Skocz do zawartości
RustyGuest

root - mam i nie mam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w ramach pewnej umowy zgodziłem się na badanie rynkowe, którego jednym z elementów jest badanie aktywności w internecie za pomocą telefonu. Dostałem nowiutkiego Samsunga A5 (2017). W Galaxy Apps jest aplikacja pozwalająca logować się za pomocą kciuka Samsung Pass. Jednak wywaliło mi komunikat, że nie można użyć tego softu, bo telefon jest zrootowany. Mam dodane aplikacje śledzące aktywność spoza sklepu play. W każdym bądź razie pierwsze o czym pomyślałem to pozbyć się reklam. Wynalazłem odpowiednie tematy, na potrzeby wygodniejszej pracy zainstalowałem Total Commandera. I tu najlepsze - gdy próbuję nadać tej aplikacji uprawnienia root, otrzymuję komunikat "Nie masz dostępu do konta root na tym urządzeniu!" I przyznam szczerze trochę zgłupiałem, bo jedna apka mówi że mam roota a druga że go nie mam.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy w takim przypadku są szanse na korzystanie z praw roota? Bo jedyne co chcę zrobić to podmienić plik hosts. Nie da się bo "system is read only". A niestety nie mogę wydłubać z gugla odpowiedzi na ten temat. Dlatego zawitałem do Was

Nie piszcie czasem co sądzicie o umowie, którą podpisałem. To moja decyzja ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Nie wiem czemu wywala ci apkę Samsung Pass ale żaden smartfon Samsunga nie jest fabrycznie zrootowany.

Jak to zrobić znajdziesz zapewne w dziale fona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy

Jesteś tylko użytkownikiem tego fona, prawa admina i pozostałe korzyści (np. root) z tego, ma ten, kto Ci użyczył aparat. 
    Tak jak ze służbowymi aparatami w korpo z rozgarniętym "łącznościowcem"  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Telefon jest nowiutki, ale dostałem go w otwartym pudełku z dogranym softem

dodana zawartość

6 minut temu, krzychy napisał:

Jesteś tylko użytkownikiem tego fona, prawa admina i pozostałe korzyści (np. root) z tego, ma ten, kto Ci użyczył aparat. 
    Tak jak ze służbowymi aparatami w korpo z rozgarniętym "łącznościowcem"  

To skąd wzięły się dwa sprzeczne komunikaty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krzychy
    7 minut temu, RustyGuest napisał:

To skąd wzięły się dwa sprzeczne komunikaty?

Wszystkie opisane objawy pasują do takowego scenariusza. 
    Ty używasz, ale nie zarządzasz sprzętem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Może jest Knox nabity?

Jest root checker w sklepie, phone info(Samsung), telefon do ... zleceniodawcy.

Zainstaluj sobie Adguard albo apkę do zmiany vpn - obie bez root zablokują reklamy.

Root niestety musisz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 godziny temu, dzidexx napisał:

Zainstaluj sobie Adguard albo apkę do zmiany vpn

Dziękuję za wskazanie kierunku ;) 12 godzin temu zainstalowałem AdGuarda i jestem w szoku, bo jeśli by wierzyć tej apce to zablokowanych reklam 786 i zaoszczędzone dane to ~480MB. Niezły wynik jak na mniej więcej pół godziny używania aplikacji które reklamy posiadały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi