Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Daniel Jarocki

Wyłączanie się telefonu - bateria czy system?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Spotkała mnie dziwna przypadłość w moim nexsusie. Powiedzmy, że oglądam YouTube albo gram w jakaś grę na telefonie. Potrafi on wyłączyć się wtedy przy 25-28% baterii. Oszczędzanie od 15% więc po prostu napada mnie napis wyłączanie. Natomiast jeśli nie używam jakiś zasobożernych aplikacji. Zwykle użytkowanie, przejrzenie jakiejś strony czy coś, a nawet korzystanie z nawigacji to telefon normalnie funkcjonuje. Dostanę powiadomienie o przy 15% o trybie oszczędnym i mogę zjechać baterie ile tylko się da. Nie mam pojęcia po, której stronie leży problem. Czy bateria już niedomaga przy większym wysiłku czy to bardziej jakaś sprawa związana z oprogramowaniem? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sharp

ostatnio miewam tak samo. Mam ponad 20% baterii, odpalam coś (ostatnio zauważyłem to 2 razy odpalając "Mundial" od Google) i wtedy dostaje strzałem wyłączania telefonu. Włączam ponownie, a tam, że bateria zdechnięta.

Pytanie do publiczności - czy to jest kwestia kalibracji baterii, czy jednak czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oddałem telefon do serwisu ale stwierdzili, że wszystko jest ok. Jak coś ogarnę to dam znać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Typowy objaw zużytej/zużywającej się baterii. U mnie po wymianie ani jednego niezaplanowanego restartu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo
    Napisano (edytowane)

Standard w Nexie 6P. Niestety...Znany problem na całym świecie. Bateria bardzo szybko się degraduje i dzieją się dziwne rzeczy. U mnie od kwietnia zaczęły się restarty, a przed oddaniem do serwisu poprzez x-kom było jeszcze gorzej. Nexus wyłączał się przy 50% potem nawet przy 90%, a pod koniec to bez ładowarki nie dało się dłużej nic robić niż 2,3 minuty. Dodatkowo głośnik do rozmów zaczął być bardzo cichy i jeszcze ramka się wygięła od temperatury. Nexus przy ładowaniu potrafił się tak nagrzać, że nie mogłem go podnieść. W Stanach Google wymieniało Nexusy na Pixele, ale u nas to nie wiadomo co zrobią. Ja czekam na decyzję. Smartfona nie da się używać, a szkoda, bo to dobry sprzęt.

Dodatkowo z reddit. Przykładowe wątki, a jest ich dużo, naprawdę dużo.

dodana zawartość

W dniu 13.07.2018 o 00:40, Daniel Jarocki napisał:

Oddałem telefon do serwisu ale stwierdzili, że wszystko jest ok. Jak coś ogarnę to dam znać 

Serwis musi wymienić baterię. Zobacz na forum reddit ile jest takich tematów. Niestety wada fabryczna i ma to 99% Nexusów na świecie.

dodana zawartość

11 godzin temu, balcer0 napisał:

Typowy objaw zużytej/zużywającej się baterii. U mnie po wymianie ani jednego niezaplanowanego restartu. 

A jak wymieniałeś? Przez serwis?

Edytowane przez Smykoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupilem w jakims warszawskim sklepie przez internet ( cos ok 60 zl ) , w tej chwili nie pamietam adresu ale gdzies w temacie baterii byl na forum podamy, jesli Ci bardzo zalezy to poszukam...i znajomy co naprawia laptopy mi wymienil. Moj nexus ma jakies 3,5 roku i po wymianie baterii nie widze sensu zmiany, wszystko smiga jak nalezy, zero restartow, zero jakichkolwiek zwiech i jeszcze dzis jest w stanie zawstydzic nie jeden nowy smartfon. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sprawa wygląda tak. Dzwoniłem do serwisu huawai gościu już przez telefon powiedział mi, że. Telefon jest albo do roboty albo wymiany na 100% i żebym im go wysłał albo przywiózł. X-kom wysyła to do jakiegoś g...wna w piasecznie. Dlatego nie polecam (goście niby serwisują wszystko jak leci i stwierdzili, że wszystko jest ok). Byłem w x-komie. ich dzisiaj trochę opopieprzyć i chciałem zostawić im jeszcze raz telefon. Pani mi powiedziała, że telefon zostanie wysłany jeszcze raz w to samo miejsce. Podziękowałem i załatwię sobie to jeszcze raz sam. Niestety telefon musze wysłać sam, a odeślą na swój koszt. Huawai niestety nie prowadzi opcji door to door dla tego modelu.

Edytowane przez Daniel Jarocki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo

To jest dość dziwne działanie w tych czasach. Przecież ewidentnie bateria umiera za wcześnie. Inni producenci z doświadczenia wiem, że nie robią problemów, bo to oczywista sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwonili dziś z serwisu Huawai. Niestety nie naprawią mi telefonu i nie wymienią na ten sam (problem z częściami podobno). Dostanę najprawdopodobniej Huawai Mate 8. Jeszcze mają zadzwonić z jakąś propozycją. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smykoo
    Napisano (edytowane)

No to jest jakieś działanie ze strony serwisu. Ja napisałem reklamację do Huawei i też oddam Nexusa do serwisu na Andersa w Warszawie.

Wysłane z Google Pixel XL

Edytowane przez Smykoo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi