Skocz do zawartości
jakubekw1997

Dlaczego Redmi 5 Plus to mój ostatni telefon Xiaomi ?

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciągu kilku ostatnich lat miałem styczność z trzema smartfonami spod logotypu MI. Redmi 3s, Redmi 4X oraz Redmi 5 Plus. Szczerze wątpię, że ta lista powiększy się w ciągu najbliższych lat. Dlaczego ?

Pierwszym powodem, jaki zniechęca mnie do tej marki jest brak jakiejkolwiek trwałości. Telefon po upadku potrafił zmienić się w banana (kojarzycie Nokię 8110 ?). Nawet dziecko byłoby w stanie złamać taki telefon. Odginanie telefonu z powrotem do pierwotnej formy za każdym razem, kiedy telefon lądował na ziemi nie należało do przyjemnych. Ten stan rzeczy spowodowany jest tym, że Xiaomi do produkcji swoich telefonów używa tandetnych materiałów (m.in. aluminium takie, jak w iPhonie 6 Plus lub może nawet słabsze). Żaden inny telefon nie sprawiał mi przykrych niespodzianek tego typu. Co mi po dobrych jak na daną cenę podzespołach, jak długo z nich nie pokorzystam, bo telefon po jednym upadku może być już nie do użytku?

Kolejną rzeczą odrzucającą mnie od chińskiej marki jest oprogramowanie. Kiedy po raz pierwszy włączyłem swojego Redmi 3s, był na nim zainstalowany MIUI 7. Skonfigurowałem, powyłączałem aplikacje od Google (z większości po prostu nie korzystam), ale po aktualizacji do MIUI 8, telefon stał na ekranie z logo MI i nie było sposobu, aby go „odceglić”. Żeby móc to zrobić, musiałem czekać 3 dni, aż Xiaomi pozwoli mi odblokować bootloader i skorzystać z MIflash do zainstalowania software’u od nowa. MIUI 8 był nawet super, nie miałem do niego większych zastrzeżeń. Gdy w moje ręce wpadł Redmi 5 Plus z MIUI 9, nie było już tak kolorowo. Powiadomienia z Messengera działały, kiedy chciały, czasami były tak ciche, jakby Messenger był otwarty podczas, gdy ekran był wyłączony i zablokowany, przez co nie zawsze słyszałem, kiedy ktoś do mnie napisał. Redmi 5 Plus miał też ten problem, że potrafił się na kilka sekund zawiesić, zwłaszcza podczas oglądania filmów na YouTube, co w telefonie za 1000 zł jest moim zdaniem niedopuszczalne. Po pewnej aktualizacji MIUI 9.5 z systemu zniknęły motywy i tylko przełączenie regionu sprawiało, że mogłem dalej pobierać motywy ze sklepu.

Czara goryczy została przelana, kiedy w systemie zaczęły wyskakiwać reklamy. Jest to albo odważne posunięcie ze strony Xiaomi, albo totalna głupota. Żaden inny znany producent nie wyświetla reklam w aplikacjach systemowych. Włączałem odtwarzacz muzyki – reklama, chciałem zmienić motyw – reklama, chciałem napisać SMS’a – reklama. Zdarzyło się, że reklama wyskoczyła, gdy skończyłem rozmowę telefoniczną. W pewnym momencie miałem dość i trzasnąłem telefonem o podłogę. Wtedy też postanowiłem sobie jedno – nigdy więcej Xiaomi! Wróciłem wtedy do starej, dobrej Lumii 950 XL. Tutaj nie ma reklam nawet w Messengerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen
    Napisano (edytowane)

Mam enty telefon xiaomi i żaden się nie wyginal... Nie mam żadnego case czy futerału.

Powiadomienia - kwestia Twoich ustawień. 

Reklamy - Xiaomi nie wprodzilo reklam. Jeśli coś Ci wyskakuje - zastanów się co zainstalowaleś. Masz jakiś syf w telefonie. Proponuję przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. 

Edytowane przez bergmen
    • Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

1. Nie da się odblokować BL'ra gdy nie odpala się system - nie  włączysz "zezwól na...oem". Dotyczy to każdego smartfona.

2. Trzeba było zmienić region na Szwajcarię a nie Chiny.

3. Przyczyna częstych upadków jest zapewne taka sama jak pisanie bredni o pierwszej w nocy. 

@jakubekw1997

Ps.

Mój kolega ma sprawnego ZF2 od V 2016, tobie tyle nie wytrzymał?

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pierwszy tel od tego producenta. Redmi Note 5A Prime. Lepszego sobie nie wyobrażam ?

Wszystko działa płynnie, bez ścin, MIUI najnowsze i bez reklam. Jeśli latałeś po Bóg wie jakich stronach, to nie dziwota, że nawpieprzały się wirusy, które ingerując w system, generowały reklamy ; )

No ale cóż. Brak wiedzy szkodzi, a jak dbasz, tak masz ; )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Positive

W temacie Xiaomi, proponuję się zainteresować: Xiaomi Mi A2. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd autor tematu kupił telefon? Z jakim softem? Zapewne z jakimś pseudo-globalem wgranym przez sprzedawcę (czyli albo kupił z Chin od byle kogo, bądź z Allegro, również od byle kogo). Reklam nie ma ani na prawdziwym Globalu od Xiaomi, ani na xiaomi.eu od społeczności.

Co do powiadomień - fakt, jednorazowo trzeba trochę pogrzebać w opcjach uprawnień, autostartu i oszczędzania energii, żeby powiadomienia dobrze działały. Przyznaję, mogłoby to być bardziej na wierzchu i łatwiej dostępne, ale da się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiają się proponowane aplikacje jeżeli zaznaczymy to co na screenie. Ale wspomnianych reklam nie uświadczyłem. Tel z polskiej dystrybucji. dc6770caa52ce9c28b3720f53f8dd605.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopcze, mam 2 go Xiaomi i jest rewelacyjny, więc o czym tam durnoty opowiadasz? Zero trwałości? Hahaha najlepsze telefony :) najlepszy stosunek jakości do ceny 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam zwykły Redmi 5 i nic mi się nie wiesza.To mój pierwszy Xiaomi,po kilkunastu latach z Motorolą.Ogólnie jestem bardzo zadowolony.@jakubekw1997 brak motywów panie kolego to nie wina MIUI a durnych przepisów w durnej UE. Nie wiem skąd ci wyskakują te reklamy 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy zmienić region np. na Stany lub Chiny i apka Motywy się pojawi :) Można zmienić sobie motyw na dowolny, zmieć motyw znowu na polskę a motyw zostanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi