Skocz do zawartości
spec-naz1

Android Oreo [8.0] - wrażenia/opinie/błędy

Rekomendowane odpowiedzi

S5Fan

@dziadek staszek no to trochę chyba poczekasz bo na S9 w Plusie jest tak samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kilku dniach spędzonych z Androidem 8 mogę z czystym sumieniem napisać:

1. Mój telefon działa zdecydowanie szybciej
    2. Mój telefon zżera wręcz baterię - flashowałem odinem z pełnym czyszczeniem.
    3. Ramu wolnego znacznie więcej niż na 7.0

I teraz się zastanawiam. Czy przechodzić z BTU na XEO i liczyć, że 87% sprawności baterii się poprawi i nie będzie uciekać w oczach czy już tylko jej wymiana może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

U mnie na 8.0 telefon działa płynniej(wreszcie facebook nie klatkuje), bateria trzyma lepiej (Orange). Denerwuje mnie tylko to, że jak przychodzi do mnie 1 SMS to na ikonce Wiadomości mam cyferkę 2.

Wchodząc w wiadomości to przy nowej/nieprzeczytanej jest cyferka 1. Ma ktoś tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trill

Ja mam wrażenie, że czuwanie sieci jest m.in. zwiększone ponieważ zawiera użycie sieci przez aplikacje. Wcześniej apki typu snapchat/facebook/insta/messenger zjadały mi duże procenty baterii podczas używania, a teraz ich czasami nawet nie pokazuje w zużyciu, albo mają minimalny procent. Ja aktualnie jestem po drugim rozładowaniu baterii i jest duuużo lepiej niż po pierwszym. Wynik podobny do tego co miałem na 7.0. Mam nadzieje, że z kolejnymi będzie tylko lepiej bo teoretycznie jeszcze uczy się zużycia. 

Spoiler

Screenshot_20180607-233057_Settings.thumb.jpg.8e9bcdf913c0a4054ae86242376e4077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gzubik

J/w, to 'czuwanie sieci' nie wpływa na baterie i w dodatku nie jest wykrywane przez żadna inna aplikacje do sprawdzania stanu baterii 'battery stats, wakelock detector'.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wszyscy Panowie/Panie używają telefonu łącząc się inaczej niż tylko przez WiFi? Spróbujcie na lte, u mnie problemu na wifi jakoś nie widzę, zaś na lte bateria znika w oczach i żadna appka nie powoduje drenażu.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tak to wygląda. Telefon używany sporadycznie, trochę rozmów i stale aktywne wi-fi. Sieć Orange. Generalnie, przy moim użytkowaniu spokojnie 2,5-3 dni wyciągam.

Spoiler

Screenshot_20180608-071243_Settings.jpg

Edytowane przez Rossinière Vaud

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marrx
    Z tym SABS to nie wiem o co chodzi ale menadżer haseł którego ja używam ładnie się podpiął pod system i z automatu proponuję wprowadzenie haseł z jego poziomu. Używam Enpass

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Sabs to cos jak adhell , blokuje reklamy itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hazi25

a próbował ktoś już wrócić do starego andka  przez odina ? może coś się uwalić czy można flashować bez problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przechodziłem, działa wszystko, dobrze jest ustawić oprócz pit, erase nand all, żeby wyczyścić cały telefon.

PS: oczywiście z rozwaga, bo opcją Erase nand da się uwalić tel na amen

Edytowane przez dziadek staszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi