Skocz do zawartości
Łukasz Koprowski

instalacja softu z brandem Orange do obsługi funkcji WiFi-calling.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie, 

posiadam nagłą potrzebę wgrać oprogramowanie brandowane Orange na S6 edge (SM-925F) żony. Pobranie romu z Sammobile, dedykowanego na Polskę dla Orange i wgranie go Odinem nie przynosi oczekiwanych efektów. W trakcie update'u dostaję error, a naprawienie go wyciąganiem pliku z romu i wrzucaniem w Odina nie rozwiązuje problemu. Czy istnieje możliwość pobrania rom-u 4-plikowego? Jak wgrać oprogramowanie Orange na niebrandowany telefon z wolnej dystrybucji (Niemcy)? Wiem, że to być może problemy błahe, lecz nie mogę sobie z tym sam poradzić i proszę Was, forumowicze o pomoc. 

P.S. - Tak, wiem, że każdy woli debrandować, niżeli brandować, dlatego piszę post, bo nie znalazłem odpowiedzi na forum. 

P.S.2 - Chodzi głównie o aktywację funkcji WiFi-calling, która na sofcie wgranym od nowości w telefon nie jest aktywna i aktywować się jej nie da w inny sposób, niżeli zbrandowanie softu, co uniemożliwia błąd w trakcie wgrywania softu. 

Edytowane przez Camulos
    korekta tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Linkyop

Każda wersja Nougat'a i nowsza ma natywne wsparcie VoWi-Fi i VoLTE, nie jest już wymagany brand operatora na tych funkcjach. Jestem w Orange, VoLTE i VoWi-Fi działało u mnie na niebrandowanej S6, jak i teraz na niebrandowanej S8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom wgrany w telefon nie posiada natywnego wsparcai Vo-WiFi. Nie da się tej opcji włączyć w żadnym podmenu/menu, dlatego zdecydowałem się na brand. To samo tyczyło się mojego S7, który po zakupieniu posiadał oryginalny soft bez brandu. Być może miejsce zakupu urządzeń ma znaczenie - Niemcy. Oni lubią popier, no wiadomo co. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos
    46 minut temu, Łukasz Koprowski napisał:

zdecydowałem się na brand

skoro się zdecydowałeś, to raczej byś musiał wgrywać wersję 4 plikową,
    jak jesteś zdecydowany to w tej kwestii pomoże Ci appka SamFirm, dostępna w działach R&M

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Camulos napisał:

skoro się zdecydowałeś, 

Chyba, że znasz inny sposób na włączenie VoWiFi, bez brandowania telefonu, wtedy ukłonię się nisko z podziękowaniem. Oszczędzi mi to nieco czasu. 

Sytuacja rozwiązana. Samfirm pobrał soft 4-plikowy, który poszedł bez większego ale. VoWiFi działa, niestety skasowało dane, zapewne przez zmianę CSC, ale to idzie jakoś przeżyć. Temat do zamknięcia. 

Edytowane przez Łukasz Koprowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi