Skocz do zawartości
niice

Wygaszenie AOD - co zrobić aby ekran się wygaszał przy braku używania?

Rekomendowane odpowiedzi

niice

Witam forumowiczów.

I tak jak w temacie, co mam zrobić by ekran AOD w fonie wygaszał się podczas jego nie używania. Czy może trzeba coś w opcjach ustawić w naszych fonach, czy nie proszę o pomoc. Bo mam wrażenie, że świeci się cały czas.

Edytowane przez Camulos
    korekta tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@niice Albo go włączasz, bo chcesz go mieć na ekranie blokady, albo wyłączasz całkowicie, nie da rady inaczej. Ustawienia ---> Ekran blokady ---> AoD (wył.) Poza tym sama nazwa to sugeruje Always on Display.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@radoslawik To ja wiem. Ale przy włączonym AOD ekran powinien podczas nie używania wygasnąć (tzn. przyciemnieć ekran powinien). Tak jest u mojego syna, a u mnie mam wrażenie, że cały czas jasno się świeci i ekran nie przyciemnia się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@niice  A nie jest przypadkiem tak, że seria J ta najnowsza ma nieco okrojony AoD i ten ekran jest właśnie podświetlony? Wydaje mi się, że gdzieś o tym czytałem, ale mogę się mylić. Syn też ma serię J?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@radoslawik tak dokładnie syn ma ten sam model fona co ja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@niice uruchomilem swój model j7. W AOD można jedynie ustawić harmonogram czasowy, wyświetlania treści. Bez tego, ekran świeci cały czas.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niice

@melis nie chodzi mi o to, że wyłącza się całkiem - tylko przyciemnia. To tak jakbyś schował fona do kieszeni, po chwili go wyciągnął i AOD się swieci ale jest przyciemnione. U mojego syna widać jak fon leży dłuższy czas z ekranem do góry, że zegar jest lekko przyciemniony ( nietak jak w kieszeni) ale jest. U mnie tego efektu nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

A to nie jest zależne od czujnika oświetlenia? Dziś raz jeszcze się temu przyjrzę, jak to u mnie wygląda.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

No więc @niice Czujnik oświetlenia, jest tu kluczowy. Po dłuższej chwili w ciemności, AOD przyciemnia wyświetlaną treść i, gdy znajdzie się w lepiej oświetlonym otoczeniu, rozjaśnia na max. Jednak nie działa to z taką szybkością, z jaką normalnie ekran reaguje na zmianę natężenia oświetlenia. Jest spore opóźnienie w dwie strony.

Edytowane przez melis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowalem aplikacje AMOLED (v1.7.2) ze sklepu Google, ktora daje duze mozliwosci ustawienia opcji Always on Display.

Tam mozna przyciemnic jasnosc, choc jest dopisane, ze i tak aplkacja bedzie dzialac zgodnie z automatyczna regulacja.

Najwazniejsza opcja dla mnie bylo uruchomienie Always on Display bez zegara i daty, czyli normalnie ekran jest wylaczony-czarny, a pojawiaja sie tylko male ikonki, gdy przyjdzie nowe powiadomienie lub nieodebrana rozmowa. Powiadomienia mozna blokowac indywidualnie dla kazdej aplikacji.

Mozliwa jest tez zmiana wielkosci ikon powiadomien, szczegolow, czcionek etc.

Jest nawet mozliwosc wlaczenia symulacji migajacej diody powiadomien LED.

W standardowej Aplikacji dostarczonej z telefonem nie da sie wylaczyc zegara i daty, gdy chce sie odbierac powiadomiena Always on Display.

Edytowane przez rezyser222

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

mam pytanie. czy AOD wypala ekran? u mnie świeci się cały czas w 1 miejscu. myślałem że będzie zmieniał pozycje. ale tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi