Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Arkady1964

Android Oreo dla Xiaomi Mi Box – opinie, błędy, wrażenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Po aktualizacji do Oreo mam sporo problemów z działaniem Xiaomi Mi Box - a,  wszystkim którzy maja jeszcze wersję Androida 6.0 proponuję zastanowić się nad aktualizacją, dopóki nie będzie łatek poprawiających zaistniałe problemy.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gwozdek
    Uogólniłem nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W nocy wymieniłem Access Point Ubiquiti: z UAP-LR (2,4 GHz)
    na UAP-AC-PRO (2,4 GHz i 5 GHz)
    i WiFi jest stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja po aktualizacji do Oreo żadnych problemów z Wi Fi nie miałem i nie mam. Jest problem rozłączanie się pilota i wlącznia Mi Box - a  pilotem na bluetoothu.  Problem prowizorycznie rązwiązałem następująco, kupilem gniazdko elektryczne które można zalączyć piltem ktory jest w zestawie (sterowanie na fale radiowe) , to gniazdko ze zdalnym wylacznikiem wsadza się w normalne gniazdko.

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo
    22 godziny temu, Arkady1964 napisał:

Po aktualizacji do Oreo mam sporo problemów z działaniem Xiaomi Mi Box - a,  wszystkim którzy maja jeszcze wersję Androida 6.0 proponuję zastanowić się nad aktualizacją, dopóki nie będzie łatek poprawiających zaistniałe problemy.

Pozdrawiam

Kolego moze okreslisz sie dokladniej jakie masz problemy, bo widze że to ogolnikowa informacja. To że ty masz sporo problemów nie oznacza żę inni też mają.

Prosze wiec o dokladne informacje z jakimi masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Post wyżej napisalem ale może faktycznie niezbyt jasno.  A więc po wylaczeniu Mi Boxa3 , chwlę po tym mogę go zalaczyć. Natomiast po dluższym czasie , nie mogę go wlączyć pilotem, jedynie przez reset wylaczajac i zalaczajac zasilanie.   Kolego, powyżej jest jak prowizorycznie rozwiazalem sprawę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Mi po aktualizacji do Oreo KODI i MX Player przestały "widzieć"  dyski zewnętrzne, mimo, że oba mają dodane uprawnienia, filmy mogę oglądać tylko przez jakiś manager plików ze sklepu, ale tam po kilku minutach wyskakuje Illegal function, i program się zamyka. Po tygodniu używania Oreo bardzo żałuje tej aktualizacji. Podstawowa funkcja dla której kupiłem Mi Boxa - oglądanie filmów z dysku - nie działa. Nie pomogła reinstalacja programów czy przywracanie Boksa do ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

VLC player mi w Oreo działa dobrze. Z pendrajwa 32 GB   Fat 32 odtwarza wszystko bez problemu. 

Zainstaluj ze Sklepu Play VLC player,  VLC wykrywa dyski.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bee!

Fakt, VLC player działa, choć na 1 filmie rozjeżdżał mi się dźwięk (na szczęście można regulować), ale program ma problemy z wyświetlaniem polskich znaków - muszę popróbować z innymi wersjami kodowania niż domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Koniecznie przetestuj VLC Android TV wersja 1.7.2   ,    jako jedyna odtwarza mi z pendrajwa wszystkie formaty wideo nawet te na których Kodi 18  Leia nie dawała rady.  VLC Android TV wersja 1.7.2   jest to chyba najlepsza wersja odtwarzacza wideo przystosowanego na Android TV.

Na Android TV obok takich odtwarzaczy jak Kodi 17 i 18,  MyGica Media Center , WBMC,  CEMC ,  SPMC,  Archos Video Player Free z kodakami  All codecs for Archos Video mogę też z czystym sumieniem polecić  odtwarzacz wideo VLC ale  wersję  1.7.2   ,    do której  której link jest poniżej.   Na Android TV  VLC wersja 1.7.2 (11070204)   działa bardzo stabilnie już od Androida TV 4.2  wzwyż ,  czyta wszystkie formaty wideo, jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, całkowicie przystosowana na Android TV. 

VLC for Android TV  -   VLC  VIDEO PLAYERS  Version: 1.7.2 (11070204)    Link gdzie można pobrać VLC      plik apk  (wielkość 14 MB):

https://www.apkmirror.com/apk/videolabs/vlc-for-android-android-tv/vlc-for-android-android-tv-2-1-7-2-release/vlc-1-7-2-android-4-2-android-apk-download/

Ten link jest bez wirusów, SPRAWDZONE.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tekkno
    Napisano (edytowane)

U mnie na dzien dobry po przymusowej przesiadce na Oreo zauważylem:

- mi box po dluzszym (dzien lub dwa) nie używaniu nie chce się właczyć . To samo co u kolegi kilka postów wyżej.

- brak obsługi dysków z partycjami ntfs ( i nie pomagają tu żadne reinstlacje apek inne programy itd - dzialalo na andku 6, na oreo lipa

- dziwne zachowanie wyszukiwania głosowego. Czasem wyszukuje dość sprawnie, czasem myśli i myśli i albo coś wyszuka albo nie.

- ludzie raportuja jeszcze najczesciej problem z dzwiekiem po hdmi do amlitunerów - ja akurat nie używam to nie wypowiem sie.

Ponoc do tygodnia  ma być nowa wersja softu usuwajaca problemy z HDCP i dyskami NTFS

Edytowane przez tekkno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi