Skocz do zawartości
Krzycho92

Czy kupilibyście drugi raz Xperie X8?

Rekomendowane odpowiedzi

1.9 GHz dla LWW to jest 190% normalnego taktowania, pewnie tak samo jak co do tego o ile można podkręcić zależy jaką ma się sztukę, ale zużycie na pewno będzie znacznie przyspieszone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fretka

m1chal92 zaskoczę cię, to nie procek Qualcomm 7227 znany z X8 i innych starszych konstrukcji gdzie możliwości kręcenia zależały od danej sztuki, przy 8255 Snapdragon S2 wszystko się kręci tak samo, nie znam przypadku aby były takie cyrki z 7227, że jednemu restartował się telefon po przekroczeniu ledwie 600MHz a innemu 768Mhz. Ten procesor się bardzo dobrze podkręca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    że jednemu restartował się telefon po przekroczeniu ledwie 600MHz

a to nie wiem skąd wziąłeś, bo tak źle nie czytałem tutaj na forum, żeby ktoś miał ledwie po 600mhz już jakieś problemy. zresztą mi tu chodziło bardziej o wytrzymałość sprzętu po takim podkręcaniu, bo jak przekracza się aż tak mocno to sprzęt na pewno dostaje nieźle po tyłku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie telefon jest stabilny do 729mhz , potem się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rdy

u mnie bez obciążenia idzie >900, z lekkim obciążeniem stabilnie działa tak do 840, przy maxie 760

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neext
    a to nie wiem skąd wziąłeś, bo tak źle nie czytałem tutaj na forum, żeby ktoś miał ledwie po 600mhz już jakieś problemy. zresztą mi tu chodziło bardziej o wytrzymałość sprzętu po takim podkręcaniu, bo jak przekracza się aż tak mocno to sprzęt na pewno dostaje nieźle po tyłku.

Gdzieś w temacie o OC był koleś, któremu się restartował przy 640MHz. Mi potrafi zrestartować przy 691 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fretka

Jak miałem dawno temu X8 to wyciągał przy OC max 768MHz, ale przy jednej czy dwóch aplikacjach zdarzało się mu restartować, reszta działała dobrze, natomiast czytałem na forach, że niektórym restartował się telefon już po przekroczeniu 609MHz.

m1chal92 istotnym jest to, że 8255 Snapdragon S2 jest znacznie lepszym procesorem jeśli chodzi o OC od 7227 z X8, działa stabilnie nie zależnie od egzemplarza telefonu, ale w sumie nie powinno to dziwić bo ten cpu nie był sprzedawany w low endach(lepsza jakość)

Nikt nie każe siedzieć na 1,9 Ghz możesz sobie ustawić np 1,2 czy 1,4 Ghz i się cieszyć podczas gdy stare "dobre" 7227 jest daleko daleko z tyłu nawet po podkręceniu i nawet gdybyś go wykręcił jakimś cudem do 1 GHz to i tak będzie mniej wydajny od 8255.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sprit

Odgrzeje temat po latach z kilku powodów. Definitywnie zakończyłem 3 lata temu swoją przygodę z sony. To nie była przyjemność, tylko ciągła walka z ograniczeniami jakie producent wymyślił na dany model. W tym za mało pamięci operacyjnej, tu problem z procesorem, w tym znów blokada bootloadera. Tak, to był koszmar. Przeszedłem ponad 7 typów smart fona Sony, aby zmadrzec i wziąć Samsunga.
    Nie żałuję zakupu x8, bo w czasie jego premiery w Polsce, a wtedy właśnie go kupiłem, miał on raczej konkurencji na naszym rynku.
    Opinie ze wśród lowendow są dziś lepsze, jest krzywdzące , bo pytanie było czy jeszcze raz bym kupił, a nie czy teraz bym kupił.
    Moim błędem było trwanie przy Sony, które olewalo swoich klientów.
    Pomimo, że miałem wiele sony, do dzisiaj został mi jedynie x8, pracuje jako telefon garazowy , czyli wisi w garażu na sznurku zasilajacym (bateria dawno wyzionela ducha ) i służy do komunikacji ze mną gdy majsterkuje. Dodatkowo gromadzi dzięki doladowaniom pakiet danych, dlatego podczas wyjazdu na wczasy wyciągam z niego sim, wkładam w router i mam darmowe przenośne WiFi.
    X8 był najlepszym dla mnie na tamte czasy smartfonem. Niestety, szkoda ze tak krótko. Konkurencja poszła ostro do przodu, a sony przegrało.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi