Skocz do zawartości
Gość fredek7

Sposob naprawienia bledow po instalacji OTA 2.3.5

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyłem dalej i zatrzymałem się na kroku 1.7 polecenie /data/flash_image misc /sdcard/misc2.img system nie może odnaleźć określonej ścieżki.

Cała reszta przed tym pkt przeszła bez problemu po sugerowanych komendach rm /data/local/tmp/sh

rm /data/local/tmp/boomsh.

Sprawdziłem kartę SD i na niej mam zapisane pliki misc.img oraz misc2.img

Edytowane przez krystian*$

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mareg

ja robie jeszcze raz od początku bo nie mam telefonu na wymiane a 2 tygodnie bez telefonu troche lipa może w końcu się uda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ruszyłam dalej i zatrzymałem się na kroku 1.7 polecenie /data/flash_image misc /sdcard/misc2.img system nie może odnaleźć określonej ścieżki.

Cała reszta przed tym pkt przeszła bez problemu po sugerowanych komendach rm /data/local/tmp/sh

rm /data/local/tmp/boomsh.

Sprawdziłem kartę SD i na niej mam zapisane pliki misc.img oraz misc2.img

Świetnie. Kolejny błąd, jaki robisz, to wpisywanie /data/flash_image misc /sdcard/misc2.img w złym miejscu. Musisz wpisać to w adb shell, za znakiem #. Słowem, wejdź w adb shell i wpisz /data/flash_image misc /sdcard/misc2.img

Wiem, w poradniku chyba nie jest napisane, że trzeba wejść po uruchomieniu zergRush w adb shell jeszcze raz, przepraszam, założyłem to za oczywiste ;)

ja robie jeszcze raz od początku bo nie mam telefonu na wymiane a 2 tygodnie bez telefonu troche lipa może w końcu się uda :)

Pamiętaj tylko, żeby przed każdym kolejnym uruchomieniem zergRush odpalić

rm /data/local/tmp/sh
    rm /data/local/tmp/boomsh

inaczej zergRush może się wykrzaczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mareg

Już byłem na ostatnim etapie szła instalacja RUU_Marvel_HTC_Europe_1.33.401.2_Radio_47.10.35.30 29H_7.46.35.08_release_185724_signed.exe - download now for free. File sharing. Software file sharing. Free file hosting. File upload. FileFactory.com wywaliło błędny rom telefon się zrestartował i dalej bez zmian :(

---------- Post dołączono o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

Błąd wersji programu BOOTLOADER dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, chyba zapomniałem o jeszcze jednym. Do instalacji RUU potrzebny może być (ale nie musi, niektórym podobno działa bez tego) goldcard. Nie zrobimy tego łatwym sposobem, bo nasz telefon nie jest widziany przez komputer jako dysk wymienny. Jak to zrobić?

1. Formatujemy kartę SD czytnikiem w komputerze - niestety nasz telefon nie da rady połączyć się z komputerem, więc musimy użyć czytnika

2. Musimy jakoś w telefonie dostać się do Marketu i pobrać program Goldcard Helper, a potem go zainstalować. Mi nie działało wi-fi, musiałem skorzystać z 3G.

3. Uruchamiamy program GoldCard Helper i spisujemy cały ciąg znaków Reverse CID (powinien zaczynać się od 00).

4. Wchodzimy na stronę Free HTC goldcard generator | RevSkills i wpisujemy tam nasz CID, wybieramy Android i klikamy na Download Goldcard. Zapisujemy przygotowany dla naszej karty plik IMG.

5. Ściągamy program SimpleGoldCard (SimpleGoldCard.rar), odpalamy go, wybieramy naszą kartę włożoną do czytnika, wciskamy Load IMG i podajemy nasz plik IMG a potem klikamy na Patch MMC

Kartę wkładamy do telefonu. Jeśli wszystko poszło dobrze, to update z RUU powinno się zainstalować bez problemu. Prawdopodobnie można goldcard zrobić na innym telefonie, jeśli nie damy rady zainstalować programu Goldcard Helper, wtedy możemy użyć tylko i wyłącznie programu SimpleGoldCard, ale tego już nie będę tłumaczył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego pewusoft jesteś wielki, dziękuję za pomoc wszystko wróciło do poprzedniej wersji 2.3.3 teraz właśnie instaluję 2.3.5. Piwo leci do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super! Czyli już jedna osoba potwierdziła skuteczność. Dzięki i cieszę się, że Ci się udało :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze to głupie pytanie ale wole sie upewnić, jak mam branowanego softa i zrobilem aktualizacje przez telefon to twoj sposob pewusoft nie dziala? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawdopodobnie jest tak, że nie zadziała, gdy nie masz zrobionego goldcarda. Ja zrobiłem, mam brandowany soft z T-Mobile, wszystko śmiga i hula.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy goldcard wiaze sie ze zrobieniem root'a? Sory ale jestem lekko zielony w tych sprawach :PP Tez mam soft z t-mobile, i jesli goldcard nie pozbawil by mnie gwarancji na telefon to sproboje go zrobic, moze wtedy sie uda ;) Jeszcze jedno pytanie, czy gdy oddam tel na gwarancje to naprawia mi ten problem z ta nieszczesna aktualizacja? Z góry dzieki za odpowiedz:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi