Skocz do zawartości
Gość fredek7

Sposob naprawienia bledow po instalacji OTA 2.3.5

Rekomendowane odpowiedzi

mareg

no niestety goldcard nie pomógł :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wiem, nie powinienem sie za to brać jak tego nie umiem, ale pytam bo niestety zrobiłem Update telefonu przez WiFi. Zaciąłęm sie na pkt. 4

4. Klikasz Start - Uruchom wpisujesz cmd i wciskasz Enter. W lini komend przechodzisz do folderu gdzie wypakowałeś pliki z pierwszeggo linku u mnie to było C:\SDK\platform-tools i wpisujesz:

Kod:

adb push flash_image /sdcard/flash_image

Może mi ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak i gdzie mam to wpisać bo jak wpisuje w konsole (cmd) C:\tools (bo tam rozpakowałem) to wyskakuje: Nazwka c:\tools nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnetrze :/

Podstawy obsługi systemu Windows się kłaniają. Żeby w konsoli przejść do katalogu piszesz cd katalog, czyli cd C:\tools

Więcej w takich sprawach nie pomagam.

A czy goldcard wiaze sie ze zrobieniem root'a? Sory ale jestem lekko zielony w tych sprawach :PP Tez mam soft z t-mobile, i jesli goldcard nie pozbawil by mnie gwarancji na telefon to sproboje go zrobic, moze wtedy sie uda ;) Jeszcze jedno pytanie, czy gdy oddam tel na gwarancje to naprawia mi ten problem z ta nieszczesna aktualizacja? Z góry dzieki za odpowiedz:P

Goldcard to jest zapisanie odpowiedniego nagłówka na kartę pamięci, nie ingerujesz w ogóle w telefon robiąc go. Ten sposób teoretycznie pozbawia gwarancji, ale, jeśli się uda, jest w 100% nie do wykrycia, więc telefon i tak możesz później oddać do naprawy. Chyba, że coś zepsujesz, ale podejrzewam, że nawet wtedy by przyjęli. A jeśli oddasz do serwisu, to jest ich psi obowiązek, żeby ten telefon naprawić, skoro wypuścili lewą aktualizację.

no niestety goldcard nie pomógł :(

Przyczyn może być kilka:

• nie zrobiłeś /data/flash_image misc /sdcard/misc2.img
    • źle zrobiłeś punkt 10.D
    • w punkcie 10.D zapisałeś do złego pliku nową wersję misc.img
    • w punkcie 10.E wysłałeś zły plik na kartę pamięci

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mareg

nie dam rady teraz już mi pierwszy punkt nie wychodzi mam już dość dziękuje serdecznie za pomoc ale telefon pojedzie do serwisu .......:( tylko czy po tym golcard nie straciłem gwarancji??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, pisałem o tym w poście wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłem wszystko jak należy (chyba) tylko mam problem, gdyż nie mogę zaktualizować na 2.3.3 tym RUU_Marvel(...) Powodem zapewne jest to że próbuje z nowszej, na starszą wersję softu to zrobic. W tym programie pisze: (załóżmy) czy chcesz zrobić update?

(fakty)

z: 2.3(...)

na: 1.9(...)

Jak mogę to naprawić ?? Wystarczy że w pliku misc2 zmienie te cyferki na (powiedzmy) 3.0??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pewusoft Bardzo dziękuję, Twój tutorial działa!

Mam Wildfire S z T-Mobile i na szczęście nie trzeba było robić GoldCarda, więc poszło szybko i sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zrobiłem wszystko jak należy (chyba) tylko mam problem, gdyż nie mogę zaktualizować na 2.3.3 tym RUU_Marvel(...) Powodem zapewne jest to że próbuje z nowszej, na starszą wersję softu to zrobic. W tym programie pisze: (załóżmy) czy chcesz zrobić update?

(fakty)

z: 2.3(...)

na: 1.9(...)

Jak mogę to naprawić ?? Wystarczy że w pliku misc2 zmienie te cyferki na (powiedzmy) 3.0??

Generalnie z RUU jest tak, że jak zmienisz cyferki w pliku, to przy aktualizacji pokaże się wersja sprzed zmiany, ale dzięki tej zmianie aktualizacja i tak pójdzie dalej. Musisz więc zrobić wszystko tak, jak jest opisane. Jeśli na tym etapie coś nie idzie a zrobiłeś wszystko dobrze, to problemem może być brak goldcarda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qub3k

Nadal w tym artykule są błędy, które uniemożliwiają poprawne przeprowadzenie w/w operacji.

Pierwszy błąd pojawia się w punkcie 10.C, pojawia tam się komenda :

adb pull /sdcard/misc.img misc.img

Oczywiście wpisane jest o jedno misc.img za dużo.

Drugi błąd znajduje się w punkcie 11, gdzie niepotrzebne jest ponowne używanie zergRush, wystarczy:

adb shell

/data/flash_image misc /sdcard/misc2.img

Jeśli jesteś w stanie, proszę popraw to, bo znacznie ułatwi to życie wielu kolejnym korzystającym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    free76

Zaktualizowałem do wersji 2.3.5 przez OTA przez Wi-Fi i :szok: a:/ :znudzony: i NIE DZIAŁA!! Jak najprościej Naprawić system? czy jestem zmuszony oddać telefon do reklamacji?!!!! Żałuję że zaktualizowałem, teraz zaczną się problemy. Co za niedoróbka, jak w ogóle można wypuszczać taki szajs??

Edytowane przez free76
    uzupełnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem w punkcie 8.

Widzę znak $

wpisuję po znaku $ ./data/local/tmp/zergRush

Pojawia się ./data/local/tmp/zergRush

./data/local/tmp/zergRush: permission denied

Czy coś robię nie tak? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi