Skocz do zawartości
czesiu1715

Zmiana odcieni kolorów przy zmianie jasności ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Zauważyłem ostatnio na swoim Galaxy S9+, że gdy przechodzę z jasnego do ciemnego pomieszczenia i jasność ekranu powoli, płynnie, zmniejsza się, to następuje zmiana odcieni kolorów prezentowanych na ekranie. Biel raz jest biała, raz zielonkawa, raz różawa. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim? Spróbujcie poruszać swoim suwakiem jasności powoli np. w dialerze na białym ekranie i sprawdźcie czy też tak macie.

Wydaje mi się, że nie miałem tak od początku, zauważyłem to dwa tygodnie temu, a telefon kupiłem w kwietniu. Byłem w salonie, bawiłem się wystawowym Galaxy S9+ i nie wiem, chyba też taki efekt był, ale na pewno mniej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

już pisałem o tej adaptacji przy s8+, bardzo mnie drazni zmiana jasności pomimo wyłączenia automatycznej jasności - bardzo to widać gdy zbliżymy ekran do bardzo jasnego swiatła i po chwili zmienimy swiatło na ciemniejsze. W s9+ jest dokładnie ten sam drażniący efekt- tez nie lubie gdy biel nagle staje się szara lub zielonkawa czy zaróżowiała, a w tym przypadku jest to dokładnie efekt losowy. Sprawdzałem to na każdym modelu który mi wpadł w ręce i na każdym to samo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A móglbys mnie jakos nakierowac na te wypowiedzi?

Czy ktoś jeszcze potwierdza taka informację jak zarzucił kolega wyzej? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adtech84

Również zauważyłem podobne zjawisko. Występuje na słońcu kiedy jasność jest ustawiona na maksa kolory raz są normalne a raz takie wyblakłe. Wystarczy wyłączyć i włączyć ekran aby wróciły do stanu normalnego.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podbijanie jasności kosztem nasycenia kolorów to oczywista oczywistość od S7 chyba, albo nawet S6. 

Niestety nie o tym mówiłem ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cichy51

U Mnie nic takiego nie zaobserwowałem. Działa bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

w moim przypadku jest na odwrót albo tego nie zauważam. Mając tel zablokowany np na dyktafonie (gdzie aplikacja jest cała biała), po odblokowaniu za pomocą skanera tęczówki i twarzy, ekran rozjaśnia się by podświetlić twarz poczym szybko ustawia jasność dostosowaną do warunków. W tym momencie po wyjściu z ciemnego w jasne zauważam przechodzenie różnych kolorów (taki efekt żarzenia się przez sekundę może dwie) i wraca do normy. Strasznie to irytuje najbardziej wieczorem. Dodam, że mam problem z czerwonym ekranem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi