SD jest bezużyteczna bo i tak dane aplikacji zostają w pamięci wewnętrznej

Edytowane przez Lukiner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi