Skocz do zawartości
aureum

Czy można samodzielnie wymienić baterię? Czy jest to bezpieczne?

Rekomendowane odpowiedzi

aureum

Witam, 

Mój telefon 2 miesiące temu skończył 3 lata. Baterie muszę już doładowywać nawet 3 razy dziennie. Napięcie skacze z 3,4 v na 3,8 potem po minucie na 3,6 i tak dalej. W sumie przez cale 3 lata ładowałem minimum raz na dobę (90 % ładowanie indukcyjne). Serwis samsunga krzyczy 155 zl za wymianę baterii. Serwisy nie autoryzowane od są od 60 zł ale jeśli pęknie im szybka i tak będę musiał dopłacić kolejne 80zł i nie wiadomo skąd wezmą beterię (nowa, używana z innego fona itp.).

Pytanie zatem czy ktoś sam wymieniał baterię na własną rękę? Skończyło sie powodzeniem? Nie popękało nic? 

Pozdrawiam!

Tomasz.

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Luzik, podgrzewasz suszarką i klapka do góry, ja używałem uchwytu samochodowego żeby wyjąć tylny panel. 100% powodzenia, śladu nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

S6 to prosta sprawa, niby niewymienna, ale praktycznie nie ma problemu żeby to zrobić samodzielnie.
    Przykładowy filmik w języku polskim:

Spoiler

https://www.youtube.com/watch?v=BgYfZQh1wdo

zresztą patrz:

Spoiler

czesc-1-medium.jpeg

czesc-2-medium.jpeg

1. Usunąć kartę SIM.
    2. Zdjąć tylną obudowę.
    3. Odkręcić... 13 śrubek.
    4. Usunąć płytę główną.
    5. Odłączyć baterię od złącza.
    6. Wyjąć baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aureum

Witam, 

To, że instrukcje i filmiki są to wiem. Moje pytanie bardziej jak to się skończyło w praktyce. Głównie czy poleciało szkło na tylnej obudowie i czy ekran przeżył podgrzewanie (OLED są wrażliwe na temperaturę).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak powiedziałem, śladu nie ma. Szkła bez skaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

Szanse, że się popełni błąd zawsze są, zawsze coś się może stać - dlatego masz coś takiego jak serwis. Płacisz więcej za udogodnienia: za robocizne i za to, że właśnie nic się nie zepsuje, a nawet jeśli to będziesz ubezpieczony.

Jednak sam proces tak jak Ci wspomnieliśmy nie jest trudny i po chwili zastanowienia podczas wymiany nie powinno się nic stać.

Edytowane przez GeoHot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aureum

No ok. Namówiliście mnie ;)  Zamówiłem już z allegro zestaw do otwierania fona za całe 4 zł. Macie może kogoś do polecenia z Allegro z bateriami? Jest tego trochę i każdy oczywiście ma oryginały i nówki sztuki ale wiadomo jak to jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot
    Napisano (edytowane)

W przypadku allegro nigdy (dobra, może nie nigdy, ale rzadko) nie można być pewnym, chyba, że się skądś zamawiało. Osobiście nie spodziewałbym się oryginałów poniżej 50zł, a żeby znaleźć to najlepiej z jakiejś firmy, która ma w miarę sporą ilość sprzedaży, komentarzy i sprawdzić pod względem negatywów.

Ogólnie na stronie samsunga z usa kosztuje ok. 30 dolarów, na jakiś polskich pewniejszych stronkach widziałem po 70zł.

Edytowane przez GeoHot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 30.06.2018 o 22:25, aureum napisał:

No ok. Namówiliście mnie ;) Zamówiłem już z allegro zestaw do otwierania fona za całe 4 zł. Macie może kogoś do polecenia z Allegro z bateriami? Jest tego trochę i każdy oczywiście ma oryginały i nówki sztuki ale wiadomo jak to jest. 

Hej i co wymieniłeś baterie w swojej s6?  Mnie to czeka bo program accubattery wskazuje u mnie już pojemnosc akumulatora na poziomie 63% - 1595 mAh  i bateria leci w oczach. Chciałbym zapytać jak Ci poszło i gdzie kupiłeś baterie żeby kupić z pewnego źródła. Jaka poprawa na nowej baterii?

Co sądzicie o wymianie baterii na tą z S7?

Edytowane przez mkoz1986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aureum

Hej,

Nie, nie wymieniałem jeszcze bo właśnie nie wiem skąd kupić. Większość sprzedawców milknie jak sie pytam o date produkcji baterii czyli pewnie sa wyjmowane ze starych telefonów. Tu w szczecinie też sprzedają w jednym punkcie aż po 70 zł pójdę się zapytać o datę produkcji ogniwa. 

Czytałem o tych bateriach z S7 ale pytanie czy nie skonczy sie to samozaplonem jak note 7 jesli bateria bedzie miala za malo miejsca gdy puchnie przy ladowaniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi