Skocz do zawartości
Mateusz Pawelak

Własna strona html

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam problem odnośnie strony html.

Zrobiłem szwagrowi prostą stronę z tekstami piosenek (gra w zespole weselnym) lecz nie chce działać, strona główna się włącza a jak klikam na  jakiś tekst to wyskakuje, że nie znaleziono pliku. 

W adresie przeglądarki jest taki link: "content://[email protected]/external/file/2177:"  ( i z karty SD i z pamięci urządzenia) a powinno być "wiwat2a/tekst/mojejedyne.html" na starym telefonie lg K8 mi to działało bez problemu. Od tygodnia mam huawei y6 2018 z androidem 8 i też nie działa. Jego sprzęt to tablet galaxy tab A 10.1. z androidem 7. Jest na to jakieś rozwiązanie? Chce z tego korzystać offline. Próbowałem tego z różnymi przeglądarkami.

Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Nie będzie Ci tak to prosto działać, jeśli chcesz mieć dane na karcie SD. Co telefon/Android inaczej czyta karte SD i tutaj jest taki problem. Jak juz chcesz trzymać dane to trzymać w danych aplikacji (folder). - pod warunkiem, że to nie zajmuje duzo miejsca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mateusz Pawelak dużo prościej jeśli dane nie ważą dużo byłoby Ci wrzucić do do aplikacji, do folderu assets i to z niej wyświetlać dane. Jeśli chcesz możemy pomóc Ci stworzyć taką aplikację (po wypowiedzi wnioskuję, że jesteś początkujący) - to tylko kilkanaście linijek kodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie rady.

Jeśli chodzi a Androida to w ogóle się na tym nie znam (na programowaniu). HTML-a kiedyś sam się uczyłem z jakiś poradników. Ta strona jest bardzo prosta i niewiele waży, bo taka tez ma być. Zawiera stronę główną na której jest spis piosenek, które po kliknięciu mają się otwierać na nowej zakładce, aby podczas wykonywania utworów można było łatwo kasować zagraną już piosenkę. Maksymalnie by się otwierało 5-6 piosenek w zależności od granego seta. Dane mogą być na karcie lub w pamięci wewnętrznej, jest to bez znaczenia.

Jeśli ktoś by mógł pomóc, mogę wysłać tę stronę na dysk google, narazie jest tam 10 piosenek w ramach testów.

Tylko jedno mnie dziwi, że na LG K8 działa to bez problemu i wyświetla jak normalną stronę pod Windowsem. folder wrzuciłem po prostu na telefon i tak samo zrobiłem z tabletem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mateusz Pawelak nowsze wersje Androida inaczej podchodzą do zarządzania pamięcią. Napiszę Ci teraz jak wykonać bardzo prostą aplikację, która wyświetla w swoim własnym oknie teksty piosenek (działa jak przeglądarka z ograniczeniem do twojego html-a).

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Coders Lab Będę bardzo wdzięczny za taki program i mam nadzieje, że będę to umiał zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Mateusz Pawelak Nie zostawiamy tu ludzi bez pomocy ;) Trzymaj!

public class MainActivity extends AppCompatActivity {

@Override
        protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) {
            super.onCreate(savedInstanceState);
            setContentView(R.layout.activity_main);
            WebView webView = findViewById(R.id.wv_content);
            webView.loadUrl("file:///android_asset/license.html");
        }
    }

Plik z layoutem (activity_main.xml) wygląda tak:

<FrameLayout xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android"
        xmlns:tools="http://schemas.android.com/tools"
        android:layout_width="match_parent"
        android:layout_height="match_parent"
        tools:context=".MainActivity">

<WebView
            android:id="@+id/wv_content"
            android:layout_width="match_parent"
            android:layout_height="match_parent" />

</FrameLayout>

A swojego HTML wrzucasz tutaj:

1328685710_Zrzutekranu2018-07-13o14_58_28.png.9f9074a9fa942b0476d3f912ecb31c85.png

Jak widzisz to tylko kilka linijek. Przedstawiłem Ci tutaj wszystko co jest potrzebne do stworzenia aplikacji. Daj znać czy chcesz, abym napisał także jak stworzyć projekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Coders Lab Wielkie dzięki! Tylko jak sam zauważyłeś na początku posta jestem początkujący (nawet bardzo). W czym ja to mam napisać? Jeśli chodzi o programowanie to kiedyś w Pascalu umiałem zrobić program "Hello, World!"  ;) Także byłbym wdzięczny i oczywiście zobowiązany (zespół dla którego to ma być również) za coś gotowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Tylko i wyłącznie Android Studio/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi