Skocz do zawartości
lukasz1

Redmi note 5: pytania nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Gdzieś w głowie świta mi pomysł wzięcia tego tel. w niskim abonamencie na przedłużenie.
    Trochę poczytałem i właściwie mam 3 pytania do użytkowników.
    1.)Głośno było o problemie z GPS, czy problem po prostu jest czy jakaś aktualizacja to zniwelowała? Dużo jeżdżę autem i to dosyć istotne dla mnie.
    2.)Czytałem że Google Camera nie pobiorę ze sklepu playa bezpośrednio, fabrycznie zablokowane API2.Czy laik jakim jestem jest w stanie to ogarnąć posługując się turtorialem , bo trochę chyba trzeba by było pogrzebać.

3.)Nie bardzo kumam te pojęcia customromy,firmware .Czy aby telefon się nie lagował, chodził sprawnie koniecznie jest rzeźbienie w tym?

Pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

1. Używam map i gram codziennie w pokemonGO. GPS działa poprawnie. Nie ma z nim problemu.

2. Tak. W skrócie: odblokować bootloader (to trwa) a potem wgrać TWRP(zmodyfikowane recovery) I wgrać gcam. Poza czekaniem na odblokowane reszta to max 20min czytając i robiąc na bieżąco wg tutoriali.

3. Nie. Możesz mieć "pudełkowy" ale brak grzebania wyklucza pkt.2. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esc

Ja nigdy nie mialem problemow z GPS w Redmi Note 5 a uzywam telefonu przeszło rok. Moge smialo polecic. Ale z drugiej strony co to za super oferta musiala by byc żeby dziś brać 5ke kiedy 7ki takie tanie nie mowiac juz o 8ce. Ja bym sie nad tym zastanowil.
    @frrancuz nie orietujesz sie moze jak wybrnac z takiej sytuacji. Otoz mam aktualnie recovery redwolf (bylo wygodne bo mozna bylo aktualizowac OTA bez utraty danych) ale niestety jego wsparcie sie skonczylo i teraz jest problem. Gdyz ostatniej aktualizacji nie chce przejsc nie widzi systemu plikow. Czy TWRP radzi sobie aktualnie z tym problemem ? oraz czy zmieniajac recovery badz instalując obecnie duza aktualizacje zresetuje mi dane ? masz jakas wiedze na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz
    Napisano (edytowane)

Nie widzi plików przez szyfrowanie, chyba na karcie sd widzi pliki.  Ja mam obecnie najnowsze TWRP I działa ok. Wrzuć na sd (albo OTG) I przeflashuj bezpośrednio. Powinno zaskoczyć.

Zarówno zmiana recovery jak i wgranie nowego romu nie czysci danych. 

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esc

Hmm zabrałem się dzisiaj za to. Przeflaszowalem recovery na TWRP i hmm dalej mi nie widzi systemowej partycji jakby była zadzyfrowana.@frrancuz jakie ty masz twrp? Ja znalazłem 3.3.1-0-whyred.img lub robiles jakies czary zanim wgrales recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

Nie. Albo przynajmniej nie pamiętam zebym robił. Gdzieś mi świta, że trzeba było na jakimś etapie zrobić czyszczenie w recovery żeby właśnie szyfrowanie przeszło. Może robiłem to wcześniej i już mi zostało. Niestety wiaze się to z utrata danych w telefonie.

Możesz jeszcze spróbować orangefox, takie lekko modowany recovery. Wpisz w google, orangefox whyred xda. Ono było nawet domyślnie wgrywane z którąś aktualizacja bo coś tam.. może zaskoczy. 

@Esc

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Esc

Kurcze probowalem juz wczesniej Orange i faktycznie niby widzi pliki (przy poprzedniej aktualizacji pomogl) ale nie radzi sobie z aktualizacja. Tak samo z TWRP najnowsza wersja pokazuje zaszyfrowane partycje a wczesniejsze twrp 3.3.0 pokazuje ladnie pliki ale aktualizacja nie idzie. No nic jak bede mial wieksza chwile to moze faktycznie zrobie wipe ale musze ogarnac dane :)

-----------------

@frrancuz Ok udało mi się rozwiązać problem nie tracąc danych wiec napiszę dla potomnych. Dzieki temu filmowi https://www.youtube.com/watch?v=Iql-0biQ2v4
    skapnąłem się, że nie mam ostatniego OrangeFox recovery jak mi się wydawało. Znaczy dalej nie do końca rozumiem dlaczego bo wg sourceforge ( https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/whyred/ ) orangefox dla whyred kończy się na R9.0.2 tymczasem film pokazuje że jest już wersja R10.0-Stable ( https://files.orangefox.tech/OrangeFox-Stable/whyred/ ). I faktycznie po zainstalowaniu tej 10tki normalnie miui mi się zaktualizowało OTA bez żadnego problemu.

Edytowane przez Esc
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi