Skocz do zawartości
spec-naz1

Android Oreo [8.0] - wrażenia/opinie/błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Bajka, w koncu sie doczekalem Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Telefon na nowym Androidzie bardzo przyspieszył. Widać to na każdym kroku, Wszystko uruchamia się o wiele szybciej. Szybkość na poziomie S9 :) . Czytnik linii też działa dużo szybciej i celniej. Co do cyferek zrobiłem test na starej i nowej wersji antutu tak dla zobrazowania na ciepłym telefonie a mimo to widać spory przyrost wydajności:

Spoiler

Screenshot_20180502-182907_AnTuTu Benchmark.jpg

Screenshot_20180502-190707_AnTuTu Benchmark.jpg

Edytowane przez Adasiek740

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Graficznie wiecej możliwości personalizacji motywy ekran blokowania alwas dysplay. 

dodana zawartość

Czytnik odcinka palca działa szybko prawie jak w p10.

dodana zawartość

Bateria w porównaniu do ostatniego soft 7.0 różnica na plus 

10% baterii 15 na ekranie na 7.0

Spoiler

Spoiler

Screenshot_20180502-200304_Settings.jpg

Edytowane przez nataliaborek
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Poro

Na szybko same plusy narazie odcisk palca szybciej zczytuje, szybkosc dzialania systemu i animacje. 
    Teraz instaluje ok. 80 apek zobacze jak bedzie chodzic ten ekran zawsze wlaczony jest fajniej ulepszony o odtwarzacz muzyki. 
    Andek 8ka jak narazie na plus :D

te naklejki na zdjecia zbedne w tamtym miejscu lepsze bylby filtry i tyle ale ogolnie jest dobrze !!! jutro recenzja raczej z calego dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    e_m_i_i

Widać dużą różnicę na plus jeśli chodzi o szybkość. Jedynie muszę przywyknąć, że mam 4G+, a nie LTE+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, dzisiaj zainstalowałem aktualizację przez do Oreo przez OTA (telefon z Anglii soft BTU). Pierwsze wrażenia ogólnie pozytywne, drobne poprawki designu i dodatkowe opcje personalizacji. Nie ma żadnej rewolucji, i taki był zapewne zamysł, zauważyłem trochę szybsze odpalanie aplikacji, zwłaszcza widoczne na Spotify. W Antutu zwiększony wynik w okolicach 15-20k punktów. Byłbym w sumie zadowolony gdyby nie to że trapi mnie niska płynność animacji interfejsu a zwłaszcza w przewijaniu list, telefon zauważalnie gubi klatki, gdy na Nugacie przewijanie oceniłbym na idealne tutaj wracamy do poziomu nisko-półkowego androida. Wizualnie wygląda to na jakieś okolice 40FPS z wcześniejszych idealnych 60FPS. Nie wiem w czym jest problem, może sprzęt wymaga tylko przywrócenia do ustawień fabrycznych, nie wiem, niestety nie mogę sobie na to pozwolić teraz, za dużo czasu zajmuje mi przywrócenie całego softu do używalności później. Na razie chcę poznać waszą opinie czy też zauważyliście podobne przypadłości. Mam wrażenie że to raczej wina optymalizacji nowego androida, wcześniej na Nugacie dostałem aktualizację aplikacji galerii do tej z Oreo i również zdecydowanie pogorszyła się płynność przewijania tam, jednak teraz po aktualizacji systemu cały system tak działa i bardzo psuje to wrażenia w mojej opinii. Po testuje sprzęt jeszcze trochę, po jakimś czasie przywrócę sprzęt do ustawień fabrycznych i postaram się podzielić opinią czy sytuacja się zmieniła. Jeśli nie czeka mnie powrót do Nugata który w mojej opinii działał naprawdę świetnie na S7. Pozdrawiam

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Funkcja zaplanowania wiadomości została, wydaje mi się że ltewolniej działa, na pierwszy rzut oka można by stwierdzić że zmian jest niewiele (głównie launcher i ikony) jednak jak się dłużej posiedzi to idąc wiece drobnych zmian. Ogólnie warto instalować oreo :)

dodana zawartość

U mnie wszystko działa bardzo płynnie, szybciej niż na nugacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

@daidek88

Zrobisz factory reset + wipe cache partition w Recovery to na pewno poczujesz różnicę. Aktualizacja OTA bez czyszczenia tych dwóch to wcale się nie dziwię, że przycina. Popularne zjawisko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, cholek3 napisał:

@daidek88

Zrobisz factory reset + wipe cache partition w Recovery to na pewno poczujesz różnicę. Aktualizacja OTA bez czyszczenia tych dwóch to wcale się nie dziwię, że przycina. Popularne zjawisko. 

Dzięki za odpowiedź, na dniach postaram się go ogarnąć i dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ket.rab

Mi gdzieś uciekła instalacja z nieznanych źródeł. Chciałem zainstalować apk camera google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi