Skocz do zawartości
Krzycho92

Czy kupilibyście drugi raz Xperie X8?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy X8: czy drugi raz kupilibyście ten telefon/smartfon? Jeśli nie to napiszcie, jaki telefon wybralibyście teraz i co wam się szczególnie nie podoba w X8. Można też pisać co komu się podoba w tym smartfoniku ;)

Ja mam X8 od Marca tego roku i dla mnie największą wadą tego smartfona jest...aparat. Nie chodzi mi o rozdzielczość matrycy, bo 3mpx akurat wystarcza. Główną bolączką jest brak autofocusa, no i zooma. Przykładowo, kolegi SE K750i z 2mpx, ale za to zoomem no i AF robi lepsze zdjęcia niż moja X8 i to nawet z pomocą aplikacji Camera360. Drugą rzeczą jest zbyt mało pamięci RAM jak i tej wbudowanej, no i troszkę słaby procesor. Wiem, że X8 został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Androidem, ale jest takie przysłowie "dać komuś palec, a będzie chciał całą rękę", no i niestety mi już ten telefon powoli nie wystarcza. Dlatego teraz (gdyby nie ta cena) kupiłbym sobie Xperia Ray :D

Tak sobie myślę, że producenci jakoś celowo wprowadzają nowe modele, żeby klienci wymieniali telefony co 1-2 lata - chodzi tu głównie o ludzi młodych i fanatyków nowości technologicznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak jak piszesz po roku użytkowania trzeba się przesiąść na coś nowszego jeżeli chcesz być na topie jeżeli używasz telefonu do codziennej pracy a nie do szpanowania to x8 starczy na długi czas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cris92

Teraz X8 bym nie kupił. Za mało RAMu, brak AF, brak lampy, brak uaktualnienia oprogramowania (chociaż i tak teraz używam Custom Romu i Custom Kernela), nie tyle słaby procek co stary już dość. Teraz co bym brał? Patrząc realnie co mógłbym mieć to Xperia Neo V, HTC Wildfire S. Co bym chciał? Samsung Galaxy SII, HTC Desire HD lub HTC Sensation.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sakumo
    Teraz X8 bym nie kupił. Za mało RAMu, brak AF, brak lampy, brak uaktualnienia oprogramowania (chociaż i tak teraz używam Custom Romu i Custom Kernela), nie tyle słaby procek co stary już dość. Teraz co bym brał? Patrząc realnie co mógłbym mieć to Xperia Neo V, HTC Wildfire S. Co bym chciał? Samsung Galaxy SII, HTC Desire HD lub HTC Sensation.

To są telefony z całkiem innej pólki cenowej niz x8 . Nie ma co porownywac. Xperia na swój czas była swietnym telefonem ,technika idzie do przodu . W swoim przedziale uważam ze jest świetnym telefonem w porownaniu do innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pavl0o

Ja bym śmiało wziął x8 ponownie, ale tylko gdyby był cypress :D Poza tym wszystko mi sie tutaj podoba, po odpowiednim skonifigurowaniu i dobraniu dodatków ten telefon jest dobry zarówno do gier jak i zwykłego użytkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maly96

Gdybym nie miał ogeaniczeń finansowych to jasne, że bym brał coś innego ;) - tak jak kolega napisał :

Xperia Neo V, HTC Wildfire S Samsung Galaxy SII, HTC Desire HD lub HTC Sensation.

Coś z tego bym wybrał...

Ale to takie marzenia :P kasy brak :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No do wad to można zaliczyć z pewnością brak Multitoucha, słaby i stary procek (architektura ARMv6 wychodzi powoli z użycia) i mały ekran (3" na początku jest ok, ale z czasem zaczyna brakować tego 4-ego cala).

Gdybym sprzedał swoją X8 za ~300zł to bym sobie jeszcze na święta kupił Samsunga Galaxy Ace (trochę lepszy procek, ale ciągle słabo :P). Jakby się tak rozmarzyć to bym kupił sobie Xperie Play lub SGS II

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sakumo

A tak na boku to myśle że bym wybrał bym xperie mini pro. Widzialem gdzies reklame chyba samsunga z ekranem 5.3 cala Wie ktoś moze o jaki model mi chodzi ?|

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie ten ekran 3 cale jest tylko ciut za mały jak dla mnie, bo już 4 cale to za dużo - chodzi mi o to, że i telefon robi się dłuższy czyli w kieszenie może być problem z noszeniem, żeby się nie złamał czy coś. A Xperia Ray ma 3,3 cala i jest niewiele dłuższa od X8, ale nadal mniejsza niż X10 - tak jakbym chciał. No i Ray ma już Aparat HD 8.1mpx, 1GHz procek i styka na kolejne 2 lata. X8 gdy go kupiłem to już był technologicznie przestarzały. Może gdyby kupić w miesiącu jego premiery to był wystarczył na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lode

Teraz moja x8 zupełnie mi wystarcza do tego do czego zwykle służy smartfon low endowy. Internet na wifi/3g sms'y czasem zagrać w tank hero czy inna gierkę. przegladanie filmów też daje rady mimo małego wyświetlacza ale w porównaniu z moja starą nokia e51 to postęp byl znaczny. Prawda ze stockowy 2.1 jest nie wystarczający, ale po wgraniu custom kernela, romu, ustawieniu oc i partycji swap ten telefon chodzi jak marzenie i trudno się doczepić do czegoś, tym bardziej ze nie kosztuje już wiecej niz 500zł jako nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi