Skocz do zawartości
Aramis93

Bootloop - czy da się uratować telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, nie będę się niemiłosiernie rozpisywał.

Kilka godzin temu po odpięciu telefonu od ładowarki ten zrestartował się i już nie wstał. Wgrany był najnowszy Lineage OS.
Próbowałem ratować wgrywając najnowszego stockowego 4-plikowca Odinem (wersja 3.13.1) - w Odinie PASS, telefon po restarcie dalej nie wstaje.
Nie mam możliwości wejścia do recovery - po wciśnięciu kombinacji jest napis "booting to recovery" ale telefon robi po kilku sekundach fikołka (reset) i zaczyna się ładować bez wchodzenia w tryb recovery. Próbowałem wgrać najnowsze TWRP - efekt ten sam.

Po podłączeniu do ładowarki pokazuje się ikona ładowania, po czym telefon z automatu resetuje się i wszystko jest jak wyżej pisałem.
Nie wiem nawet czy bateria się ładuje.

Pomóżcie Panowie bo jestem bez telefonu, dzisiaj niedziela więc jakoś mogę go ratować, ale od poniedziałku w pracy to bez telefonu jak bez ręki.
Z góry ślicznie dziękuję :)

dodana zawartość

HELP! Odświeżam bo sprawa jest na prawdę pilna 😕

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Minęły 2 tygodnie, mam już nowy telefon, mimo to dziwne że nikt nie zna rozwiązania... Odświeżam temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis
1 godzinę temu, Aramis93 napisał:

mimo to dziwne że nikt nie zna rozwiązania... Odświeżam temat.

A jednak możliwe ;) Próbowałeś któryś z romów zamieszczonych w tym temacie: https://forum.android.com.pl/topic/250817-romy-ratunkowe-czteroplikowe/ Bo skoro tryb download działa, to być może coś jednak w oprogramowaniu szwankuje. Plik PIT - pytanie raczej retoryczne - oczywiście dołączałeś?

Jaskółki podćwierkały, że być może, najnowsza wersja Odin'a, to nie najlepszy pomysł.

Odin3 v3.12.3.rar

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrałem już najnowszego czteroplikowca z SamFirm, oczywiście z plikiem .pit. Telefon się włącza, ale wisi na logu Samsunga. Mam dostęp do download mode oraz do recovery. Próbowałem robić wipe, ale niczego to nie zmieniło. Raz telefon doszedł do ekranu "konfiguracja aplikacji... 10 ze 110" ale sam się po chwili wyłączył. To samo jest na ładowarce i na baterii. Dodam że telefon bardzo mocno się grzeje od momentu uruchomienia, zastanawiam się czy to może nie problem baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Camulos

@Aramis93
wykonałeś full wipe po wgraniu 4-ro plikowca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście @Camulos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Camulos
13 minut temu, Aramis93 napisał:

zastanawiam się czy to może nie problem baterii?

a wyjąłeś tą baterię z fona i obejrzałeś jej stan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest napuchnieta, normalna bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Camulos

to jeszcze raz full wipe, i instalka softu
ale odinem w starszej wersji, może 3.11

• Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem powtórzyć ten sam proces na 3 wersjach Odina, najniższą była 3.09, za każdym razem jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi