Skocz do zawartości
kozdromen

Ochrona ekranu - szkła/folie

Rekomendowane odpowiedzi

koRnac

Okazuje się że jest pewien problem z zakupem szkła od @3mk dla Redmi Note 5 z dystrybucji MediaEkspert. Byłem w dwóch punktach 3mk w Poznaniu i mieli dwa szkła ale żadne nie pasowało (jedno kompletnie nie pasowało z otworami na kamerę a drugie gdy Pani mi je nakleiła wyszło że jedna dziurka była totalnie nie w miejscu gdzie być powinna). Może ktoś z forumowiczów gzie od ręki w Poznaniu dostanę szkło które będzie pasować?

Edytowane przez koRnac
    edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madmx

No ja właśnie takie dostałem w x komie...

Było napisane że do redmi note 5 globa to takie kupiłem jak się okazało szkło samo w sobie na wielkość by pasowało ale ma nie tu gdzie trzeba wycięte otwory na czujnik, diodę i kamerę. Tak jak pisze kolega wyżej. Jak mamy czujnik i diodę po prawej a kamerę po lewej tak otowry są na odwrót. Dwa po lewej i jedno po prawej. Mimo to nakleilem. Nie ma tragedii. Zamówiłem dwa szkła u Chińczyka zobaczymy co przyjdzie.

A mam takie pytanie gdzie można kupić case taki jak się dostało ten od xiaomi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No ja właśnie takie dostałem w x komie...
    Było napisane że do redmi note 5 globa to takie kupiłem jak się okazało szkło samo w sobie na wielkość by pasowało ale ma nie tu gdzie trzeba wycięte otwory na czujnik, diodę i kamerę. Tak jak pisze kolega wyżej. Jak mamy czujnik i diodę po prawej a kamerę po lewej tak otowry są na odwrót. Dwa po lewej i jedno po prawej. Mimo to nakleilem. Nie ma tragedii. Zamówiłem dwa szkła u Chińczyka zobaczymy co przyjdzie.
    A mam takie pytanie gdzie można kupić case taki jak się dostało ten od xiaomi? 
    Tez na alliexpress. Szkło z mojego linku pasuje idealnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Typb

Na stronie 3mk występuje jako "Redmi Note 5 AI Dual Camera Global"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7410947129

Takie coś zamówiłem i stanowczo odradzam. Przód może i po całości jest doklejony, ale na rogach jest szpara, przez co łatwo jest uszkodzić szkło poprzez nacisk. I po dwóch dniach mam pęknięcie na samej górze szkła. W dodatku jakbym nie kombinował z naklejeniem, to na rogach i tak i tak zostaje powietrze. A nakleiłem w życiu tysiące szkieł na telefony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xede0r

2.5d, przerabiałem na 1+5t nie ma idealnego szkła i nie będzie, są węższe szkła albo z białymi/ czarnymi ramkami skrywającym nie doklejone brzegi

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chińczyk dodał do mojego szkła jakiś olej który usuwał powietrze na rogach i brzegu. Trochę krzywo przyklejone ale czekam juz na nowe i poprawię. 2c1b123984caa26f191074fe9c3a4f3c.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madmx

Przyszło mi to szkło jutro myślę przyklejać https://m.aliexpress.com/item/32858461485.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32858461485&productSubject=32858461485&shortkey=aymE36JF&addresstype=600

Jest z nim jakiś liquid zastanawiam się czy to nie uszkodzi w jakimś stopniu telefonu. Ale jutro to obadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 godzin temu, Madmx napisał:

Przyszło mi to szkło jutro myślę przyklejać https://m.aliexpress.com/item/32858461485.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32858461485&productSubject=32858461485&shortkey=aymE36JF&addresstype=600

Jest z nim jakiś liquid zastanawiam się czy to nie uszkodzi w jakimś stopniu telefonu. Ale jutro to obadam.

Dołączony do zestawu "liquid" jest po to, aby ukryć słynną aureolę wokół ekranu gdyby takowa powstała. Można zastąpić ten liquid WD-40/oliwą extra virgin, nie ma to jakiegokolwiek wpływu. Najlepiej nakładać patyczkiem do uszu. 

Koleżance na RN5 nakleiłem to szkło od tego sprzedawcy: https://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-5-pro-szklo-na-caly-ekran-c22-i7447064406.html

Obyło się bez żadnych problemów, nie ma efektu tęczy - o dziwo, większość szkieł 3D czy to z aliexpress czy allegro miały u mnie tą przypadłość. Oczywiście widać ziarno pod światło, ale to szkło kosztuje 6zł ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madmx

Jestem po naklejeniu tego szkła. Jak dla mnie ok. Ja mam telefon w kolorze białym z niebieskimi plecakami. Tak że ten efekt niedoklejonych boków nie jest aż tak bardzo widoczny. Jak by to była wersja gdzie na przodzie jest czarny kolor to mogło by to wyglądać pewnie inaczej. Może i puszczę z jednej strony trochę tego liquidu zobaczę jak to będzie wyglądać.

Edit. To teraz powiem tak po całym dniu użytkowania tego szkła. Telefon siedział w kieszeni co jakiś czas tylko zaglądałem do niego. Co stwierdzono, na około szkła zbiera się syf więc trochę lipa oczyściłem co nieco i na około poleciałem tym płynem z zestawu. Trochę takie jak olej nie śmierdzi śliskie pod palcami.

Edytowane przez Madmx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi