Skocz do zawartości
mike_pi

Samoczynnie pękające szkło

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wersję "Silk White" od 11 czerwca. Podróżowała ze mną w tym czasie 3 tygodnie po Bałkanach. 3x upadła z wysokości około 1-1.5 metra. Żadnego pęknięcia nie mam. A oglądałem w przerażeniu telefon bardzo dokładnie. Tyle że noszę go w oryginalnym silikonowym etui dołączonym do zestawu. Tak czy siak, telefon spadł raz na kamienie na plaży i dwa razy na panele podłogowe w mieszkaniu. Odpukać, nic się złego nie stało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 23.07.2018 o 22:08, Fornax napisał:

Tył kosztuje  niecałe 18 euro wg cennika na stronie.

https://www.oneplus.com/pl/support/pricing#/detail/8

To jest już końcowa cena którą się płaci za naprawę w autoryzowanym Polskim serwisie, czy też cena samej części, a do tego należy doliczyć koszty wymiany? Być może ktoś już musiał skorzystać i się wypowie jak to wygląda- najbardziej interesuje mnie fakt czy w wypadku rozbicia plecków i oddania w ten sposób telefonu do naprawy, zachowuję gwarancję producenta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sejfit

Oczywiście że gwarancja zostaje . To że jesteś np pierdoła i zabijesz telefon nie oznacza że tracisz gwarancję na płytę główną czy jakikolwiek inny element. Gwarancja nie obejmuje zbicia. Poza tym jak zabijesz telefon i z takim sobie żyjesz, a padnie w nim pamięć, albo procek to co? Nie masz gwarancji bo szybka pękła?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    facet_

@up nie do końca się zgodzę. Jeśli Ci udowodniła że upadek w wyniku którego musiałeś zmienić obudowę mial wpływ na uszkodzenie płyty głównej czy czegokolwiek innego mogą nie uznać naprawy gwarancyjnej. Mogą Ci udowodnić że robiłeś coś wcześniej bo spadł a to miało wpływ na pozniejsza awarie elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pama

Zgłosiłem problem na firmowym chacie, i po  podaniu wszystkich informacji na razie cisza. Ponoć maja pooglądać i zadecydować czy gwara czy naprawiamy na zlecenie. Tylko że wszystko stanęło w miejscu i nawet nie wiem gdzie jest ten serwis, i jak dostarczyć  sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Heh.

Trzeba było normalnie zgłoszenie RMA naprawy zrobić dostępne z konta z którego zakupiono patefon a nie wycieczki na chat robić, bo to strata czasu.

Po zgłoszeniu, odpowiadają na nie, uznają gwarancję lub nie.

Jak uznają wysyłają do ciebie kuriera po odbiór telefonu ( dostaniesz wytyczne co i jak ). Naprawę realizują w różnych serwisach. Jest to zależne od

usterki.

Arvato w Czechach, Bertelsmann w Niemczech, CTDI w Polsce.

Jak nie uznają, to ewentualnie zlecasz naprawę na swój koszt. Jak jest z płatnością w takim wypadku nie pomogę, bo nie trafiłem nigdzie na ten temat a nie będę zbędnie gdybał, czy przed czy po naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bipop
    W dniu 25.07.2018 o 10:28, sejfit napisał:

Oczywiście że gwarancja zostaje emoji1.png. To że jesteś np pierdoła i zabijesz telefon nie oznacza że tracisz gwarancję na płytę główną czy jakikolwiek inny element. Gwarancja nie obejmuje zbicia. Poza tym jak zabijesz telefon i z takim sobie żyjesz, a padnie w nim pamięć, albo procek to co? Nie masz gwarancji bo szybka pękła?emoji28.png

Tu bym akurat nie był taki pewny. U samsunga jeżeli zbijesz plecki ale nie chcesz naprawiać bo drogo a telefon działa poprawnie to jeżeli pojawią Ci się później jakieś problemy np z płytą główną, wi fi itp. itd. to Ci nie naprawią na gwarancji dopóki ni wymienisz odpłatnie tych uszkodzonych plecków. Także gwarancja jest ale musisz naprawić uszkodzenie mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tauka
    W dniu 23.07.2018 o 20:40, pama napisał:

Telefon nigdy mi nie upadł i nie został uderzony, ale był często noszony w tylnej kieszeni spodni.

To jest dla mnie przyczyna tego pęknięcia. Szkło jest o wiele sztywniejsze i bardziej kruche od innych materiałów. Dlatego innym telefonom to nie szkodziło tak jak temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyox
    To jest dla mnie przyczyna tego pęknięcia. Szkło jest o wiele sztywniejsze i bardziej kruche od innych materiałów. Dlatego innym telefonom to nie szkodziło tak jak temu

Zacznij od 12:20, zwróć uwagę na test z 14:50 (test 4liter) czyli jak ktos nosi telefon w tylnej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tauka

Oglądając ten film zwróć uwagę, że też testują upadek z wysokośći. A są ludzie którym upadł z dużo niższej na miekką powierzchnię i pękł.
    Przecież podczas takich testów to normalne, że ileś sztuk się uszkodzi. Ważne, żeby nie została przekroczona jakaś granica procentowa. Jeżeli zostanie przekroczona to wtedy seria jest cofana. Nawet w tym fimie gość o tym wspomina. Dawno go oglądałem i nie chce mi się drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi