Skocz do zawartości
thunderbolt

[HTC U12+] Pierwsze opinie i wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już korzysta? Jak wrażenia? Ostrze sobie na niego zęby.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lasica
    Poprawa tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

Też czekam aż będzie w T-Mobile.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Ogromnie trzeba "uważać" z niby-przyciskami głośności.

Będzie wymagać to nabycia doświadczenia, przyzwyczajenia się. Nie jest to tak niezawodny i prosty patent jak z tradycyjnymi mechanicznymi przyciskami.

Akumulator nawet nieźle: 18h od odłączenia, 7,5h SoT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego trzeba będzie ogromnie uważać? I jak zrobić np wymuszony restart?:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

Ogromnie uważać, bo trzeba smartfon trzymać w odpowiednim ułożeniu w dłoni :D

Nie działa to, że sobie n. leżący smartfon na biurku pacniesz w przycisk i ściszysz lub podgłośnisz. Musisz go wziąć do dłoni i trzymać w niej oraz naciskać guziki, ale w odpowiednim miejscu i ułożeniu. Jakie to będzie ułożenie - właśnie trzeba się tego "nauczyć".

U mnie ściszanie (vol-) działa relatywnie spoko (zarówno skokowo jak i po przytrzymaniu) ale już podgłaśnianie (vol+) muszę smartfon trzymać wyżej niż tradycyjnie trzymam i celować raczej w "dół przycisku" a nie jego środek czy górę. Nie najlepiej też działa z vol+ przytrzymanie głośności....

Taki urok dotykowych przycisków pojemnościowych :(

Strefa "podwójnego uderzenia" w celu n. uruchomienia szybkiej akcji - jest moim zdaniem również nie najlepsza - jest po prostu za nisko umieszczona....ale w sumie - wyżej się nie da, ;) bo są przyciski power o Vol :)

dodana zawartość

Restart możesz wymusić trzymając przycisk "Power" przez kilkanaście sekund. Trzymasz aż nastąpi restart, nie ma żadnej sygnalizacji (wszak nie ma przycisków nawet ekranowych które by mogły migotać) ;)

Żeby wejść do BL czy DM - robisz wyłączenie jw opisane i w chwili kiedy poczujesz wibrację (dosyć specyficzna, nie takie wibracje jak dotychczas były w smartfonach HTC) wciskasz przycisk Vol-.

Smartfon uruchomi się w trybie BL. Potem nawigacja już tradycyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę dziwna sprawa. Jeśli znajdziesz czas, prosiłbym o jakąś opinię na temat samego działania, baterii, dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qriozum

O akumulatorze pisałem.

Dźwięk?

Moim subiektywnym wrażeniem jest głośniej niż w U11, jakby bardziej rozszerzony, przestrzenny jest ten dźwięk w porównaniu do U11.

Gabarytowo U12+ jest odrobinę większy niż U11 a mimo tego ma ekran 6"

Minusem jak dla mnie jest umieszczenie fingerprinta na plecach. Nikt mnie nie przekona, że to jest dobre rozwiązanie i ergonomiczne - bo po prostu tak nie jest. Żeby np. sprawdzić pocztę w leżącym smartfonie po prostu przykładam paluch do "czoła smartfona" i po odblokowaniu palcem nawiguję po ekranie dokonując przykładowego odczytu poczty. W sytuacji fingerprinta na plecach aby odczytać przykładową pocztę trzeba ów smartfon wziąć do ręki, paluchem "szukać" miejsca czytnika, dopiero wówczas po odblokowaniu mamy dostęp do poczty.

Dodatkowym minusem jest to, że w zasadzie aby korzystanie z fingerprinta miało jakikolwiek sens, zakładając że umieszczenie go na plecach jest QL/trendi/dżezi - to tylko zeskanować możemy pale/palce wskazujące.

Konia z rzędem temu kto będzie chciał ergonomicznie odblokować U12+ (i jakikolwiek inny smartfon z czytnikiem na plecach!) skanując palec środkowy (fakof), serdeczny, kciuk czy mały :D

A co pisać o działaniu? Jeżeli używasz smartfony premium, to nie zauważysz różnicy z poprzednią generacją. Jest tradycyjnie "ogień".

Jeżeli ktoś korzysta z budżetowych słuchawek, średniej półki - a przesiądzie się na premium jakim jest u12+ - to oczywiste, że będzie pełen zachwyt, oh-ah-wow  ;)

My użytkownicy smartfonów premium jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do płynności i jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@qriozum napisz proszę o zaletach i wadach .Nie ukrywam, że wiązałem duże nadzieje i śledziłem na bieżąco wszelkie info dotyczące nowego HTC. Coraz więcej niepochlebnych opinii jest własnie odnośnie przycisków. Czy rzeczywiście są one tak uciążliwe? Na wizus wygląda świetnie, sam rozważam jego zakup.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież pisał:D  @qriozuma jak z jakością rozmów, zasięgiem? przesiadłeś się mam rozumieć z U11?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LG G62

Telefon bardzo mi się podobał, ale jak zacząłem go używać to równie szybko uśmiech zniknął, a zirytował mnie do tego stopnia, że przestałem go używać.

Co do przycisków głośności i włączania telefonu tragedia. W ogóle nie wiedziałem kiedy robię głośniej, czy to już teraz, czy jeszcze nie, wszystko na czuja. Zamiast włączyć ekran to menu mi się włączało itd. Lepiej po prostu z tymi rzeczami nie eksperymentować tylko normalnie fizyczne przyciski dać, bo nie wiadomo co się włącza, zamiast coś włączyć można telefon restartować. Raz działa przycisk włączenia i wyłączenia raz nie, szybciej naprawdę idzie to zrobić naciskając przycisk i masz pewność, że nadusiłeś. HTC podjęło moim zdaniem zły wybór z tego rodzaju udziwnieniem, niepotrzebne zabawki, które zamiast cieszyć, denerwują. Co do wymuszania przesiadki z mini Jacka na słuchawki z usb c to uważam, że jest to również przesada, żeby zmuszać użytkownika koniecznie, żeby zmieniał wszystko pod firmę.

Uruchamianie/włączanie telefonu po kilka razy, bo te przyciski są niedopracowane, czasami po 5 razy z tego względu, że czuć, że coś pod palcami pracuje ale nic się nie dzieje lub dzieje się, ale zbyt „mało” żeby uruchomić telefon i trzeba wykonać kilka prób zanim się go uruchomi a w międzyczasie szybciej się uruchomią inne telefony.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi